Aku hydroizoláciu na základy?

Dobry den, viete prosim poradit, ci len klasicku Ipu, ci modifikovane pasy alebo investovat este do niecoho specialnejsieho ... dakujem pekne za kazdy postreh a skusenost
Odpovedať
A v projektu máš čo..?
Odpovedať
@zuzula2017 ak nejde o hydroizolaciu pod terenom, nic specialne nepotrebujes
Odpovedať
@gashtaan dom je v miernom svahu a cast je tak na hrane terénu .... aj sme pozerali, ze klasicka Ipa stráca po cca 10 rokov funkčnost .... je to pravda? dakujem 🙂
Odpovedať
@zuzula2017 Ak je pod zemou, nie je vystavená mrazu (praskanie) a vysokým teplotám (tečenie), vydrží tam aj oxidovaný pás roky rokúce.
Odpovedať
@zuzula2017 kde ste to vypozerali? netykalo sa to ipy vystavenej poveternostnym podmienkam, stresnej krytiny?
Odpovedať
@gashtaan nechcem klamat, manzel niekde cital-pocul ...
Odpovedať
@gashtaan napr. Asfaltové pásy sú najčastejšie používanou hydroizoláciou spodnej stavby. Oxidované asfaltové pásy majú životnosť 10 až 15 rokov a ich kvalitatívne parametre klesajú z hľadiska životnosti. Modifikované asfaltové pásy majú životnosť 30 až 35 rokov. Tú ovplyvňuje aj ich hrúbka – čím hrubší asfaltový pás, tým je dlhšia aj životnosť.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula2017 stále ste neurčili či ide horozontálnu (vodorovnú) alebo vertikálnu (zvislú) izoláciu. Každá má iné požiadavky, zvislá, ak dom nie je podpivničený je zbytočná. V súčasnej dobe ju úplne nahrádza izolácia základob styrodurom.
Odpovedať
@jan45 na zakladovu platnu vodorovne.... pod obvodove mury konkretne
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula2017 to je to izoácia proti zemnej vlhkosti sú na ňu kladené minimálne nároky , nedoporučujem nátery, resp. nátery robené laikmi.
Odpovedať
ak si to mozete dovolit dajte modifikovany hrubsi, aj nie tak obycajnu co som podrezaval napr. pod mury som daval modifikovanu prisla mi o dost lepsia, ovela ohybnejsia a netvrdla tak v chlade a v teple zas netopila az tak ale modifikovany je zas drahsi ... alebo dajte 2 vrstvy obycajneho ...
Odpovedať
@jan45 Dobry den, a ako vertikalnu izolaciu by ste odporucili co? V podstate sa jedna o z casti podpivniceny dom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jakub_kumpy ak chcete izolovať proti spodnej vode tak len zvnútra, ak proti vlhkosti tak záleží na podmienkach, tie obkopávky domov sú len plýtvanie energie, materiálu a privádzanie vody ku stene.
Odpovedať
@jan45 napriklad teraz prsalo 3 dni a uvidel som v pivnici toto
Odpovedať
@jakub_kumpy ... zdravím... Skús pozrieť Mapei plastimul 2k super.... Natrieť vaňu, steny obmurovka, podlaha poter. Samozrejme, že na trhu je kopec produktov. Ber to ako typ... Veľa zdaru...
Odpovedať
@heliator cize v podstate vsetko z vnutra pivnice tym natriet, podlahy, steny... Dakujem pekne
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?