Ako zistiť stav základov rodinného domu postaveného pred r 1970?

Ahojte chystáme sa na rekonštrukciu domu a statik nám dal za úlohu odkryť základy domu. Existuje na to nejaká konkrétna firma? Problém je, že dom bol v minulosti dostavovaný, a samozrejme nemáme žiadnu dokumentáciu ničoho.
Odpovedať
Statik dal za úlohu odkryť základy. Máte statika, dal úlohu, aby vedel posúdiť, vyhodnotiť stav. Tu nejakú konkrétnu firmu hľadáte na čo? Bager? Či robotníka s krompáčom a lopatou? Na bazoši je toho plno...
Odpovedať
@matej3324 som nevedel, že sa tu kladú už aj rečnícke otázky. resp. také, na ktoré si hneď aj sám odpovieš. sám si si odpovedal, že ich treba odkryť. a ak to nechceš robiť sám, budeš musieť na to niekoho nájsť. koho, závisí od prístupu. v mnohých prípadoch to môže spraviť šikovný bagrista. alebo budeš potrebovať partiu schopných robotníkov s lopatami, zbíjačkami, a ktovie, čím. my to za teba ozaj nerozhodneme. ako tip ti môžem dať radu, zadať podobnú otázku do FB skupiny vašej obce, prípadne univerzálnych skupín typu "hľadám majstra". samozrejme so zadanou lokalitou. ozve sa ti dostatok expertov, ktorí samozrejme všetko vedia a kľudne by zvládli aj dom na kľúč postaviť 😄 na obkopanie základov si snáď niekoho vyberieš, aj keď také roboty už veľmi nechcú robiť takí všeumelci, čo ale "práve teraz" nemajú čo na robote 😄 je to zážitok sledovať také skupiny.
Odpovedať
Profilova fotka
Podla mna to treba odkryt iba na nejakych miestach nie cele. Napriklad na kazdej vonkajsej stene jednu jamu aby sa dala zistit vyska zakladov. Co to bude za rekonstrukciu??
Odpovedať
Bager. Aj tak budete určite zatepľovať tak bude treba odkopat cely obvod domu.
Odpovedať
Krompac,lopatu a odkopavat,odkopavat.Na to snad clovek nepotrebuje firmu,pokial ma 2 zdrave ruky.Ked sme robili pripojku muz 2 tyzdne len kopal,a kopal a aj tak sme to nakoniec tahali po fasade,kabel bol kratky,kedze nam posunuli skrinku dalej od stlpa. A tak isto,ked sme 1 stenu odvodnovali,muz kopal,a kopal az pod zakladovu dosku. Ale ja rozumiem,dnesnej dobe,ze ruky lave od roboty a najlepsie to dat robit firme.Aspon si zarobia paradne prachy.
Odpovedať
Milá Emília. Skúste sa zamyslieť že nie každý má chuť kopať a kopať a kopať. Len pre to že ste vy ste si to robili sami neznamená to že dotyčný je lenivý. Ja si na také veci volám ľudí pretože kým oni kopú, pracujem na iných veciach. Takéto komentáre patria do krčmy
Odpovedať
@emilia25 možno keby prišiel bager, tak muž nemusel 2 týždne kopať a mohlo byť za 4 hodiny hotovo 🙂 ale čím potom zamestnať muža že? 😉
Odpovedať
Profilova fotka
skúsený statik sa na taký dom pozrie a nekope zbytočné sondy, alebo presne ukáže tu vykopte sodu 60x60 po spodok základov. A dá sa to zitiť zahlobením (zavrtaním )tyče pod 45°uhlom, koľko od steny, toľko je hlboký základ.
Odpovedať
Profilova fotka
@matej3324 mas dve moznosti. Kupit/poziciat si lopatu, krompac a zbijacku a za 2h mas vykopane 1-2 diery az po zaklady. Alebo najst niekoho, kto to urobi za teba, ak nemas cas/chut venovat sa manualnej praci, alebo je tvoj prijem radovo vyssi ako cena krompacistu. Odhalovat zaklady bagrom je ako ist s delom na zajaca 😉.
Odpovedať
@mgx su aj male 2t bagre 🙂 nemusi yam dôjsť veľký stroj...
Odpovedať
@stefanby dokonca aj 1t, nedavno som s jednymtakym kopal na zahrade 😀 ofiko vaha bola nieco cez 900 kg doviezli ho v dodavke 🤣
Odpovedať
Keď statik žiada odkryté tých základov, predpokladám, že tam je badateľný problém a chce si ujasniť situáciu...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@frantisekca nakukne do výkopu, pomudruje a zakope sa to
Odpovedať
predpokladam, ze rekonstrukcia ma obsahovat asi nadstavbu ? lebo inak ak dom z pred 70teho este stoji tak asi statika velmi nepotrebuje 😄 a konkr firma ? asi kazda co sa venuje vykopom ... alebo hornbach, ryl a "samodomo" firma
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?