Ako odstrániť pleseň v pivnici?

Dobrý deň, Prosím vás Úplne nám plesnivia steny v pivnici. Okná sú stále otvorené a pleseň je viac a viac na stenach. Viete mi niekto poradiť, ako sa ich zbaviť?poprípade odporučiť niekoho, kto sa tým zaoberá a zbaví nás tej plesní? Ďakujem
Odpovedať
1
2
Ako prve vystriekat cele savom a vetrat, dalej treba zistit pricinu. Ale savo hned a pred savom mechanicky neodstranovat lebo sa to rozsiri vsade aj do pluc... Z tych par viet je tazko radiť preco tam je...
Odpovedať
Profilova fotka
@nina2016 stary dom? Novy dom? Mokre steny? Suche steny? Pivnica pod zemou? Nad zemou? Ak pod zemou tak zaizolovane? Nezaizolovane?
Odpovedať
Dobrý deň. Ide o 10 ročný dom. Pivnice sú nad zemou. Keď sa staval dom nedala sa Ipa ani fatrafol. Steny sa odspodu cele olupuju. Tvorí sa plesen po celej stene.
Odpovedať
@paulus33 Dobrý deň, Ide o 10 ročný dom. Pivnic je nad zemou. Pri stavbe domu sa nedala Ipa ani fatrafol. Savo pomôže na chvíľu, potom sa objaví pleseň znova. Steny sa celé olupuju.
Odpovedať
@nina2016 asi vás neminie dodatočná izolácia proti vzlinajuvej vode. Kým neodstráni té vlhkosť z múrov, nevyriešite ani plesne. Treba odstrániť príčinu a tou so mokré mury
Odpovedať
Presne ako pisu, treba riesit izolovanie od vody, lebo inak vam nepomozu ziadne prostriedky, ta plesen sa tam bude tvorit stale. Tu plesen si tam vsimate uz dlhsie, ci az teraz vam to tak udrelo do oci, ze je to uz neunosne?
Odpovedať
to je asi jedno, ci dlhsie ci len teraz. dolezite je to, aby sa nasla pricina a ta sa riesila. bez toho sa dalej nepohnu. hlavne, aby sa to nerozsirovalo viacej, treba konat cim skor.
Odpovedať
@nina2016 asi to nebude váš prípad, ale raz som riešil s jedným pánom garáž 1/2 pod zemou. Hovoril, že v lete nevetrať aby sa nedostal do chladnej miestnosti teplý vzduch a nezrážal sa na stenách. Teda ak tam má byť chlad nech tam je. Ale to zdieľam skôr ako info pre iných. Vy mate naozaj asi iný problém, teda že múry ťahajú vlhkosť od zeme.
Odpovedať
@igor256 a čo necháš v garáži splodiny ked nevetrať? už pár milencov skončilo navždy v slastnom objatí, prikúrili si motorom, mám garáž takmer celú v zemi, je tam stále plusová teplota, viac sa ale oštieva v zime zráža sa teplý vzduch zo zeme, v lete je ale suchá, teplo zvonku sa tam veľmi nedostane tam je niekedy len +15 aj ked je vonku cez 30, to isté v pivnici vo svahu mimo domu
Odpovedať
@nina2016 nasáva vlhkosť zo zeme , pokiaľ tomu nezabrániš bude plieseň stále, ja som musel v jednej miestnosti všetko vybrať, bola tam len škvara, betonovať hydroizolácia a tepelná izolácia na vrch poter i tak nasáva vlkosť cez múr nejde celý podrezať, no je to len z vonkajšej strany a tam to pri slnku vyschne
Odpovedať
@duzu toto bola zrovna taká garáž kde sa neparkovalo autom, bol tam bar a tak... Inak ja keď idem autom do garáže tak len sa snažím čím skôr vypnúť motor, takže tam býva minimum smradu. A vetrať som myslel úmyselne a nonstop za účelom odstránenia plesní nie po zaparkovaní.
Odpovedať
@igor256 Mne takto vlhnú tiež pivnice. Mám 1/2 pivníc vo svahu, a tie steny čo sú v zemi, tak v lete vlhnú, keď sú vonku najvyššie horúčavy. Na jeseň, v zime a na jar je v pohode. Pivnica je z betónových debniacich tvárnic a zateplenie 8cm styrodurom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@duzu toto je inak problém mnohých starších domov, viem, že aj kamarát sa s tým trápil, keď si kúpili starší dom ako chalupu, neni to sranda, keď sa toho chce človek definitívne zbaviť.
Odpovedať
Hej no pri starych domoch je to take typicke. Ked sa stavali, tak sa nemyslelo na take veci ako dnes. Ze treba nejak vyriesit izolaciu alebo take veci. Proste sa postavilo a bolo.
Odpovedať
Profilova fotka
Presne, človek má potom len pantu s tým. Niekto to kedysi nedomyslel, a tí čo s tým teraz majú problém to budú riešiť. Držím palce aby sa to podarilo dať nejako do poriadku a nebol do beh na dlhú trať.
Odpovedať
@hatpot a nakoniec sa s tym ako popasovali?
Odpovedať
@kajo873 prečo ešte i zateplenie ked je vo svahu? či len čiastočne v zemi? lebo ja mám celú v zemi len vstupné dvere som zatepľoval, i na vrchu je od pol metra do 1,5 metra hliny, od jari do zimy je všetko suché, len cez zimu sa zráža vlhkosť len na paneloch majú hladký povrch tvoria sa kvapky, stavbe to nevadí celá je z betonu , len mi občas padne na hlavu kvapka, produktom vysoká vlhkosť prospieva , nevysuší sa, jablká zvlášť i zemiaky vydržia i do augusta
Odpovedať
@duzu To je pivnica v dome, z domu prejdem do suterénu a do garáže. Preto zateplenie. V zime sú pivnice suché, len v lete presne nastáva ten efekt, že je tak horko že na studenej stene od svahu sa zráža vlhkosť.
Odpovedať
@kajo873 nenaberá tú vlhkosť zo zeme? teraz často prší hlavne v lete naraz veľa vody
Odpovedať
@duzu Nie, to by boli flaky a vlhko aj teraz.. teraz je sucho ako sa ochladilo. Vyslovene keď sú vonku dlho tridsiatky a viac tak vtedy vlhne.
Odpovedať
Podobny jav ma sused na sedliackom dome (izby ze sebou) s malymi oknami. V lete v horucavach mu jednoducho podchladene miesta stien sposobia ze povrch je normalne mokry. Jednoducho tam kondenzuje vzdusna vlhkost, cez male okna sa vnutorny priestor nedokaze vyhriat. A problem je hlavne v miestnosti s jednym oknom, kde nevie urobit prievan. V projekcii taketo problemy odstranovali na starych objektoch systemom vetracich kanalikov po obvode miestnosti (nasavanie vnutri tesne nad podlahou, vyvod pod strechou v exterieri) okrem tohto javu to zlepsilo aj vlhnutie stien...
Odpovedať
Mne tak isto vlhne podlaha v rohu pivnice ked su cjladnejsie a vpustim tam teplejsi vzduch plny glhkosti. Vtedy prestanem vetrat a zapnem odvlhcovac inac sa toho zbavit neda!
Odpovedať
odvlhcovac ti funguje natolko, ze sa v pivnici dokazes zbavit vlhkosti??
Odpovedať
@packo01 áno, keď sa mi v lete objaví vlhkosť, pustím odvlhčovač v pivnici. Mám taký výkonnejší tusím 24l za 24h sa mi zdá.
Odpovedať
@packo01 odizolovanej pivnici, len som mal jednu netesnot, ked som odflakol vonkajsi roh a valilo mi vodu do pivnice tadial. Teraz som to opravil a bude to pohodicka odvlhcit 😉
Odpovedať
@dimin už dlhšie je ta pleseň,od začiatku, ako to začalo vlhnu, mokré steny, hneď aj pleseň, opadáva omietka
Odpovedať
absolutne mi nenapadlo, ze su aj taketo vykonnejsie odvlhcovace. nemusel som to riesit, tak nemam prehlad o takychto veciach. tak pardon za moju prekvapenu reakciu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Toto je zo stranky Baumitu. Základné pravidlo - pivnica sa musí vetrať Ak máte v pivnici okno - vetrajte. Najmä v letných mesiacoch môže suchý a teplý vzduch účinne odvádzať vlhkosť z problematického muriva. Je to prvé opatrenie ku ktorému by ste mali pristúpiť. Často krát vám urobí lepšiu službu ako drahý odvlhčovač. Ideálne je, ak viete v pivnici vytvoriť prievan - aktívna výmena vzduchu pomáha.
Odpovedať
to ked vetranie nepomaha, tak bud niecim vystriekat a hlavne odizolovat nejako sa pokusit, ale to sa tu tusim spominalo to s tou vodou.
Odpovedať
tak ale realne komu vystriekanie savom v pivnici pomohlo?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?