Ako nataviť hydroizoláciu popri XPS

Mám základovú dosku zašalovanú s XPS 140. Z istých dôvodov pôjde murivo cca 5cm od kraja betónu. Váham, ako mám nataviť hydroizoláciu (IPA). Na XPS ju samozrejme nemôžem nataviť, natavím ju iba na betón a cca 5cm ju chcem nechať presahovať na XPS, viď červená čiara na obrázku. Je toto riešenie OK? Ako ste to riešili vy? Na murivo ešte samozrejme pôjde polystyrén (nie je na obr.) - perimeter od zeme, potom fasádny.
Odpovedať
Najprv sprav hydroizoláciu, potom tam dáš styrodur
Odpovedať
@peter977 Styrodur tam už je, šalovala sa s ním doska.
Odpovedať
@peter977 zaujímalo by ma načo ten presah dole. @vilo38547 ideálne dvaja dáky kus plechu 50x30cm a jeden nahrievať a druhý posúvať plech. Alebo len položiť a nataviť len spoje aj to stačí.
Odpovedať
Profilova fotka
Na ten prvy prispevok rovno zabudni...jasne ze je to hlupost. Otazka je, naco tam chces HI natavovat? (Lebo jediny rozumny argument,ktory som tu na to cital je "aby ju neukradli") Ked na nataveni trvas, tak prave ten odstup muriva je fajn, nemusis ju natavovat uplne nakraj, lebo potom by ju bolo fajn zahnut nahor.( Zalezi na vyskovych pomeroch)
Odpovedať
@vilo38547 mám to rovnako. IPA sa nemusí natavovať....
Odpovedať
Profilova fotka
Je to cele zle zakl. doska sa nesaluje s XPS ale debnenim alebo doskou a to preto aby si mohol navzájom prepojiť vodorovnú a závislú izoláciu aby boli zaizolovane všetky pracovné spoje závisí od výšky terénu voči nule v dome až potom sa lepí tepelka lenže šikovný majstri si tento trik osvojili v rámci šetrenia času a materiálov.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?