Vzdialenosť garáže a záhradného domčeka od plota

Zdarvim, v akej vzdialenosti mate zahradny domcek / garaz od plota? Ide mi o to aby sa dal casom v pohode pretriet, pripadne spravit drobne opravy. Staci podla vas 0.5m?
Odpovedať
Profilova fotka
@marekcholeva ja mam zahr. domcek 0,4m . je to "o prsa" ale da sa...
Odpovedať
tak samozrejme čím dalej tým lepšie, ak to dovolujú podmienky osobne by som tam nechal 1m aspoň. Jednal kvôli uprave plota ako píšeš, ale môže byť treba aj uprava steny domečku / garáži, kosenie medzi plotom a budovou, atd, atd,.. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@richard71 40cm? To si neviem celkom dobre predstaviť. Však poriadny chlap má v ramenách 65cm... To sa tam nielen že nevyčuráš, ale ak tam máš trávu, ani s kosačkou neprejdeš. Ja som nechal 0,8m a je to podľa mňa len tak - tak. Radšej postaviť na hranici a bez nejakej medzery, len to by zase mohlo naraziť na problém so susedom v prípade nejakej údržby fasády... :-)
Odpovedať
Samozrejme cim dalej tym lepsie, ale nechcem si zasa odpisat zbytocne vela pozemku. Dam teda radsej viacej ako 0.5. A dajako to miesto skusim vyuzit 🙂
Odpovedať
Opytaj sa suseda. Nam sused povedal 1m od jeho plota, tak sme dali tak
Odpovedať
Profilova fotka
@marekcholeva pod 1m by som nesiel.
Odpovedať
Profilova fotka
@virnik27 To Ti kto povedal? Ku každej drobnej stavbe je potrebné vyjadrenie majiteľa susednej nehnuteľností. :-)
Odpovedať
@jamk1 Nie je pravda. K mojej drobnej stavbe sa žiadny sused nevyjadroval.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 To, že sa k Tvojej drobnej stavbe nevyjadroval žiadny sused ešte neznamená, že je postavená v súlade a požiadavkami stavebného zákona. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@virnik27 Nie je nič jednoduchšie ako si prečítať stavebný zákon a vykonávaciu vyhlášku k stavebnému zákonu a tam je to všetko pekne napísané. Nemá význam sa tu odhadovať, či treba, alebo netreba. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jamk1 :) no treba ist bokom potom je limit len brucho a to ma este pusti :-D . Trava tam neni len beton. A to som tam na stenu natahoval sietku kleber a fasadu. Vsetko sa da ked treba... :-D
Odpovedať
@marekcholeva Tu som ti písal odpoveď, neviem, či si to videl. https://old.modrastrecha.sk/forum/ura...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@chrobak7 Ano, dakujem, videl som
Odpovedať
@jamk1 ale veď buď už konkrétny, kde presne v zákone sa píše to, čo tvrdíš ... Lebo rovnako stavám 50 Cm od susedného plota, tak ako aj iný susedia a k ohláške som žiaden podpis suseda nepotreboval ....
Odpovedať
Este co sa tyka toho suhlasu suseda a vzdialenosti od hranice pozemku. Mne na stavebnom povedali ze ak bude drobna stavba blizsie ako 2 metre od hranice, treba suhlas suseda 🙂
Odpovedať
@lubk0 Mozno si to kazda obec urcuje podla toho ako to citi 🙂
Odpovedať
@marekcholeva povedať mohli, na obci toho natárajú veľa ... Netreba sa ani čudovať, robia tam ľudia aký robia za plat aký dostávajú. Od roboty sa nepretrhnú a ani nebažia po získavaní nových informácií alebo overovaní si tých starých ... Zákon, čo som si ja študoval, nehovorí o žiadnom obmedzení pri umiestňovaní drobnej stavby na Vašom pozemku. Lebo ono, aj plot je dnes drobná stavba ktorá sa umiestňuje zväčša na hranicu pozemku a platia pri jeho schvalovaní rovnaké pravidlá, ako keď na tej hranici staviate zýhradný domček ...
Odpovedať
@lubk0 Nebudem sa s nou natahovat a radsej jej to donesiem. Susedou mam dobrych, tak s tym snad nebudu mat problem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?