Vošky - ako sa ich zbaviť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte premnožili sa nám vošky v záhrade. Viete mi poradiť nejaký účinný prostriedok ako sa ich zbaviť? Ide mi najmä o bobuľoviny (ríbezle, egreše), ktoré už majú plody. Ďakujem
Odpovedať
1
2
@zita19 zaujimava rada, o takomto niecom som este nepocul, tak sa skusim inspirovat a uvidime, dufam, ze to bude mat efekt 😉
Odpovedať
Karate zeon neskusal niekto?
Odpovedať
u nas sa zas necha na noc vyluhovat zihlava vo vode, a s vyluhom potom postrekovat, treba opakovat podla potreby a dazdov.. ak zaprsi tak to zmyje a pridu zas...
Odpovedať
Profilova fotka
My mame dobre skusenosti s mydlovou vodou. Dokonca predavaju teraz aj take mydlove vlocky a tie sa nechaju proste len rozpustit a tie mi teda zakazdym velmi dobre zabrali
Odpovedať
Tou mydlovou vodou striekate priamo aj rastliny alebo len zeminu? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@calimune žena tiež používa tento roztok ak sa to tak dá nazvať a strieka s tým celú rastlinu, hlavne postihnuté miesta a vošky samotné. Oni sa pod tým mydlom zadusia
Odpovedať
Profilova fotka
na jar este v marci davam lepidlo na mysi okolo kmenov ,mravce su bez sance sa tam dostat - odskusane ,len pozor na koliky pri stromoch aj tie treba namazat lepidlom ,jedno namazanie vydrzi celu sezonu,ale jasne ze vosky pridu aj tak ale menej ,pouzivam hned ako sa objavia karate zeon = vacsinou staci jeden postrek max dva ,a velmi este pomaha mechanicky odstrihnut napadnute konce v zaciatkoch ked sa vosky objavia,zatial mi toto vzdy stacilo ,mam asi 20 stromov a kriky ,uplne sa ich ale nezbavime nikdy
Odpovedať
@staco napadnuté konce strihať... A keď tvarujem korunu? Lep je tak u mňa na dva týždne. Potom si kamikadze mravci spravia most...
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 na papriku skús prevariť trochu mletých čilipapričiek a s tým výluhom postriekať. Nám to pomohlo už viackrát.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?