Dá sa kúpiť viktoriánsky skleník na Slovensku?

Profilova fotka
Ahojte, Mate niekto viktoriansky sklenik (štýl ako na položenej fotke) ? Prípadne da sa vôbec na SK zohnať? Vďaka
Odpovedať
@dorwin Toto ke asi len na DIY.
Odpovedať
Profilova fotka
Presne toto mi vrta hlavou posledne dni. Jedina alternativa si to urobit sam ale ja sa chcem vyhnut betonovaniu takze stroskotavam.
Odpovedať
Oslovit firmu co robi skleniky, na individualnu poziadavku spravia akykolvek tvar. Podmurovka uz je na dohods s dodavatelom.
Odpovedať
@wolodymyr Bez betonovania neviem ci sa sklennik tohto typu obide.Iba ak mozno na zemne vruty ukotvit konstrukciu,Do urovne zeme zakopat platne z betonoveho plota a na to by som vymuroval bud z tehly alebo zamkovej dlazby (na obrazku je retro betonova tegla z OBI).V principe by vaha a ukotvenie presklennej casti bola na zemnych vrutoch.
Odpovedať
@marcel714 Tie vruty to sa vrtajú do hlavy? 😮
Odpovedať
@wolodymyr Ako sa chceš vyhnúť betónovaniu? Dobrý skleník musí mať základy odizolované v zemi XPečkom podobne ako základy domu. To by ma zaujímalo ako odizoluješ ho na zemných skrutkách?
Odpovedať
@ruren Podla potreby.Niekto moze aj do hlavy ak pomoze.Ja tu potrebu zatial nemam.Skus a daj vediet potom :-)
Odpovedať
@ruren Na to,aby sa dobre odizoloval nejaky "zaklad" nemusi byt iba liaty beton.
Odpovedať
@marcel714 Nemusí, ale je to najjednoduchšie. Pre tvoju (ne)vedomosť. Do zemi sa vŕtajú skrutky, vruty vŕtajú do Českej zemi.
Odpovedať
@ruren NC
Odpovedať
@marcel714 prosim ta aku funkciu maju tie izolovane zaklady?
Odpovedať
@sysell opytaj sa @ruren ja som pisal moj navrh vyssie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@marcel714 sory zle som klikol
Odpovedať
Profilova fotka
tak asi clovek pojde jedine DIY cestou. nasiel som toto: https://www.green-bug.co.uk/ chlapik robi take skleniky na objednavku. cena je sice od 10tis GBP ale ma na youtube videa s postupom. takze sa da od toho odrazit 🙂 len dobre navrhnut konstrukciu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@dorwin mame riesenie pre viktorianske skleniky. Kontaktujte ma inbox.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
@dorwin Dobry vecer - ja som s nim chatoval a on teraz to robi z dreva co je konzervovane v specialnej kyseline. Taktiez rozmyslam o takom niecom - aj som si urobil projekt ale zacali mi tvrdit stavbari ze treba riesit statiku .. ale stale o tom rozmyslam. Ja chcem cca. 4x4,5m cca. Ak mate nieco nove k tejto teme dajte vediet ... dakujem P.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter_sincak dobry vecer, zatial som v tomto nic neriesil. mame to v plane, ale zatial asi nie priamo v poradi 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
https://www.klenotzahrady.sk/akciove-...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch

Odpoveď na príspevok od bicili:

@dorwin mame riesenie pre viktorianske skleniky. …
@bicili Ahoj, neviem ci je tvoja ponuka ešte aktualna, ak ano, budem rada za konkretne informacie ohladne victorianskeho sklenika. Krasny den
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?