Vianocne solarne osvetlenie

Ahojte, mate skúsenosť niekto s vianočným solarnym osvetlenim? Vydrzi svietit aspon tych pár hodin aj v zime? Môžte odporucit aj nieco konkretne ak mate dobru skúsenosť
Odpovedať
@nika2406 v zime je nízko slnko + krátke dni. To sa moc nenabije... Stačí sa pozrieť na tie solárne lampy, čo sa dávajú okolo chodníka, do predzáhradky, akú majú výdrž v zime....
Odpovedať
@nika2406 ak je cez deň zamračené a to cez sviatky býva často vydrží tak hodinku, takže ak chceš ozaj osvetlenie použi led majú menšiu spotrebu a napájaj zo siete, predávajú i celé stromky z led, niekto sa s tým hrá i pol dňa aby dal všade čo najviac, to je tak hra pre ostatných čo na to pozerajú zvonku
Odpovedať
jeej, ja teda nemam skusenost, len sa mi to tak paci, som si spomenula hned na sviatky a pekne vianocne dekoracie na domoch 🙂 tak ale drzim palce aby ste take zohnali.
Odpovedať
svietit bude, no ako silno a ako dlho je otazne, kedze mnoiho svetla uz v zimnych dnoch nie je, teda ako takych silnych, aby podla mna dostatocne vedeli nabit taketo svetla
Odpovedať
Profilova fotka
@nika2406 so solarnym nie, aj som nad tym isty cas premyslal, ale dni su kratke a nevydrzi to tolko, co by malo a teda nie je ani to svetlo cez den take ako v lete. Cize je to povedal by som skor taka utopia. Mam v plane ist pozriet normalne do obi ake maju a na to, co vecer to zazneme myslim, ze nas to financne nezruinuje.
Odpovedať
My mame solarne a ked to dam okolo 20.12. von,tak na tri krale to zacne pekne svietit 😁 take poslabsie su tie svetielka,ale svietia ,len neskoro 😁 Tento rok ich dam nabit von skor,nech uz svietia aj na vianoce 😁
Odpovedať
a to ma fakt taku vydrz? resp. cim skor sa to da von, tym viac to potom na vianoce svieti?
Odpovedať
Profilova fotka
No jasne, sak preto su to solarne, ze ked sa dostatocne nabiju, tak aj vydrzia.
Odpovedať
Vydrz by tam aj bola, len skor ta svietivost je taka diskutabilna si myslim.
Odpovedať
@macejmatus ano nasa 3 rocna skusenost 🙂 mohli sme to dat hocikde ten solarny panelik,pokial sa to dostatocne nenabije,tak svieti kratko a slabo. Predsa je to rok v krabici v tme. Ale ked sa to nabije,tak to vydrzi celu noc a aj to pekne svieti. Jasne,ze to neziari ako na elektriku,ale vidno to aj z dalej 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
musim si to pozriet, vyzera to byt lepsia volba nez klasicke svetielka.
Odpovedať
No tak neviem teraz ci to skusit alebo kaslat na to 🙂 chcela som kupit tieto https://ecoprodukt.sk/p/69891-solarna...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@nika2406 ano skoro presne taketo iste mame aj my. Kludne ich vezmi a aj svietia ako na obrazku 🙂 Ale urcite si ich nechaj na slnku hned ako pridu,nech sa ti dostatocne nabiju do vianoc 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@steffan33 v com je to lepsia volba ako klasicke svetielka ? Ze je to nezmyselny kompromis v podobne nedostatocne napajaneho / nabijaneho uloziska ? A efekt o nicom ? Ze nesvietia ked treba ? Leteli by do kosa .... Neviem naco vymyslate k...ny. Na Vianoce to ma svietit - krasne a jasno. Vymyslate nieco co uz davno vymysleli, led retaze na 230V. Cela prevadzka 50m led retaze stoji pocas sviatkov maximalne 5-10€ A ked sa ti to zda vela, nekupuj si vobec nic... co riesite ?
Odpovedať
úplne s tebou súhlasím, aspoň pre mňa sú proste vianoce o tom, že šetriť netreba, aspoň raz v roku si poriadne dopriať... a k tomu patrí aj celá tá výzdoba... pomaly každý rok dokupujem nejaké svetielka, lebo sa mi máli...
Odpovedať
@melanie9 to si presne ako ja 😄 Tiež sa mi všetkého vianočného máli. Ale zaujímavé, že len toto jedno obdobie mám také, inak si nepotrpím.
Odpovedať
@dominik_galaba u nas podobne. Nemal by som nervy na to. Solar v zime je utopia. Este keby to bolo take nejake kombinovane, ze teda ked budu krajsie dni ze sa nabije ale ked nie, tak aby sa to dalo zapnut aj tak aspon do elektriny alebo tak. Ale s takym som sa nestretol.
Odpovedať
@melanie9 ja mám vianoce každý deň no bez akejkoľvek okrasy, uznával som ich ako malé decko ktorému nabulíkovali všetko možné, no realita je iná
Odpovedať
Profilova fotka
@betka8880 tak to si na tom tak nejak ako ja. cely rok ma taketo sezonne dekoracie nejak netrapia, no vianoce musia byt u nas fakt vianocne
Odpovedať
@dominik_galaba my ich nemame kde napojit a chceli sme si ozdobit zabradlie s girlandou so svetielkami,tak mame solar 🙂
Odpovedať
@zuzana838 solár asi nie ten ohrieva vodu, ale FV a koľko ti to svieti? máš k tomu batériu?
Odpovedať
Profilova fotka
@nika2406 ja ich mám a svietia ale strašne slabé svetlo tak z blízka sú pekné ale zo vzdialenosti ani nevidno že svietia
Odpovedať
@samanta44 to je slabá stránka osvetlenia, cez deň to nevidieť a večer len hod-dve podľa batérie, ja ju nabíjam nabíjačkou a vydrží i týždeň
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu Ale MNE svietia každý večer len slabo.mozno preto že sú čínske smejdy možno sa dajú kúpiť aj kvalitnejsie
Odpovedať
@samanta44 aj mne svietia,ked som to sledovala tak o 2 v noci svietili este 🙂
Odpovedať
@duzu tak nie kazdy to vnima rovnako, to uznavam... ale ja to mam proste rada, toto take obdobie na konci roka, aj to nahananie sa, lebo viem, ze to bude stat za to... taka nejaka ako keby odmena je to pre mna...
Odpovedať
Profilova fotka
my sme volili klasicke svetielka do elektriny. ako mame ich zapojene na casovac, takze tych par hodin denne co svietia zvladneme aj na elektrike. predsa len vianoce su vianoce
Odpovedať
Profilova fotka
@tamarka_32 asi tak nejak. Ved ako nie je to nejake dlhe obdobie. Vianoce su len raz do roka a vtedy ma nejak spotreba elektriky nezaujima 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?