Vavrínovec

Dobrý deň, vedel by mi niekto znalý poradiť, či rastlina, ktorá je na obrázku je vavrínovec? A ak áno, o aký konkrétny druh sa jedná? Chcem si namnožiť novita, ale nie som si istá, či je to on. Ďakujem za rady 🙂
Odpovedať
@mirushka26 je to vavrínovec ale odrodu neviem, mal som toho v záhrade ker 5x5 metrov dalo to zabrať zlikvidovať. Navyše to úspešne púšťa nové a nové odnože z pňa 😄 Nemám nič proti vavrínocku ako takému ale náš bol prerastený a nevhodne umiestnený a bzučalo to v ňom ako v úli keď zakvitol 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 ☺️ dakujem za postreh. Počítam s tým,ze bude potreba sa on starat a hned od zaciatku formovat. Dobre vedieť,ze sa tak rád rozrastá,potrebujem vysadit cca 30 m 🤭🤦
Odpovedať
@mirushka26 ten čo sme kúpili s domom bol samorast minimálne 5 rokov čo tam nikto nebýval, plus ďalších XY rokov je otáznych nakoľko tam bývala sama veľmi stará pani. tak možno aj preto z neho bola taká divočina 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Vyzera to tak. Aspon teda sused ma take pred domom a vravel, ze si kupoval vavrinovec, no druhov je hrozne vela. Zevraj je to taky nezmar, lahko sa pestupje, rychlo rozrasta
Odpovedať
Je určite viac druhov,náš už má cez 3 metre,na jar ho skracujem ale rastie veľmi rýchlo ,vlastne už je to strom kde hniezdia vtáky.Na jar pekne kvitne a vonia.Ak sa vytvaruje je to pekný živý plot.Presne pred rokom vyzeral náš takto...
Odpovedať
Tých druhov je už niekoľko, vyskúšaj si stiahnuť do telefónu plantnet alebo tak nejak sa tá appka volá a tam odfotíš a ti vypíše, že čo by to mohlo byť, aké sú možnosti a dozaista sa dopátraš k presnému typu 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Ak nie este je tu moznost si zajst niekam do nejakeho zahradkarstva kde predavaju aj zive rastliny, tam ti isto budu vediet priamo povedat
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?