Vaše tipy na kosačku na trávnik do 300 m2

Profilova fotka
Máte nejaké tipy na kosačky, aj dobré/ zlé skúsenosti? Na našich cca do 250 -max 300 m2 trávnika mám v úvahe elektrické kosačky zn. Bosh (Rotak 34 alebo 37), Gardena (36 E PowerMax), AL-KO (Comfort 40), a myslím že aj Black&Decker (GR3810) by mohli byť ok..Mountfield má vraj záruku dlhú (7-ročnú) zaujímavé sú novinky s nízkou spotrebou (Kosačka BluePower 37E)... Na rovinatý trávnik asi nie je potrebné mať šírku záberu väčšiu než 40 cm...či sa mýlim? :-) Myslím najmä na spoľahlivosť, váhu, (materiál), mulčovanie je plusom..recenzií nie je na webe moc... isto sa radi podelíte s názormi ;-)
Odpovedať
1
2
Mountfield????? 7 rokov zaruky ale na co a za akych podmienok??? vzdy najdu dovod ako neuznat a ked sa neukazes kazdy rok na tzv. servisnu prehliadku tak ti pada zaruka...inak dobre si za nu zauctuju...vsak z coho by platili masivne oblbovanie Slovace..zo svojich???? K tomu vyberu..nie je jasne ci vyberom bude el. alebo s benzinovym motorom. Ta vymera uz zodpoveda benzinovej, rovinatost travnika nie je viazana na sirku zaberu, velka vymera- velky zaber. Mulcovanie nie je nutne, kvalitny travnik sa prave musi doslova povysavat kosackou, velke davky mulcovacej hmoty sposobia biele flaky na travniku pre nedostatok svetla.
Odpovedať
Profilova fotka
Máme taky cca 300 metrů trávníku a elektrickou sekačku bych si nekoupil ani za nic. Tahání kabelu je hnus. V pohodě slouží základní levná benzínová, bez pojezdu, stačí jen vybrat s kovovým šasím a obstojným motorem. Vydrží léta. V Mountfieldu jsou sekačky zbytečně předražené.
Odpovedať
mame Gardenu na baterku,je super, pokosi aj 12 rocne dieta.
Odpovedať
skus pozrieť kosačky STIGA
Odpovedať
@atlaska prosim daj link, tiez uvazujem nad akumulatorovou ale nikto koho poznam nema skusenost
Odpovedať
Profilova fotka
@hugho Nevidím důvod jezdit na servisní prohlídky !!! v podmínkách to nemají.... měli jsme sekačku cca 10let a nebyl s ní jediný problém, prodali jsme ji za 2tis z důvodu koupě silnější, na servise ani na prohlídce nebyla ani jednou ! Tchyně má sekačku třetí rok, ulomilo se madlo a na počkání ho vyměnily, to samý startovací šňůra, přetržená (překousal pes) vyměněná :-D Kupujem zásadně v akci tzn první sekačka s 30%slevou, druhá s notebookem, tchyně s navigací..... neřikám, že sou nejlevnější, ale problém s nima nemám.....
Odpovedať
Ja som vyberal podla motora. Cez cenovy vyhladavac HEUREKA, PRICEMANIA, strop 300,-€, vylucovacou metodou podla potreby kosenia (m2), doplnkovych funkcii (napr. mulcovanie, s pojazdom) minimalne s americkym motorom Briggs&Stratton - to povazujem za zlaty stred, aj ked noname motory vydrzia tiez dlho, zas tak velky cenovy rozdiel tam nie je. Na nozoch, plechovych krytoch, rukovati kosacky sa ti nema co pokazit ak nekosis v kamenolome. Hladaj akcie, ako pise @petrsv1000. Ak chces byt ozaj ista kvalitou a dlhovekostou, tak motor HONDA, prip. inu japonsku znacku. Podla mojho nazoru su japonci jediny narod na svete schopni vyrobit kvalitny motor. Ci uz spalovaci, alebo elektricky.
Odpovedať
http://www.zahrada.cz/forum/motorove-... staci si toto precitat o Mounfielde v fakt odbornom fore...a prejde vas chut pozerat aj ich lakave oblbovaky v TV..aj po cesky..... Přijeli jsme do servisu se slovy, že si jedeme pro neopravenou sekačku a předali jsme servisní list technikovi. Hned nám nabídl za tu původní sekačku slevu 20% na novou. O nové jsme velice silně uvažovali - opět od Mountfielda (vybrali jsme nejvyšší model za cca 29 000 kč - máme celkem velkou zahradu). Řekli jsme ale, že tuto dojedeme do konce, tak že zatím ještě vyčkáme. Technik ji tedy přivezl a teprve pak se začaly dít věci... Motor byl rozebrán do šroubku, hlava dole, nová olejová náplň pryč, no prostě na kousky. Tady to tedy máte, řekl technik. Nestačili jsme se divit. Oponoval jsem s tím, že jsem předával celou sekačku v 1 kuse a poznamenal jsem, že byla funkční, tak jestli toto opravdu myslí vážně... Dali mi přečíst servisní list, kde měli napsáno něco ve smyslu, že oprava končí nesouhlasem s cenou, nebo tak nějak. Marně jsem se jim snažil vysvětlit, že toto není úplně nejlepší přístup k zákazníkovi, zda na tom všem trvají. Prý to dají dohromady, ale bude to stát peníze. Nechápal jsem a marně se snažil zjistit, proč to rozebírali, když již věděli, že oprava bude dražší, než domluvených 500 kč (membránou to prý nebylo)... Každopádně jsem asi po 10ti minutách, rudý vzteky, sekačku posbíral, nandal do pytlíku všechny díly a odvezl domů. Tak jsem ji vyhodil z kufru a obratem jel pro jinou, ale již ne do Mountfielda. Koupil jsem za 17 000 kč Hondu se stejnými parametry, jako byla ta sekačka u Mountfielda za 29 000 kč. Toto pro mě bylo veliké ponaučení. Do firmy Mountfield již nikdy nevkročím a nekoupím tam ani mrňavé hrabičky. Jsou to zloději, kteří se snaží z normálních lidí jen vytáhnout peníze. Opravy po záruce nepřipadají v úvahu, rovnou Vám nacpou nový produkt. Nechcete, máte smůlu. Doufám, že tyto PRAVDIVÉ řádky odratí slušné lidi, aby jim rvali svoje peníze za předražené produkty.
Odpovedať
@petrsv1000 S cenou "bezplatné" posezóní prohlídky kvůli platnosti záruky 7 let je to asi jako s naším bezplatným zdravotnictvím. ...........a to len citujem spokojneho uzivatela z CR..takze asi plati ta 7 rocna podmienka...alebo mam dokazovat dalej?
Odpovedať
www.gardena.com/sk pozri akumulatorove kosacky @santana
Odpovedať
Profilova fotka
@hugho Tak každý má právo koupit kde uzná za vhodné.... já jen píšu, že sem s nima neměl nikdy problém a co se týká kvality motorů je myslím dobrá oproti jiným prodejcům.... Jinak každej má nějaké záručná podmínky a buď je akceptuješ nebo ne....
Odpovedať
@petrsv1000 nech sa paci....http://www.zahrada.cz/forum/mala-mechanizace/cinske-sekacky-u-mountfieldu-339237/?stranka_oblast=0
Odpovedať
Článok sa načítava...
hugho - nemůžeš házet do jednoho pytle různý řady motorů, nepochybuju o tom, že současný mountfield sekačky s motory b&s jsou stejně kvalitní, jako sekačky s tím samým motorem od konkurence. Pak už vlatně jen záleží, kdo a kde a v jaký kvalitě jim vyrábí ten zbytek kolem. rodiče mají doma sekačku LS 45 už hezkou řádku let a dá se říct, že je to bezúdržbovka = osobně bych naprosto neměl problém s nákupem sekačky u mountfieldu. Že je ta samá sekačka s jedním typem motoru o cca 2k (a to ještě po "slevě") dražší, než ten samý motor v sekačce Partner? Pak je buď kvalitnější, nebo holt mountfield drtí větší marže - ale pokud to lidi kupujou, pak se tomu říká dobře odvedenej marketing :) Padla tu i zmínka na aku sekačku - s tou bych byl asi hodně opatrnej při koupi, aby nebyla časem spíš pro zlost, než k užitku. 300m je hodně malej kousíček, tam bych se možná ani nebál tu elektriku koupit - asi by záleželo na dispozici zahrady kolem domu - na druhou stranu pokud člověk nemá prodlužku, prodraží se koupě ještě o tu prodlužovací šňůru. Vyloženě otravnej kabel není, sekáme oběma variantama a v prudkých svazích je třeba elektrika výhodou. Ono na tak malou plochu nebude vyloženě drahá ani jedna varianta.
Odpovedať
Profilova fotka
@hugho hmmm čtyři reakce a jen samé spakulace, všichy to jsou asi odborníci :-D Já si zkrátka nemohi stěžovat ;-)
Odpovedať
@petrsv1000 staci sa pozriet na server www.zahrada.cz a dat si do vyhladania mountfield. Sam sa tam obcas pozeram a viem ze tam prispievaju fachmami z kazdej oblasti ci ide a rastliny, chemiu a techniku. A nazor na Mountfield som si urobil aj tym ze viem ake ceny maju oni a ake su na porovnatelnych stojoch inych znaciek. Akciechtivy obcan naleti na koleso s vyhrou 20% a pritom o 50% lacnejsie ma stroj inych znaciek. A hlavne sa to tyka pil a krovinorezov kde sa cenami porovnavaju so Stihlom a este vyhlasuju ze su to profesionalne stroje......no v lese som este nevidel ich Oleomac. Z Polska, kde su fakt uvedomeli nakupujuci sa Mountfield stiahol za jednu noc asi po dvoch rokoch, poliak je narocny zakaznik co sa tyka premyslania...
Odpovedať
Profilova fotka
@hugho a o tom to je že, zákazník si může vybrat, reklama a marketingový trik jim funguje tak tam lidi chodí a někdo je holt spokojen jiný ne, ale to je u všech prodejců stejné, stále máme možnost výběru kde nakoupíme;-)
Odpovedať
@petrsv1000 to ano...aj nebankove subjekty nasirovali ludom mozgy.....a ako to dopadlo.....vsak tu masivnu oblbovacku s hercami v reklamach niekto zaplatit musi.....a to predsa je zakaznik v cene tovaru.. Keby tak minali na reklamu Stihl a Husqvarna tak to by ich ceny urcite inak museli vyzerat. Ale tam sa to predava samo vdaka menu a kvalite. To ked niekto povie ze ma kosacku Mountfield ani nevie ze to ma ako kosacku Tesco. Mountfield nic nevyraba a este ma prepozicany nazov od skutocnej firmy Mountfield co je anglicka firma vyrabajuca kosacky, ale s touto ma spolocne len meno.
Odpovedať
Máme cca stejný rozměr zahrady a sekačku Al-ko, elektrickou, s mulčovačem. Letos bude 4. rok a je super, neměnili bychom. výkon i záběr dobrej, mulčování bez problému krásně rozdrcený.
Odpovedať
Nemáte někdo zkušenost s robotickou sekačkou?
Odpovedať
Ja nemozem na mountfield tiez dopustit, mam benzinovu na chate asi 10 rokov, na prehliadky som spociatku chodila, ale ked som nestihla termin, urobili ju aj tak ... a funguje bez problemov. Teraz hladam novu na mensiu plochu a uvazujem opat nad mountfieldom alebo hecht 540 .... do 160 euro.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@hugho máš absolútnu pravdu čo sa týka mountfieldu, je to úplne predražená firma, z osobnej skúsenosti kupujem záhradnú techniku, náradie a pod skôr u menších predajcov, ktorí nemíňajú peniaze na tak masívnu reklamu. Samozrejme vždy si skontrolujem ako dlho je firma na trhu (čím dlhšie, tým lepšie, čo mi dáva istotu, že budem mať tovar kde reklamovať). Čo sa týka kosačky, my máme doma AL-KO 51 BR-A a na chate AL-KO 46BR. Obidve kosačky som kúpil v obchode kajo.sk + dostal som k 51ke Victorinox švajčiarsky nožík a k 46ke 1 olej zadarmo (http://www.kajo.sk/zahradne-naradie/b... ). V októbri sme poslali 46ku na pozáručný servis a nebol problém - s predajcom sme sa telefonicky dohodli, kosačku som zaslal kuriérom a o 2 týždne bola doma ako funglovka. AL-KO kosačky používajú motory B&S, Honda alebo najnovšie vyrábajú aj svoje motory pre modely s označním "typ-A". Všetky typy týchto motorov sú dobre servisovateľné a náhradné diely sú ľahko dostupné a celkom lacné.
Odpovedať
Ja mám elektrickú AL-KO a ťahanie kábla no, tak som si nejako zvykol a nie je to až taký problém, a to nemám trávnik v jednom kuse ale rozdelený na viacej častí na pozemku cca 120x25m, medzitým zastavaná plocha, nejaké tie betónové časti a pod. Benzínovú som nekúpil hneď z viacerých dôvodov,(benzín ktorý nemusím mať stále doma, v prípade poruchy nie som doma v benzínových motoroch, kosí niekedy aj manželka, hluk, ...) za tri hodinky mám v kľude pokosené, mám 50m predlžovák cca v strede mám zásuvku a tak v pohode pokosím skoro celú plochu na jeden krát.
Odpovedať
Profilova fotka
Prave preto som aj ja uprednostnil elektricku/ Black&Decker (GR3810) /.Ziadny benzin,ziadna udrzba,ziadny hluk,smrad ani nic podobne,lahucka a skladna na manipulaciu a uskladnenie.Treba sa naucit urcite grify s tahanim a ukladanim kabla a nema problem mojich 300stvorcov pokosit aj za nejaku hodinku aj pol.
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som elektricku nechcela aj ked je malá plocha. V dobre cene kupite aj Alko s pohonom a košom, mulčovaním
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@hugho ja mám takú istú skúsenosť! A to sme mali kosačku 8 mesiacov. Tvrdili, že som zasahovala do motora, rozobrali a vrátili v krabici. A to bola reklamácie, že tam nešla elektrina. Možno iba nejaký prerušený spoj.... Takže už nikdy mountfield!
Odpovedať
@petrsv1000 @pocem Máme taky sekačku Mountfield s pojezdem.Funguje bez problémů už 10. rok.Drahá nebyla,byla kupovaná v akci a na servisní prohlídky jsme taky nechodili. :-) Myslím, že dnes je výběr dost veliký,aby si každý vybral co potřebuje.Když se někomu Mountfield nelíbí,tak si může vybrat jinde! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska tak mame pbjednanu akumulatorovu vretenovu kosacku od gardeny. Som zvedava.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Prosim poradte mi, ktora kosacka je lepsia na maly travnik, trochu nerovny. Ma to byt darcek, vravel, ze chce elektricku. Tato Stiga Collector 40 E alebo skor tato Bosch Rotak 32? Dakujem
Odpovedať
mám elektrickou sekačku mountfield 3200 E ani ne rok a půl a už jsme museli dvakrát volat servisáka. nejdříve se ohnula čepel a podruhé byl zas problém s napájecím kabelem. ted funguje tak doufám že už vydrží. s jinými sekačky zkušenost nemám, takže asi tak..EVA
Odpovedať
@evakratka dakujem za odpoved :-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?