Tulipány v kvetináči

Ahojte, poradíte mi ohľadom tulipánov , sadila som ich na začiatku januára do kvetináčov ,už vychádzajú pomaly von ,či ich nechať vonku ,či nezamrznu( stačí obaliť kvetináče jutovinou alebo bielou textíliou? alebo vnútri v pivnici ...som zo severa Slovenska ,ďakujem 🙂
Odpovedať
@zuzijak ja ich mám vonku normálne vysadené a tiež už začali vychádzať von. len spolieham na to, že neumrznú. neviem, no ale keď máš takto možnosť, aby si som ich nechala ešte pre istotu v tej pivnici aspoň, ale tak to len tipujem, v kvetináči som ich zatiaľ ešte nepestovala.
Odpovedať
mne tak vysli tiez a aj odzobne cesnaky mam uz vonku, no vyzeraju, ze nezamrzli, tak som zvedava, co z nich nakoniec bude. tento rok neboli nejak aspon teda u nas mrazy, tak takto vyhukli von
Odpovedať
Radsej by som ich nechal este vo vnutri v pivnici. Pozri aku hlasia predpoved, ale vcera co som pozeral ma prist nejake ochladenie, takze myslim, ze keby si ich dala von, ze by zamrzli a bola by to skoda.
Odpovedať
Kym nepride -20 tak nezmrznu. Keby malo prist tych -20, tak ich na par dni strcis do pivnice
Odpovedať
@zita19 takže normálne aj v tých kvetináčoch vonku vydržia teraz? som tak myslela, že predsa len je iné, keď sú v priamo vonku vysadené, že tam tá zem nezamrzne tak rýchlo ako v tom kvetináči, lebo v noci predsa len stále mrazy hlásia.
Odpovedať
Profilova fotka
to prezije🙂 v pohode aj pri nizsich teplotach, mam skusenost, netreba sa obavat, to je proste nezmar 😄 a nemyslim si, ze nas caka az taka tuha zima. tulipany su na to predsa zvyknute🙂 -20 tu nebolo uz davno a v tak blizkej dobe ani nebude, si myslim.
Odpovedať
@lucosina101 XY rokov strkam tulipanove a aj ine cibule do truhlikov ked tam vysadzam vresy a cemerice na zimu. Este ani raz nezmrzli a to ich ani nijak nechranim. Krute sibirske mraz sme nemali ani nepamatam kedy. Tuto zimu mam na balkone vavrin a este ho nebolo treba schovavat. A ten je ovela haklivejsi ako cibuloviny. Okrem toho cibule, ak aj boli krute mrazy zamrzli na zahrade aj v pode ked ta zmrzla na kost a zatial mi ziadne nevyhynuli.
Odpovedať
@zita19 teraz ešte veru nebola taká zima, žeby to bolo treba, žeby to nejako uškodilo napríklad aj tulipánom. Tožvie či vôbec ešte nejaká príde, už toľkokrát hlásili aj mínus 10 a keď som o deň pozeral predpoveď tak zmenená, takže myslím, že takéto rastliny nebude problém aby prežili aj počas decembra, januára vonku v pohodičke.
Odpovedať
Jej. To ma nikdy nenapadlo tulipán do kvetináča. Keby teraz zasadim,bude z neho ešte dačo? Či už neskoro?
Odpovedať
@elizita ked mas este cibule, mozes vysadit. Ale treba ich dat vonku aby kvitli, cibule potrebuju jarovizaciu (obdobie chladu) aby zacali tvorit kvety. Aspon par tyzdnov pri nozkych teplotach.
Odpovedať
@zita19 dobre , vyskúšam nechám ich vonku pri stene z južnej strany ... ďakujem 🙂
Odpovedať
@zuzijak to aj pocas tychto velkych mrazov? Teda neviem, ako je u vas, ale u nas v noci riadne prituhuje. Ine je predsa len, ked su v zemi, to je pohoda pre tie cibule, tie znesu, ale neviem, no mne sa osobne ten kvetinac moc nepozdava. Ale tak skusis, budes vediet aj do buducna.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@karcika8 neviem, ja v tom nejaky velky rozdiel nevidim, vsak zem budes mat zamrznutu aj tam aj tam, takze je to to iste podla mna. napriklad ja som do kvetinacov taketo nieco ani nedavala, viacej sa mi pacia priamo v zemi 🙂
Odpovedať
@zuzijak ak ich mas kde zimovat pri nizkej ale nekolisavej teplote tak ich podrz tam, ja som mala par zim snahu pestovat cibuloviny v kvetinacoch vonku ale tu pod tatrami to proste nejde, takze ich mam v miestnosti vedla garaze (samostatna budova, nie sucast domu), mekuri sa tam, teplota je takmer konstatna okolo nuly a takto sa mi dari pestovat cibuloviny v kvetinacoch, von ich dam az v marci, skor to tu nema zmysel, aj teraz je to pod tatrami tak ze cez den plus dva a v noci minus 15c porazilo by ich
Odpovedať
@gemini06 áno mám ich vnútri v miestnosti je tam okolo 5 stupňov ...vyzerajú byť v pohode...keď začali mrazy už som ich schovala....bolo tu mínus 17 v noci....brr
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?