Tuje nad 250cm

Viete mi poradit kde sa daju kupit tuje za velmi dobru cenu nad 250cm? Pripadne aj ine kriky ktore by tvorili zivy plot a mali by hned pri kupe takuto vysku.
Odpovedať
@idom tuje rastu 1 m za rok pri castom polievani. Budes mat co robit so strihanim. Chyba ti pohlad na cintorinove zatisie?
Odpovedať
@peto99 Daj mi link na tuju co vyrastie 1m za rok
Odpovedať
@peto99 tuje rastu prvy rok do tých 20-30cm potom cca 40 cm ročne. Chcel by som si tento rok spravit okolo zahradneho domceka zatisie a sukromie a tak som sa rozhodol kupit vysoku drevinu. Nemusi to byt vobec tuja. Kludne si necham poradit aj inu ak bude mat pozadovanu vysku a priblizne podobnu cenu.
Odpovedať
@sysell sused byva 2 roky a ma tuje 2,5m. Ak budu rast takto po dalsich dvoch budu 3,5 m. Co potom? @idom moznosti je vela, ale vysoke stromy su drahe. Fotinia, tis fastigiata, hlohyna, stlpovite jablone cats skus zahradnictvo pri Jet na Vajnory, alebo v Ivanke Horvath, mozno vyjednas lepsiu cenu pri velkom nakupe
Odpovedať
http://www.modrastrecha.sk/forum/zahr...
Odpovedať
Profilova fotka
Prirastok 50cm rocne pri dobre zakorenenej tuji je max realny,ziadny meter nehrozi,ani keby si ju neviem cim dopoval.Ak dosiahne pozadovanu vysku,aka vyhovuje,staci ju na vrcholem strihnut/zrezat/ a rast sa zastavi a pojde vacsinou do sirky.Nieje problem ju tvarovat. Samozrejme pri 2,5 metrovej treba ratat uz s riadnou palbou za kus,kde cena zacina od 60 eur vyssie.Ja by som kludne volil 1,5 metrovu,ktora sa da kupit od 11 eur vyssie a kludne 2 roky pockal,kedy z nej realne pri dobrej starostlivosti a kope vody 2,5 metrovu vypestujes.
Odpovedať
Tuja po vysadení zvyčajne prvý rok ani nerastie, pretože sa musí aklimatizovať. Pri veľmi dobrých podmienkach narastie max 50 cm za rok. Treba zavlažovať a hnojiť. My sme kupovali tuje u jednej pani v Jánovciach, venuje sa pestovaniu tuje smaragd a buxusov. Má tam aj iné druhy, ale hlavne toto. Dodáva aj do záhradníctiev. Cena je polovičná, dá sa s ňou aj dohodnúť. Tel na ňu: 0905 835 237. Ja som na ňu natrafila v inzercii v Záhradkári. Photínia red robin je krásna rastlina, avšak odporúča sa sadiť skôr na severozápad, aby mala ideálne podmienky. Taktiež vavrínovec je krásny. Tieto dva druhy mám, sú to stálozelené rastliny, ktoré sú fakt krásne, ak sa im darí. Záleží na tom, kde máš na to miesto.
Odpovedať
Ešte by som doplnila, 2,5m rastliny by som mala obavu sadiť. Nemuseli by sa ujať. Nie som zástancom sadenia dospelých rastlín. Všetko má svoj čas.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?