Môžeme podrtiť a použiť tuje ako mulč v záhrade?

Dobry den, Zbavujeme sa zopar tuji. Mozeme ich podrtit a pouzit ako mulc v zahrade? Dakujem Martin
Odpovedať
ano, ale zakry to stiepkou, lebo ako zacnu zosychat vyzera to strasne. Ale teraz sme vyhrabavali mulc kde na spodku boli pomlete tuje (daval sa tam predvlani) a boli pekne rozlozene, ani stlpove jablone sa nestazovali, ze sa im s nimi nepaci
Odpovedať
@zita19 pani vsevedko, prosim aj ja o radu.. Ja mam nadherne tuje 3,5m, tak huste, ze vo vnutri je dost suchych opadavych ihlici, ktore sa drzia medzi konarikmi.. 5rokov sa s nimi nic nerobilo, iba polievalo i napriek tomu su vystavne 😅😅.. Treba to suche vo vnutri vyhrabat, nech maju "vzduch"?
Odpovedať
@zita19
Odpovedať
@hroma fakt su krasmne. Ja by som to vytriasle, lebo sa v tom kadeco moze zabyvat, ale zas velmi sa s tym trapit nemusis, co spadne to spadne ostatok nechaj. Spadne o rok :-N
Odpovedať
@zita19 praveze malo opadavaju.. Tym ze su nahusto, tak sa to drzi v konarikoch.. A jednu som "cistila", zo 2 lopaty uschnuteho, a nezislo vsetko, strasne vela.. Ci to tam nema svoju biotopovu kulturu.. 🤔😅.. Tie tuje, to ti je take vdacne, staci ich v lete 2x do tyzdna poliat, pofrkat.. 0 starostlivosr🙏😁.. Teraz ked som doma, prilis sa staram, hadam nebudu strajkovat 🥴😁
Odpovedať
@hroma hej, zrazu sa moc venujeme takemu co po ine rokg nestalo ani za pohlad. Ja som dnss chodila po zahrade s vypichovakom a vydlubavala pupavy. A to sme vcera vsetky kvety v travniku oskubali... no zadrbava nam :-D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?