Trvalkovy zahon v predzahradke

zdravim, potrebujem radu. na jesen chcem zalozit trvalkovy zahon v predzahradke. mam istu predstavu o zlozeni trvaliek (perovskia, perovec, echinacea, stipa, okrasna salvia, okrasny cesnak, lupina, tulipany, modrice, narcisy, hyacinty), ale chcela by som tam dat i nejake kostrove dreviny co by ho robili zaujimym i v zime idealne, aby trochu zakrivali kupelnove okno. ako by som to mala rozlozit? kam umiestnit stromy a kriky a ake vybrat? okolo domu pojde chodnik a zahon ma rozmery 10x4m. vdaka za kazdu radu.
Odpovedať
Nerozmýšľala si, že by si oslovila nejaké záhradníctvo s tým, aby ti vypracovali návrh? Moja teta si to tak dávala robiť. Oni jej len vypracovali návrh aj s vizualizáciou a kvety si nakúpila a posadila už sama.
Odpovedať
@betka8880 mas aj typ na konkretne zahradnictvo? vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@fiorka to si skús vyhľadať asi podľa lokality. Väčšinou tieto záhradkárstvá nie sú tak, že by mali pobočku po celej krajine. Skôr sú to nejaké miestne firmičky.
Odpovedať
Profilova fotka
Mamina išla tiež do takého väčšieho záhradkárstva a tam je pomohli. Nechcela sa do toho púšťať sama. Aj keď kvety pestuje dlhé roky, ale povedala, že na veľkú plochu si netrúfa.
Odpovedať
@fiorka nejaky previsnuty ceder by sa mi hodil, ci cerveny javor alebo bordova slivka negra.. Zalezi ci ihlicnan alebo listnaty.. A podla neeho farebne komponovala zahon.. Kostravy, travy a jemny farebny akcent
Odpovedať
@fiorka to veru nemam. ale ako ti aj pisali, to si skus najst vo svojom meste alebo v okoli. lebo darmo by som ti ja radila nieco konkretne, ak by si to mala daleko.
Odpovedať
k domu by som dala nejake kricky a pred ne potom kvety. osobne nemam rada moc preplacane veci, tak by som volila menej druhov kvetov.
Odpovedať
som si nakreslila ako si to predstavujem
Odpovedať
tie dve tuje mi do toho nejak nepasuju. nieco nizsie by som volil. alebo ich dogulata zastrihnut.
Odpovedať
Až na tie tuje. Tie by som odtiaľ dala preč a bolo by to podľa mňa super. Nechala by som ten záhon proste taký nízky
Odpovedať
@fiorka mozno pred to okno vysoku travu, ozdobnicu čínsku, inak je to krásne
Odpovedať
Profilova fotka
Určite tam daj niečo, čo má výšku ... ak to bude celé nízke, tak to bude nevýrazné ... ja to tak mám zatiaľ na jednej strane a nie je to OK... ale čakám, že niečo vyrastie do výšky časom 🙂 ...len to bude nejaký čas trvať
Odpovedať
Článok sa načítava...
len takto tam tie stromky moc biju do oci, ked vsetko ostatne je nizke v jednej vyske.
Odpovedať
@dasena82 @lifelike @wiqi @anulienacka @packo01 zatial zasadim trvalky. a nad tymi ihlicnanmi co by mi v zime robili kostru budem este asi premyslat, lebo a i mne tam velmi nerezu... a nie su to tuje ale borievky, ale tie su medzihostitelmi hrdze hruskovej takze ani tie nebudem sadit mozno nejaky cyprustek... alebo stalozeleby listnac...
Odpovedať
Profilova fotka
@fiorka v akom programe si kreslila?
Odpovedať
@matteo2018 gardenpuzzle
Odpovedať
Profilova fotka
mne by sa to pacilo cele v takom nizkom mode bez tych tuji. nejake tie trvalky ako si pisala cyprustek by bol mozno tiez fajn ale hodili by sa mi tam napriklad aj okrasne travy
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@fiorka pekny vecer, ten program sa da nejak skusobne zdarma ztiahnut ??
Odpovedať
@fiorka prosím Ťa, v čom, v akom programe si to kreslila? Díkes.
Odpovedať
Profilova fotka
Som nevedel ze su na to aj programy, to su ake? 🙂 Ale ako podla mna si sa s tym fajn popasovala aj sama, kedze vieme, ze sa na to daju oslovit aj odbornici ktori by ti to navrhli 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Tiež by som bol rád, ak by ste mi poradili takýto fajnový program
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?