Trávnik

čaute, v poslednej dobe sa nám spravili takéto kolesá suché v tráve, viete mi niekto povedat ci je to plesen alebo spálené , popripade čo s tým, vvyhrabať a podsiat? Ďakujem
Odpovedať
@slniecko246 mam rovnake, trosku mensie. Vraj je to z velkej vlhkosti - plesen. Trosku menej polievat. Kosenim by to vraj malo zist.
Odpovedať
@slniecko246 ako napísal @igor256, resp. ak dobre vidím, máš v trávniku celkom dosť odumretej mačiny. Prevertikutoval by som trávnik (ale nie v týchto horúčavách) a dosial prázdne miesta.
Odpovedať
@sousedekovci89 prosím ťa a nová tráva sa tam môže vysiať hneď, či treba počkať, keď sa píše, že to je spôsobené vlhkosťou? Na záhrade mám tiež pár takých miest, ale som si vravela, že to samé zmizne :/
Odpovedať
@lenikkk4 trávne semeno potrebuje vlhkosť aby vyklíčilo. Ale teraz je na podsievanie príliš horúco spálilo by ti to mladú trávu 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 áno, to viem, že treba veľkú závlahu, ale reku, či to nebude až príliš mokré, alebo tak, keď pán písal, že to môže byť aj pleseň. To nie, teraz to nemám ani v pláne robiť, len som chcela nejaké info. Má sa ochladiť o pár dní, tak potom by som to chcela.
Odpovedať
Domáce zvieratá (psy, mačky- aj susedove) nemáte? Máme doma fenku čivavy a tiež vie spraviť podobné fľaky. Ak máte suchú zem pod trávnikom a cez deň vypečie slnko aj tú trochu moču po čivave efekt je ako by ste to prehnojili suchým hnojivom. Kraje tých fľakov sútotiž krásne smaragdové.
Odpovedať
@thecloverparadox práveže máme, manželka mi tvrdí že to nebude od nich no som presvedčený už že áno, lebo mám aj pás trávy kde nemám závlahy a tam mam tie kolesá tiež, tak vylučujem prepolievanie, mame mačku a fenu Slovenského čuvača..
Odpovedať
nam takto chodili pred dom od susedov psy, ked ich vypustil von z dvora. klasika, prve miesto, kam sa rozbehli bolo k nam a davaj vykonavat potrebu prave tam. ako nastastie to jelen moc, ale taketo vypalene miesta tam mame nonstop.
Odpovedať
@sousedekovci89 ale sú i časté búrky aspoň u mňa, už nie je tak horúco ako pred mesiacom, je kratší deň a ráno len +10 a tráva rastie ako divá, ešte som doteraz tak často nekosil, vyschýna kde je černozem pri teple je ako kameň a pri búrke veľa vody len stečie
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_66 si to aspon riesil nejak s tym susedom? Lebo nepride mi okej, aby to takto robil.
Odpovedať
@martin107 ale cozeby nie. niekolkokrat som som pristavil a vravel mu o tom. ale to je jak hrach o stenu hadzat. on uz ma svoje roky a tazko mu nejak dohovorit.
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_66 tak to ozaj tazko v takomto pripade nieco riesit. Si sa uz asi naucil s tym fungovat.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Kedy zvyknete naposledy kosiť trávnik pred zimou?
Odpovedať
@mumoo ked uz je jasne, ze bude zima a uz neporastie. Od zaciatku septembra kosime na najvyssiu vysku a vzdy ked dorastie. Su roky ked sa kosi este koncom oktobra, su roky ked posledne kosenie je v septembri
Odpovedať
Tazko to takto vseobecne povedat. Kazdy rok je iny, zalezi od teplot, od dazdov, je toho viacej. Ale nemaj strach, casom sa v tom zorientujes a najdes si system.
Odpovedať
hej hej ono sa to kazdy rok meni podla pocasia, teraz sa tak nejak zima celkovo posuva, tak sa nam uz astalo, ze sme kosili v polke oktorbra
Odpovedať
Profilova fotka
normalna vec, uz aj na zaciatku novembra som kosil. teraz sa to pocasie blazni, tak tazko to skatulkovat na presny datum.
Odpovedať
mna kosenie tiez este caka, a nemyslim, si, ze sa ho len tak hako aj tento rok zbavim, to pocasie je nevyspytatelne posledne roky
Odpovedať
@zita19 ahoj, je vhodne robit aj jesennu vertikutaciu? travnik zda sa ze ma dost sucheho materialu v sebe, tak zvazujem, ci aspon nevyhrabat tym strunkovym bubnom (pokosit, vyhrabat, pohnojit jesennym hnojivom a poliat) len neviem, ci sa stihne z toho este spamatat.
Odpovedať
@capzahradnik urcite sa oplati. Pohnojit ho mozes aj neskor, posledny termin byva polovicka oktobra, staci ak na neho trochu naprsi takze vyber si dobry termin a nemusis ani polievat
Odpovedať
Som nevedela, že to je až takéto rôzne s tým kosením. Takže si to treba len odsledovať podľa seba. A podľa počasia teda.
Odpovedať
@martin107 tak velmi som na vyber ani nemal, ked si to tak zoberies.
Odpovedať
@capzahradnik sused si tak celkom paradne teraz znicil travnik. ja by som nieco taketo nechavala radsej na jar
Odpovedať
@placika ten trávnik iba vyzerá že je zničený v skutočnosti bude tomu trávniku iba lepšie 😉
Odpovedať
Vsetky ukony co sa tyka uprav travnika atd nechajte uz na jar. Teraz mu len uskodite lebo uz nestihne regenerovat. Co sa taky kosenia je to individualne. Ja som kosil este nedavno pred 4 dnami.
Odpovedať
co sa toho kosenia tyka, tak si myslim, ze este aj o mesiac pokial nebudu mrazy. ale to uz je asi viac menej zbytocne.
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_66 ale niekedy je to najlepsia moznost, co sa da spravit. je to smutne, ale je to tak.
Odpovedať
Profilova fotka
My mame takyto travnik po psovi, tam kde cura to proste taketo ostane. No s tym sa moc bojovat neda, takze sme si museli na to len zvyknut
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Ahojte. Trošku z iného súdka otázka k trávnikom na sídlisku: Má niekto skúsenosti s pásom nekosenej trávy? Nejde mi o legislatívu, ale ako sa to robí, prípadne združenia, ktoré také niečo zorganizovali na sídlisku v meste a vedeli by poradiť s realizáciou (keď presvedčím samosprávu a susedov 🙂 )Googlením som moc nezmúdrela. Ale privítam aj Vaše postrehy a skúsenosti. Mne sa to páči na pohľad dizajnovo aj z ekologicko-environmentálneho pohľadu, ale napr. či alergici s tým majú aj reálny problém.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?