Tiché čerpadlo pre narážanú studňu v dome

Ahojte, vopred sa ospravedlňujem aj sa to tu už riešilo. Mám na vás prosbu o radu. Máme narážanú studňu, 6/4", a je priamo v dome v suteréne. Momentálne máme spravené tak, že keď sa zapne čerpadlo tak to je počuť asi aj u suseda, nameral som niakych 85db v miestnosti. Je na čase to prerobiť. Hladáme, premýšlame a radi by sme počuli názor niekoho iného, resp. niake skúsenosti. Najviac rozmýšlame nad DAB E.Sybox Mini 3 ale vôbec nevieme či by to fungovalo ako malo a podobne. Ide hlavne o to aby to bolo tiché, že by sa mohlo polievať aj v noci a nerušilo by to pri spánku. Pripájam aj foto na predstavu ako momentálne fungujeme 🙂 Ďakujem za každú radu.
Odpovedať
@havrilko mám (zrejme asi skoro to isté) čerpadlo tiež umiestnené v pivnici. Tiež keď som pri ňom a spustí sa, je to riadny hukot. Moje je dokonca priamo na dlažbe položené, žiadne protihlukové opatrenia. Dvere zvonku do pivnice mám len obyč plechové, pomaly ich od zeme odjedá hrdza 🙂. hluk v pivnici nemeraj. pozatváraj pivnicu a tak meraj hluk vonku. Lebo napríklad ja v dome čerpadlo takmer vôbec nepočujem (trochu v kúpeľni, ale tá je priamo nad tou miestnosťou s čerpadlom) a ak počujem tam musí byť v dome absolútne ticho. Inak pozerám, že voda bola čiastočne prerábaná (podľa tých pákových ventilov a kúska alpexovej trubky)- veľká preveľká škoda tých nevymenených rozvodov vody 🙂
Odpovedať
Ono to nemáme v niakej pivnici, to máme v suteréne domu priamo pod obývačkou, a v miestnosti kde je ďalšia obýbačka, telka, gauč a tak 😄 čiže je re mňa velmi dôležité aby som bol v tej istej miestnosti a bolo ticho. Napr ako umývačka riadu, to ani neviem poriadne že je pustená. Hej no to sme skúšali aby sa neprenášali vybrácie po dome, lebo aj to bolo neskutočne počuť, teraz to už je lepšie trochu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?