Spokojnosť s kosačkami Hecht?

Chcem sa spýtať, ak má niekto túto značku kosačky s benzínovým motorom, ste spokojní? Alebo nejaké závady, prípadne nespokojnosť? Chceme kúpiť kosačku, ale nevieme sa rozhodnúť medzi touto značkou alebo nejakou inou. Táto nás celkom zaujala, čo sa pomeru ceny a funkčnosti týka. Vopred ďakujem za každý názor...
Odpovedať
1
2
Máme kosačku Hecht už 7 rokov, pokosila toho už dosť, má nízku spotrebu, kosili sme s ňou aj "ťažšie" terény, sme spokojní. P.S stále funguje :-)
Odpovedať
my máme síce benzínovú kosačku Gude,ale teraz sme kupovali strunovú kosačku Hecht na také kosenie pri múrikoch a ide super,ja som spokojná :-)
Odpovedať
Mám benzínovú kosačku Hecht s pojazdom 4 roky, vertikutátor rok a zatial velká spokojnosť. Samozrejme treba sa o to starať, olej vymieňať, nôž ostriť, ináč funguje bez problémov.
Odpovedať
Ďakujem vám za odpovede, pomohli. Pravdepodobne sa aj my rozhodneme pre túto značku. Pozerali sme aj ostatné, ale myslím, že sa prikloníme k tejto.
Odpovedať
Profilova fotka
V tom čase, keď Hecht vstupoval na Slovenský trh, som kúpil reťazovú pílu. Predavač mi tvrdil, že je to nemecký výrobok. Tiež ma motivovala dobrá cena. Tak som ju kúpil. Neskôr vysvitlo, že je to tiež z Číny. Na veci sa však nič nemení, dodnes funguje, pekne štartuje, pekne ide. Sused má Stihl-ku a veru s ňou občas potrebuje do servisu. Keď sa o ňu budete starať, podľa mňa to bude dobrá voľba.
Odpovedať
Vsetky kosacky sa vyrabaju v cine. Ak tam bude motor briggs stratonn tak je jedno aka to je znacka. Ja idem kupovat dolmar, ta vychadza este lacnejsie ako hecht a fieldmann s motorom briggs stratonn serie 500 objem158cm3. cena222€.
Odpovedať
tak si myslím, že to asi bude dobrá voľba. Ako povedal môj manžel, pokaziť sa môže aj tá za 500 € tak isto ako tá za 200. A za tých 200 € to potom menej bolí :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 rokoch
Profilova fotka
Všetko sa ráz pokazí. Hecht má strašne zlý servis. Mne odišiel na kosačku s pojazdom bovden. Po dvoch mesiacoch my povedali že to nemôže byť tak skoro opravené lebo nemôžu zohnať bovden pojazdu. Budú sa snažiť ale do konca roku 2020 ho určite nezozenu. Takže od 7.8. 2020 do konca roka 2020 ho nedokážu zohnať. Mám to oficiálne na papieri od vedúceho reklamačného oddelenia. Podľa mňa kúpiť Hecht je ako spáliť peniaze.
Odpovedať
@jan_ivanecky to by som tam dal radsej z bicykla a prisposobil, nez cakal polroka na lanko,mam riwall takze tiez cina(mam treti rok,zacinam lutovat, ale inac startuje na jednotku,ale je strasne roztrasena, ), a tie lanka su na vsetkych rovnake smejdy. Inac minule mi praskol klinovy remen pojazdu, volam do servisu ze ci maju, ze za 27 eur mi ho mozu objednat, do tyzdna bude, zasiel som do obchodu kde predavaju klinove, povedal rozmer a on ze jasnee, 1.75eur prosim.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Tiež riešim kúpu kosačky na nasledujúcu sezónu. Teraz máme už 10 rokov starý Einhell s B&S motorom 158ccm, motor ide stále ako hodinky, štartuje na 2 potiahnutia, no problem je ten že celé šasi je už komplet zničené, všade vytrhané závity atď. Kosiť sa snou uz poriadne nedá, vibruje a rozpadáva sa. Čítal som tu príspevky ohľadom kosaciek no stále sa neviem rozhodnúť. HECHT? STIGA? Al-ko? Prípadne Riwall- no ten riwall má susedka a stále stym ma problémy.. Ja by som chcel kosacku zo zabero m aspoň 46cm s pojazdom a nech má poriadny krutiak nie nejaký slabý 135ccm motor. Viete niečo poradiť? Mam vyhliandutu STIGA combi 48 166ccm 3.5 hp 46 cm zaber a ma aj el štart za 333 eur... Je podľa Vas dobra voľba ta stiga? Vraj s vyraba na Slovensku no ked som hladal nejaké diely na ehopoch tak som. Ledva niečo našiel, a druha vec ako je to zo servisom mame na SVK aj nejaké servisné strediská? Najlepšie v NR kraji LV okres. Alebo radsej siahnuť po Hechte...v Nz maju autoriz. Servis... Ďakujem za info
Odpovedať
@canto123 -z tych co si napisal tak ALKO alebo STIGA. Ten Hecht je fakt dost nekvalitny, sice maju celkom dobre porieseny servis, funguje relativne rychlo ale ja chcem kosacku ktora vydrzi roky nie ze ju budem servisovat kazdu druhu sezonu.
Odpovedať
Hecht je otras. 2 vyrobky a oba pokazene v 3ti den pouzivania (nemyslim nejake motorove vady ale skor poskodenie typu rozpadnuty plynovy mechanizmus alebo sa rozlamalo startovacie madlo ked som ho pustil po starte...). Suhlasim s komentom nad: stiga alebo alko (s oboma nic vyrazne nepokazis)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ďakujem za rýchle reakcie, tak v tom prípade kúpim tu stigu 🙂 alko mi príde slabšie.. A neviete ako je to stou Stigou zo servisom keď sa niečo pokazí? Nejaké autorizaky som nenasiel... Ani priamo oficisnu stránku na SK, majú v ČR ale u nás nič...
Odpovedať
Zaklad kupy dobreho vyrobku je jeho servis Zbytocne kupite high end americku znacku trebars ked nieje servis a ND. Najidealnejsi je mountfield, idem vyberem zaplatim a ked je problem servis je vedla,kupim nan co potrebujem!
Odpovedať
Doplním k svojmu príspevku spred 6 rokov - pravidelný ročný servis a kosačka s vertikutátorom majú za sebou 10. sezónu bez poruchy. Medzitým el. drvič na konáre, tiež Hecht a tiež spokojnosť...
Odpovedať
Máme Hecht elektrický krovinorez. Štyri roky slúžil dobre, no túto sezónu odišiel uhlový prevod. Problém je, že tento náhradný diel sa už ani nevyrába. Pripájacie rozmery daného dielu sú tak špecifické, že by tam nepasovali štandardné náhrady. Ostáva teda opraviť ho doma "na kolene" alebo to vyskladať s rôznych komponentov, čo môže vyjsť aj polovicu ceny tej kosačky.
Odpovedať
@gkrivanek by si sa čudoval. Toto som si myslel o Mountfielde aj ja. Máme odtiaľ benzínovú bubnovú kosačku. Už má síce cca 8 rokov, ale takéto veci predsa len nemení človek každú chvíľu. Pri kosení začala strácať výkon, na motore bolo počuť že sa trápi. Pri kosení vyššej tráve motor zdochol, pričom kedysi takú trávu brala úplne bez problémov. V Mountfielde urobili za 15€ diagnostiku s verdiktom - však vrčí. Pomohol až známy, ktorý opravil nefunkčný sýtič, vymenil tesnenie pod vzduchovým filtrom, sviečku, benzínovú hadičku. Čo z toho pomohlo neviem, ale kosačka ide teraz ako nová.
Odpovedať
@ralf364 robil som tam volakedy velmi davno sefa servisu. Je to aj o ludoch natrafil si na zleho.
Odpovedať
@gkrivanek presne, preto sa pýtam ako je STIGA natom zo servismi... žiadne oficialne autorizované som na nete nenašiel... a ešte doplnujúca otázka tento typ čo mam ja vybratý čiže STIGA Combi 48 SEQ má stiga motor Stiga LS 170 Autochoke vieme o nom niečo ? šasi stroja sú vraj dobrý minimalne 2mm plech. takže toho sa nebojím skôr o ten motor... teraz mám shit šasi s výborným motorom briggs síce vo vyššej tráve sa trocha trápi ale pokosí a to tú kosačku vôbec nešetrím... Chcel by som dačo do 350€ nech má pojazd a záber min 48cm... keďže kosím 900m2 a mám aj dosť stromov trorým sa treba vyhýbať takže nech nemá ani 50kg 😄 .... táto stiga mi príde naj. akurát sa bojím motora, a toho že nemá štart. lanko navyše iba el. start.
Odpovedať
@canto123 ja jednoznacne doporucujem kazdemu briks&stratton motor. Sice uz tie najnizsie rady niesu to co volakedy ale stale je to briks
Odpovedať
@canto123 mam aj takuto https://www.google.sk/search?q=stiga+...
Odpovedať
Pátral som na nete a keďže sa každý prikláňa k BS motoru tak som. Nasiel toto Alko https://www.jardin.sk/benzinove-kosac... Táto mi príde taka akurát. Stačí ten výkon na hustejšiu trávu? Nemáte ju niekto?
Odpovedať
@canto123 ja mam ju ale s Variabilnou prevodoukou, uz teraz by som ziel jednoznacne bez variabilnej...inak neni problem , motor BS ,das olej benzin a prezije kosacku
Odpovedať
@canto123 Presne s týmito kosačkami kosíme u zákazníkov a zvládajú všetko. Trošku problematické čistenie, keď sa nekosí tráva ale burina. Servis jednoduchý, olej vymeníš aj sám, nôž naostríš a sviečku stačí raz za dva roky. Čo sa mi na nej priebežne kazí je zadný kryt, ktorý drží na dvoch umelo hmotných pántoch. Keď nepoužívame vyžínače, ale s tým kosíme veľmi hrbolaty pozemok (kanále pri cestách), tak sa to niekedy odtrhne. Tam je cena krytu síce 10€ ale servis za výmenu pýta 80€.
Odpovedať
Pokial viem tak aj Stiga dava Briggsa (mozno nie do kazdeho modelu ale dava... ta moja ho teda ma). Co sa.servisu jedna tak netusim ako to maju pokryte ale popravde, svagor je rakusan a robi pre nich obchodaka, takze akonahle by bol najmensi problem tak dobehne a poriesi... na svk je kazdy vikend. Suhlasim ale, ze radsej kupit poloshit s top servisom ako nejaku slehu kde sa opravy/servisu alebo nahradneho dielu nedockas...
Odpovedať
Ďakujem za rady, radšej vezmem to alko stym b&s motorom, stiga sa mi ľúbi ale ten servis ma odrádza že nieje autorizak nikde... Ten b&s motor prežil moju kosacku presne o to ide 😄 má 10 rokov motor ide jak hodinky ale zbytočne ked mám kosačku už polámanú rozpadnutú 🙂 motor znej odložím urobím menší repas a mozno raz využijem... pri plote budem kosiť vyzinacom to je jasne... Ďakujem ešte raz. Po sviatkoch objednám to Alko pravdepodobne 🙂 Pekné sviatky všetkým 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
@jan_ivanecky zdravik,ako to dopadlo stym bowdenom?zohnal si ho?mne sa teraz pokazil a na servise ho nemaju.
Odpovedať
Zdravim, mal som Hecht 124R, zakladny model benzinovej strunovej kosacky. Okrem toho ze prve dva roky startovala velmi pekne na prve potiahnutie premyslam, co na nej vlastne bolo dobre: Nezmyselne maly kryt kvoli ktoremu odletovali kamene na vsetky strany, vecny boj s dlzkou lanka, mizerne vyvazenie pri zaveseni na popruh. Po dvoch rokoch bolo treba vymenit vsetky hadicky, pumpicku, cievku na lanko. Zacala horsie startovat, dymila zastudena, stracala tah. Na stvrtu sezonu umrela definitivne, zjavne porucha karburatoru. Vzhladom na cenu nahradnych dielov (ktore su inak priaznive, len v pomere k cene novej kosacky sa neoplati robit generalku) som to s nou vzdal. To ze bola od novoty rozhegana, ze som stale nieco utahoval, ze sa plastova rukovat zlomila pri druhom pouziti a par dalsich detailov len prispeli k celkovemu dojmu. Ano bolo to lacne, ale ak chce clovek kosit a nie stale riesit kompromisy, bud treba kupit drahsi model alebo sa poohliadnut inde. Za svojich 80€ som skratka dostal to za co som zaplatil 😄
Odpovedať
toto pomaly znie, ze si to mal za trest 😄
Odpovedať
Muž si potreboval kúpiť kosačku a keďže nechcel veľmi drahú lebo vtedy sme mali pozemok v hroznom stave ,tak ze vyskúša Hecht. Za 4 roky bola iba raz v oprave aj to našou vinou spôsobená porucha ale inak ide. Celkom fajn značka v pomere cena-kvalita. Keď sa osvedčilo tsk kúpil aj krovinorez a asi ma aj to vertikulator ci ako sa to vola. + nejaké náradie.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?