Siet proti krtkom, 2 otazky

Zobraz úvodný príspevok
1. Ti co ste si davali pod travnik siet proti krtkom, ako daleko od seba ste davali koliky? / googlim, ale nejako bezuspesne a uz sa mi nechce. Potrebujem nejakych 370m2 riesit, kupim si asi tieto 2m pasy siete (400m2): https://www.skvelydarcek.sk/siet-prot... a dumem ci 100kolikov bude dost ... 2. je dana siet postacujuca? link vyssie hodnota: 30g/m2 .. videl som aj slabsie okolo 20g/m2 ale videl som aj dvojnasobok (60g/m2), ale cena uz o dost vyssia.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@lucciinkka neviem nájsť tú druhú tému, vieš mi to poslať nejak?
Odpovedať
@zipsuliak - chlape neviem ... Ja som vyrovnal pozemok, pripravil ho teda na polozenie travnikoveho koberca ... Dal som siet a na to koberec priamo a nevidim ziaden problem ... Ziaden krtko sa neukazal uz. Ta siet podla mna uplne v pohode staci, nemusis robit hokusy pokusy ako si pisal, ze zemina prec, siet a zemina nazad ... Travnikovy koberec mi pokladala profesionalna firma s +10r skusenostami ...
Odpovedať
Profilova fotka
@atak77 myslel som v prípade ak nedávaš koberec 😄 dávať koberec dáva zmysel pri malých plochách... pri 550m2 trávnika je pooodstatne lacnejšie trávnik vysiať... 🙂 a ak človek nemá deti a teda nebude mu vadiť mesiac čakať kým sa trávnik akotak ukáže... nieje o čom.... len v tom prípade ak človek nenaváža ornicu je problém nainštalovať sieť proti krtkom 😄
Odpovedať
Profilova fotka
a takato siet moze ist len vtedy ak davam koberec? keby vysievam travnik tak nemoze ist?
Odpovedať
Profilova fotka
Mas problem s chapanim pisaneho textu? 🙈 Jasne ze sa moze dat aj pri siati travnika ale potrebujes na nu bud naviezt aspon 8cm vrstvu ornice alebo odkipat existujucu vrstvu polozit siet a zase na to navozit tu odkopanu zeminu….
Odpovedať
@zipsuliak dat koberec ma zmysel ak mas na to prachy a chces travnik hned ... to uz je ale ina diskusia a takych je tu asi vela ... nemyslim, ze to zalezi na m2 plochy travnika 🙂 Mesiac je malo, za mesiac ti len zacne trava rast, pokial chces ten travnik aj vyuzivat naplno, pockas si dlhsie ... Ide aj o cas kedy pokladas travnik ... a kedy sejes ... Ja som pokladal hotovy travnik a uz bolo dost neskoro na jesen. Ale vsetko v pohodke, lebo prsalo a potom prisli mrazy.
Odpovedať
Profilova fotka
@atak77 jasné že záleží 🙂 ak máš mikrotrávniček ako napríklad aj niektorí moji známi kde trávnik reálne činí 50-100m2 tak je koberec záležitosť niekoľkých 100€. ak ale chceš 500,800 alebo nebodaj ešte väčšie plochy je fakt nezmysel dávať koberec (pokial niesi naozaj brutálne bohatý a nemáš čo s peniazmi) 😄 trávnik ti vylezie po 14 dňoch ak ho správne zaseješ a hlavne ak ho dobre zavlažuješ.... vrstva zeme na vysiate trávne semeno taktiež pomôže (udržuje vlhkosť a úspešnosť klíčivosti je podstatne vyššia ) po mesiaci už po trávniku môžeš v pohode chodiť... po 2-3 mesiacoch by mal byť úplne v pohode 🙂 časť som sial na jeseň (november) časť teraz na jar (máj) a teraz som dosieval ďalšiu časť 🙂 siať trávnik môžeš hocikedy ak nieje vyslovene mrznúca zima... ide len o to či to človek dokáže udržať zavlažené....(nemať automatickú závlahu tak teraz trávnik určite nesejem...)
Odpovedať
@zipsuliak Súhlasím, jasné, že záleží aj na výmere plochy. Profi firma povie, že to sa oplatí aj pri 1 000 m2. Akože áno, možno ak nutne potrebujem trávnik hneď a mám peniaze nazvyš, okey, ale inak vyhodené peniaze. Zasiať kvalitné semeno a počkať mesiac kým bude trávnik schopný chôdze, to sa naozaj dá vydržať. Prípadne je možné tesne po výsadbe použiť aj trávne hnojivo a trávnik sa ukáže skôr. Kvalitné semeno, optimálna závlaha a máš záruku krásneho koberca. Ideálne aj pripravená pôda. 🙂
Odpovedať
@dendo015 my máme trávnik taký aký máme, nie je to akože nič extra, ale zase ani najhorší nie je. A to fakt, že sa oň staráme, ale na taký ten original trávnik, ako si každý predstavuje, tak to nemám čas ani nervy ti poviem. Sú iné veci, čo sú mi prednejšie porobiť ako kontrolovať trávu každý deň pomaly.
Odpovedať
@fillo_kiko Jasné, veď ako zas ja to tiež nehrotím. Tí krtkovia majú niekedy riadnu párty 😄, ale tak kým to nie je tak radikálne, tak mi to neprekáža.
Odpovedať
@zipsuliak Zaujímalo by ma prečo treba dávať sieť 10 cm pod trávnik? Keď máš tak hlboko sieť, môže sa ti tam dostať minimálne hraboš, ktorý ryje pod povrchom. Ja som mal vela hrabošov aj pár krtov. Terén som upravil, položil sieť a na to som navozil cca 3cm hliny ktorú som sťahoval latou po takých oceľových jakloch. Zo začiatku sa krti aj hraboše snažili sieť pridvihnúť kým zišla tráva. Ale keď tráva zišla, nemajú šancu.
Odpovedať
Profilova fotka
@kajo873 mozem sa opytat? ako dlho potom trvalo, kym sa ti travnik dal dokopy a zacalo to nejak vyzerat?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kajo873 ako tiež sa tomu čudujem, keďže tých 10cm je teda celkom dosť na to, aby sa tam dokázalo ešte niečo nasáčkovať
Odpovedať
@fulmia To všetko závidí od trávneho osiva, ako precízne vysejete trávu a hlavne od zavlažovania. Teraz som tak vysieval, jednu časť toho som zavlažoval viac a druhú menej. Tam kde som zavlažoval zozačiatku viacej tak tam je pekný hustý trávnik, a tam kde menej, je tráva slabšia redšia. Ale tak myslím si že do pár mesiacov vie byť po vysiatí pekný hustý trávnik keď sa dobre staráte.
Odpovedať
Profilova fotka
Pri sieti 3cm hlboko sa musi uplne super robit aerifikacia dutymi hrotmi 😅 respektive po prvej aerifikacii je zo siete jedno reseto 😅 tych 8-10cm sa odporuca z nejakeho dovodu, to nieje len tak pre srandu kralikov 🙂 Ale tak drviva vacsina ludi netusi ani to ze travnik treba hnojit, nieto este aby vedeli nieco o aerifikacii, vertikutacii a podobnych veciach ktore travniku prospievaju… 😇
Odpovedať
@zipsuliak heh nooo hej ked to takto napises, tak aj ja si to uz proste predstavim inak
Odpovedať
@zipsuliak jaj zasa neprehanaj ... ze drviva vacsina ludi. Kto sa o travnik zaujima, tak sa vie aj o neho starat 🙂 Dnes si uz vacsinu veci aj najdes na webe, teda vies si to spravit sam, resp. si zavolas niekoho kto Ti to spravi.
Odpovedať
Profilova fotka
@atak77 bolo to zovseobecnenie…. A je vcelku trefne 😉 chytat sa za slovicka je zbytocne 😇
Odpovedať
@zipsuliak nechcem nikoho chytat za slovicka, len s tym nesuhlasim - teda nepovazujem to co si napisal za trefne zovseobecnovanie 🙂 Podla mna dnes uz ludia ktori investuju do pekneho travnika (vysev, alebo koberec) vedia co maju robit. A nie je ich mensina 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@atak77 no bohuzial nevedia 😉 staci sa pozriet do travnikovych skupin na Fb, do travnikovych diskusii kludne aj tu….. Ludia si kupia koberec, a netusia ani ako a kedy ho maju polievat…. Nieto este ako ho hnojit a inak sa onho starat….
Odpovedať
@kajo873 Tu to máš v celku dobre popísané ten proces. Tých 10 cm by malo byť proste pravidlo → https://www.topbyvanie.sk/magazin/ako... Aj @zipsuliak to v podstate tak opisoval. A 3 cm pod trávnik sú naozaj málo, ak plánuješ prevzdušňovať vertikutátorom, tak to je pre sieť veru na škodu, poškodí sa. Hraboš síce ide po povrchu ale cestičky si robí omnoho hlbšie, ak nebude mať cez sieť ako tak sa ani neobjaví.
Odpovedať
@dendo015 Áno z tohoto hľadiska pri prerezávaní je 3cm málo. Ale doteraz som nevidel firmu, ani na ukážkach realizácie, ktorá by dávala sieťku hlbšie. Dajú sieť a na to trávu. Dokonalý trávnik je hotová veda a hlavne je to náročné na údržbu vodu atď..
Odpovedať
@kajo873 Ak ti travnik nenapadne nejaka pliaga, tak to zasa az take zlozite nie je. Das si tam automaticku zavlahu (Ked si aspon kusok zrucny, automaticku zavlahu si spravis sam) + 2x rocne nejake to hnojivo + raz alebo 2x tyzdenne to pokosis a mas to vybavene ... Este ked mas aj automaticku kosacku, tak v podstate len to hnojenie potrebujes raz za cas aplikovat, ostatne sa "robi samo" ...
Odpovedať
ono uz je to taka ta automatika a fakt niektore tie ukony ako aj spominane kosenie si vies ulahcit. ja napriklad na automaticku kosacku nedam dopustit
Odpovedať
Profilova fotka
@atak77 tak to pŕŕ 2 krát ročne je také zdravé minimum ako často robiť vertikutáciu... vyčesávanie kľudne každý mesiac, hnojiť určite nie len 2 krát ročne (ideál je v podstate skoro každý mesiac mimo zimy)... atď.... ale tak ono asi záleží čo je pre koho pekný trávnik 🙂
Odpovedať
@zipsuliak kazdy mesiac hnojit? no dobre, asi si uz nemame co povedat 🙂 dakujem za debatku 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@atak77 ano zhruba kazdych 4-6 tyzdnov 🙂 A taktiez sa este ine hnojivo pouziva na jar, ine cez leto, ine na jesen a na zazimovanie travnika… 😉
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?