Riadiaca jednotka závlahy

Ahojte, potreboval by som do studne umiestniť riadiacu jednotku na max4 okruhy s tým aby mala wifi. Jednotka zrejme musií byť exteriérová...Ovládal by som ju iba cez appku. Dik za rady.
Odpovedať
@dodik85 https://www.zahradnejazierka.sk/zavla...
Odpovedať
Žiadna iná alternatíva? Alebo niečo bastliť s raspbery či andruidom? Je to dosť cca 200e spolu s wifi modulom...Ale zas pripravené na montáž...
Odpovedať
@dodik85 Kvôli mojej zvedavosti: Aký máte argument na možnosť ovládať to cez wifi? Ak je pripojený dažďový senzor, tak by to malo fungovať predsa autonómne.
Odpovedať
@dodik85 raspberry nie je bastlenie sú to pomerne robustné riešenia v oblasti automatizácie. Niektoré platené napr rexygen a niektoré sú free ako napr OpenHAB s podporou mnohých protokolov a riešení napr aj známe KNX.
Odpovedať
@stowasser Aj roborocka mam autorežim, ale predsa je mi ho obcas lepsie ovladat manuálne. Taktiež by som do studne musel natiahnut ovladacie kable k elektroventilom,co.pri wifi odpada...
Odpovedať
@dodik85 Jaj, počkaj, ale hen tá riadiaca jednotka neovláda ventily cez Wifi. Ona sa len programuje (nastavuje) cez Wifi, pre ventily musíš k nej natiahnuť klasické káble! Alebo akú presnú predstavu máš o ovládaní závlahy? Kde máš umiestnené ventily? Kde máš natiahnuté potrubia pre jednotlivé okruhy? A prečo chceš riadiacu jednotku umiestniť priamo v studni? Lepšie by bolo vedľa studne vybudovať malú šachtu, kde by si mal aj tú jednotku aj ventily na jednom mieste.
Odpovedať
@chrobak7 Elektroventily a vlastne celú centrálnu časť závlahy, by som umiestnil do studne, odtiaľ by som to manažoval cez appku... Ďalšiu šachtu nechcem, načo.
Odpovedať
@chrobak7 trochu od mima ale nehovoril si ze mas gardenu zavlahu?mas aj S80 trysky?
Odpovedať
@rado220 Áno mám. Síce uvádzajú, že obyčajné a turbo trysky by sa nemali kombinovať, ale nie je to žiadny problém. Pôvodne som mal zapojené T100, T200 a T380, podľa potreby. Ale tie T100 sa mi nepáčili - oni majú hore takú vrtuľku, ktorá sa roztočí. Keď som ale dal menší výsek, napr. 90°, tak sa tá vrtuľka neroztočila a vodu nerostrekovala. TAk som skúsil S80 a tá rozprašuje na celú plochu. Tak som tie T100 vymenil za S80.
Odpovedať
@chrobak7 no ja mam gardenu tiez.Navrhol mi ju z ba mistr ktory evidentne je blb v tom co robi..A spokojny teda nie som..pridaval som este 3zadazdovace ale aj tak je to na jednom mieste nic moc..Trava uz je a preranat to nebudem..ale nasratg sim na s80 lebo nechapem preco od trysky dobrych 40cm.mi to nepolieva su tam uplne suche miesta pod tym ako strieka vodu..
Odpovedať
@dodik85 Ja som teraz zbastlil riadenie závlahy cez Siemens LOGO!. Povalovalo sa mi doma, tak som to spravil s ním. Spravil som automatický/manuálny režim. Viem ovládať jednotlivé vetvy aj manuálne tlačítkami. Na diaľku plánujem dorobiť ovládanie cez Jablotron relé. A Ešte musím dokúpiť dažďový senzor. Spolu mám 11 automaticky/manuálne ovládaných vetiev (mám 😄 veľký dvor) a + 4 čisto manuálne otočným spínačom na ovládanie závlahy v zeleninovej záhrade.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?