Priprava pody na vysev travnika - primiesanie piesku

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte, poprosim o radu. pripravujem sa zasjat travnik. mame na pozemku navezenu krasnu ciernu ornicu. pred zimou sme na hrubo vyrovnali. teraz este trochu dorovname kde to sadlo. ideme podu s rotavatorom rozdrvit. ale cital som ze je dobre do tazkej pody pridat aj piesok. ak mate niekto skusenosti, poradte ako to urobit. mame zrotavatorovat do hlbky 15-20 cm, potom rozhodit piesok, a zrotavatorovat znova do hlbky 5 cm? cital som ze na m2, pody by sa malo pridat 10litrov- jedno vedro, piesku. s akou vrstvou pody sa ma zmiesat? to som uz nenasiel. lebo asi bude rozdiel zmiesat to v hornych 5cm alebo 15cm. dakujem
Odpovedať
@zita19 Pravda. Ale ťažko môžem tu písať o litroch na meter štvorcový. Každý trávnik je špecifický tým, kde je založený. Inak budem zalievať v tieni, inak na priamom slnku. Keď niekomu povieš údaj koľko litrov na meter štvorcový, tak bude kukať na teba ako puk a hovoriť, že však on má na riadiacej jednotke minúty a nie litre. 😄 To ber ako žart...
Odpovedať
@mamato no a potom nastupuje odpoved erudovaneho odbornika s vysvetlenim ako zisti kolko litrov mu to prska...
Odpovedať
@mamato a kedy odporucate vertikulovat?marec april ci kedy?
Odpovedať
@rado220 Od tohto týždňa pôjdu teploty hore. Ak by aj prišli neskôr mrazy nevadí. Problémom vertikutácie teraz v marci je, že pozemok je dosť nasiaknutý vodou od dažďov a z topiaceho snehu. Treba vystihnúť čas, aby sa trávna mačina nelepila na kolesá a človek si nenarobil viac starosti ako radosti.
Odpovedať
@mamato ale robi sa to v marci a hned potom sa aj hnoji?ci dosievaju riedke miesta?
Odpovedať
@rado220 Ak by bolo v marci okolo 20C a preschnutý trávnik, prečo nie. Tráva rastie od 5C. Reálne to vidím skôr začiatkom apríla.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?