Predlzovaci kabel 400V

Zdravím, mám otázku ak mám na dome 400V samicu a na druhom domčeku mám tiež 400V samicu, viem ich prepojiť káblom na ktorom bude na obidvoch stranách samec ( myslím na Tom predlzovaciom kably. Pôjdem z rodinného domu do malého domčeka elektrika ? Ďakujem
Odpovedať
@filip288 je to o hubu, nerob to! Za akým účelom to vlastne chceš robiť?
Odpovedať
@filip288 Akoto že na domčeku máš zásuvku ale nemáš tam elektrinu potiahnutú? Samozrejme že to pôjde ale je to nebezpečné, takú predlžovačku by si si musel vyrobiť. Ale neodporúčam, naozaj životu nebezpečné. Jedine keby to ovládaš jedine ty a pri vypnutom ističi na vývode 400V v dome. Ale druhá možnosť omnoho bezpečnejšia je, že zásuvku na domčeku prerobiť na samca, napríklad sa to tak používa na zariadeniach kde odpájaš prívodný kábel. A potom ti stačí normálna bezpečná 3-fázová predlžovačka 400V. https://www.tme.eu/sk/details/525-6/p... Ďalšia vec je, ako to chceš používať, dočasne (občas) alebo na stálo? Taktiež ako ďaleko je domček od domu a čo tam chceš akú záťaž v domčeku napájať. Od toho závisí hrúbka predlžovacieho kábla 5x2,5 alebo 5x4... Najideálnejšie by to bolo spraviť normálnym prepojením.
Odpovedať
Prerobí sa to jak má, bezpečnosť na prvom mieste, nebudem nikde šetriť, ďakujem chlapi za pomoc
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?