Poraďte s výberom kosačky

Zobraz úvodný príspevok
Čaute všetci záhradkári. Mám obrovskú dilemu ohľadom kosačky na trávnik okolo domu. Jedná sa o to, že potrebujem kosačku s pohonom, áno som lenivý :-) a chcem do toho investovať. Chcem sa spýtať skúsenejších, aké máte skúsenosti so značkou AL-KO? Prešiel som všetko, od vidím do nevidím, no najviac sa mi pozdávala táto : http://ocslovensko.sk/detail/benzinov... Prosím vás, oplatí sa kupovať AL-KO? Veľa ľudí si chváli Husqvarnu. No potrebujem vedieť všetky názory. Predsa to nie je elektrická kosačka za 35 € z baumuaxu. Každý postreh sa mi hodí. Vopred ďakujem. Robo
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko vsak uvidim, ci sa tu niekto najde, kto ma s nou skusenosti. chcem si to aj tak poriadne pozistovat, popozerat aby som zbytocne len rychlo nekupil a potom to budem banovat. dakujem ti za rady 😎
Odpovedať
@bubioso A ja som si myslel ze Alko su take najznamejsie medzi kosackami. Ja mam motor alko, chyta na brnk ale ked som to dal zene tak to jednoducho nedokazala nastartovat, takze by pojazd nepomohol, keby chce sama kosit a aj plny kos je dost tazky pre zenu. To by uz musel byt elektricky starter. To len taky postreh, ale tak isto keby trenuje tak to zvladne 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@jurajm17 moze byt, ze su, ja som sa doteraz nikdy kosackam nevenoval, az teraz, ked potrebujem domov nejaku zakupit 😎 to mas dobry postreh, vidis, dalsia vec na ktoru musim dbat, aby ju aj zena vedela nastartovat 😄 😎
Odpovedať
Ja som mimuly tyzden kupil tuto: https://www.bosch-sk.sk/bosch-univers... Kosi to dobre, tiez mam travniky tak do 250m2, ale kedze byvame vo svahu, mojou podmienkou bolo, aby kosacka bola lahka, kedze ju musim priniest z dolnej garaze. Musel som spravit kompromis, medzi pohonom a vahou. Obetoval som pohon a vobec nelutujem. Kedze kosacka je taka lahka tak ten pohon vobec nechyba, ani na svahu. Velkou vyhodou je to, ze ju vie priniest aj moj syn a vie sam kosit, kedze nepotrebuje ziadne kable, ani ziadny olej, benzin, udrzbu...Taktiez je ticha, ze neotravujem suseda. Mam ju ale, iba tyzden a kosil som iba raz. Co poviem o rok neviem.
Odpovedať
@bubioso ahoj, neviem ci mozem aj tu ale snad ano, ked tu diskutujete o kosackach. vsimla som si, ze zhanas niekoho, kto ma kosacku fieldmann. my mame 😉 😄 nie som si ista, ci ti budem vediet na vsetky otazky odpovedat, ale snad ano a ked nie, tak si zavolam manzela na pomoc. tak sa kludne pytaj, co ta zaujima 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@pier ako to, ze nepotrebuje ziadny olej, benzin, elektriku, udrzbu? ako teda funguje? celkom tomu teraz nerozumiem 😮
Odpovedať
Profilova fotka
@prvosienka5 ano, chcel som, aby sa tu niekto ozval, kto ma taku kosacku, aby som mohol zistit, ako vam vyhovuje, hm? lahko sa s nou kosi? a ktoru konkretne od nich mate? lebo vsak oni tych kosaciek maju neurekom. aby som vedel o akej je rec.
Odpovedať
@bubioso elektrinu potrebuješ na nabíjanie batérie,je tam el. motor poháňaný batériou,údržbu potrebuje každá, čo len čistenie, typ sa tu nemôže zverejňovať je to skrytá reklama, sú i robotické kosa samé i na strmom svahu
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu jasne, vidis na tento typ som uplne zabudol. aha, no tak snad mi to aspon do sukromnej spravy napise, to sa moze, nie? roboticku nechcem, tie stoja vela penazi.
Odpovedať
@bubioso nam velmi vyhovuje a co sa tyka kosenia, tak uplne super. my sme vyberali a prizerali aj na samotnu vahu kosacky, aby som s nou vladala aj ja kosit. takze my mame jednu z tych lahsich 🙂 typ kosacky ti idem teda na pisat do sukromnej spravy, aby to niekto nepovazoval za skrytu reklamu, lebo o to nam predsa vobec nejde!
Odpovedať
@bubioso nepotrebujes kable, ale elektrinou nabijas baterie nocnym prudom. Ziadny smrad z oleja a benzinu v garazi. Ak nebudes kosacku vela nosit v rukach (vies ju z garaze na kolieskach dostat az na travnik) tak je dobry aj pohon, hlavne ak budes kosit aj svah. Na druhej strane kosacky s pohonom vazia 25-30kg. Moja AKU bez pohonu vazi 14kg - k travniku to mam 27 schodov, cize ja som preferoval vahu - taku vahu vie preniest aj moj 15 rocny syn (tlacenim po kolesach sa neviem dostat kosackou k travniku). S AKU kosackou nemas fakt ziadne starosti. Pred kosenim vlozis nabitu bateriu a po koseni vyhodis travu a oprasis kosacku od zvyskov travy a das nabit baterku. Dobra funkcia je aj mulcovanie, kedy ti pokosenu travu kosacka zapracovava priamo ku korienkom - tym padom nic nevysypavas a zaroven hnojis travnik. Na niektore kosacky musis k mulcovaniu dokupit mulcovaci nadstavec.
Odpovedať
Profilova fotka
@prvosienka5 dakujem, sprava mi prisla a uz som ju stihol aj pozriet. vyzera, ze je vcelku dobra aj co som pozeral technicke parametre. no mam nad cim premyslat a dumat.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@pier hej to som videl, ze uz su aj take, ktore hned mulcuju travu. tiez mi to prislo ako vyhoda, tak rozmyslam aj nad takou. len zase na druhej strane, nie som moc zastanca takych kombinovanych veci, ze ked je 2v1, tak som dost taky neveriaci, ze je to kvalitne, ked uz su spojene dve veci v jednej masine. ale tak pri kosackach to je mozno ine. lebo raz si objednala moja manzelka ten taky vysavac, ktory zaroven aj umyval podlahy a to stalo za ...... tak od toho momentu som taky, ze si davam bacha na take tie kombinovane produkty.
Odpovedať
@bubioso kosacka zostava rovnaka akurat sa tam vklada taky klin (my sme mali na elektrickej umely) do otvoru kade vyhadzuje travu. Trava zostava v tom priestore kde su noze dlhsie a je na jemnejsie rozomleta funguje to v pohode.
Odpovedať
Profilova fotka
@bovary takze by to nemuselo robit ziadnu sarapatu. tym padom mozem kosit aj normalne a ked by som chcel aj mulcovat, tak tam dam len ten klin a bude mi to mulcovat, ano? chapem tomu spravne? to nevyzera vobec zle 😄
Odpovedať
@bubioso neviem ako je to teraz, s novsimi kosackami. ci staci len ten nastavec alebo musi byt nejaky mulcovaci noz na vymenu s obycajnym. Ale to uz poradia skusenejsi. S tym klinovym nadstavcom nebol ziadny problem..
Odpovedať
Jedna nemecky sa tvariaca nemenovana znacka pouziva iba taky nadstavec za 25EUR - kosacka bud seka do kosa, alebo namiesto kosa sa da ten nadstavec a potom mulcuje. Novy (druhy) noz nie je potrebny.
Odpovedať
Profilova fotka
@bovary ok, dik aj tak za rady 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@pier hm, to znie fakt zaujimavo a pritom lahko. uz som sa pozeral aj po takych a viacero znaciek ma v ponuke aj taketo kosacky, ktore hned aj mulcuju. dakujem aj tebe za radu!
Odpovedať
@bubioso okey, to som rada, ze ti sprava prisla 😉 no nie je to lahke, kedze v ponuke je velmi vela dobry a roznych kosaciek. ale tak snad nejaku vyberies 🙂 drzim palce, aby si sa dobre rozhodol. mas uz aj nejakych favoritov, ci este nie?
Odpovedať
Profilova fotka
@prvosienka5 vsak toto, ze vyber je fakt narocny! ano, uz mam nejakych favoritov.
Odpovedať
@bubioso super, tak uz len kupit a je to 😉 🙂
Odpovedať
@bubioso Elektrické kosačky sú slabé a pri zaseknutí zhorí motor. S káblom je práca. Beterkové nič nevydržia. Robotické sú hračky. Poriadna benzínová kosačka musí mať motor na hrnci z kovu alebo silného plastu, aby niečo vydržala. 2 kW v benzíne je oveľa viac ako 2 kW v elektrine. Pred štartovaním treba pár krát stlačiť balónik aby natiahol benzín, a pár krát potiahnúť šnúru. Pri opätovnom štartovaní stačí raz potiahnúť šnúru. Pojazd je paráda.
Odpovedať
@utorok2020 2kw=2kw . Problem je ze u benzinovych sa uvadza prikon. Mal som elektricku a bola fajn, lahucka dobre sa s nou robilo, ale ked zhustla trava zacala dochnut tak som musel kupit benzinovu.
Odpovedať
@jurajm17 Áno, s benzínom sa dá pokosiť všetko. Benzín má oproti elektrine oveľa väčšiu silu.
Odpovedať
@utorok2020 a čo tak el lokomotíva prečo sa nahrádza miesto motorových , benzínové kosačky majú výkon i 5-6kW elektrické 2kW, musíš porovnávať porovnateľné,
Odpovedať
elektricku radsej od 1500w vyssie
Odpovedať
Profilova fotka
@jurajm17 pri benzinovych sa uvadza praveze vykon.
Odpovedať
@utorok2020 a porovnajme ešte účinnosť motorov Samotná pohonná jednotka vozidla: účinnosť spaľovacieho motora je 25 – 40 % (zvyšok je stratová energia – teplo), účinnosť elektromotora je 85 – 95%, čo je výrazne viac. Vozidlo so spaľovacím motorom okrem toho mrhá energiou v brzdách pri potrebe spomalenia vozidla. BEV pri ubratí „plynu“ samo spomaľuje (brzdí), pretože rekuperuje = nabíja batérie vozidla. Na mnohých BEV sa dá intenzita spomaľovania a teda aj rekuperácie nastavovať podľa požiadaviek vodiča. Pri benzínovom/naftovom vozidle sa vám nikdy nestane, že pri ubratí „plynu“ vám do nádrže bude prúdiť späť benzín alebo nafta… Elektromotor nepotrebuje ďalší stroj (štartér) na uvedenie do chodu. Po pripojení prúdu sa začne sám otáčať a naopak, ak ním vynútene otáčame, vyrába prúd. Spaľovací motor svojou konštrukciou podlieha opotrebeniu (piestne krúžky, vložky valcov, ventily, …), ktoré znižuje jeho výkon, čo má vplyv aj na emisie. Toto sa na elektromotor nevzťahuje. Spaľovací motor sa pre optimálne fungovanie a kvôli správnemu fungovaniu čistenia výfukových plynov (emisie) musí zohriať na prevádzkovú teplotu. Počas ohrevu sa zvyšuje opotrebenie motora, motor nie je vhodné zaťažiť na plný výkon a jeho teplota má takisto vplyv na emisie. Nič z toho neplatí pre elektromotor, ktorý môže okamžite podávať plný výkon. Elektromotor okrem toho poskytuje max. krútiaci moment od nulových otáčok, t.j hneď od pohnutia sa vozidla z miesta. Na tomto mieste je vhodné spomenúť aj veľmi častý neduh mnohých motoristov: motor vozidla nechávajú zbytočne naštartovaný, aj keď vozidlo nie je v pohybe (napr. počas dlhšieho rozhovoru so známym) alebo keď čakajú vo vozidle (v zime kvôli ohriatiu sa a v lete kvôli chladeniu klimatizáciou). Okrem zbytočnej produkcie emisií si asi neuvedomujú, ako dlho musia „stromy a rastliny pracovať“, aby vyprodukovali takto zbytočne spálený kyslík… A s týmto sebeckým prístupom žiadna štúdia neuvažuje.
Odpovedať
rozhoduje krutiaci moment
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?