Poraďte rýchlo rastúci strom

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý večer, viete mi prosím poradiť čo najviac rýchlo rastúci strom. Môže byť listnatý aj ihličnatý. Ďakujem:-)
Odpovedať
1
6
7
Profilova fotka
@aknelka1232 je to ambrovnik
Odpovedať
Profilova fotka
@charles91 iste máte svoje skúsenosti tie Vám samozrejme neberiem, ale je iné ak sú duby a buky v lesnom spoločenstve, kde majú prirodzený a vzájomný tieň a iné, ak je v záhrade ako solitér, kde mu okolo nič netieni. Dub aj hrab rastú dosť pomaly, teda tam to ani nie je vhodné do záhrady. Skôr potom na kmienku kultivary.
Odpovedať
@oli333 niecim si ma tie stromy proste ziskali. fajne ti vyrastol za tie roky a to este porastie dalej.
Odpovedať
@oli333 a aky si ho sadil?za 8r ti nemoze takto vyrast strom
Odpovedať
Profilova fotka
@rado220 sadil som ho ručne a vykopal som mu jamu s ryľom, mal výšku asi 2 metre.
Odpovedať
@oli333 skutocne sa mi nechce verut ze za 8r takto vyrastie.Vyzera ten strom obrovsky
Odpovedať
Profilova fotka
@rado220 je to platan javorolistý, nádherný strom, veľakrát len sedím v záhrade a užívam si ten pohľad na neho, rôzne druhy vtákov v ňom hniezdia.
Odpovedať
@oli333 a ten cerveny to mas co?Susedom nevadi ten strom ked ho mas tak v rohu hodne zasadeny tak musi byt znacnu cast za plotom
Odpovedať
Profilova fotka
@rado220 Veď ja ich mám práve preto vysadené, aby mi susedia nevideli do záhrady.
Odpovedať
Profilova fotka
ja byt tvojim susedom, tak by som z toho asi nadseny nebol. vsak to by aj listie bolo opadane u mna na pozemku z toho.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Ahojte ja by som potrebovala poradiť,čo by ste mi odporucili zasadiť k plotu? Živý plot ci volake rychlorastuce stromy nech ma korunu nad plotom? Potrebujem zakryt pohľad na tu budovu a co najrychlejsie🙂 dakujem
Odpovedať
@karmenocka urcite nieco vysoke😄 to nez narastie si roky rokuce..to si si kupila zly pozemok😄 to keby si chcela zakryt musia mat stromy aj cez 8metrov ked nie viac podla fotky 😄 cez zimu zase listy mat nebudu taoze vidiet bude.Stlpove nez dorastu a musela by si ich tam dobre naladovat aby to vsetko zakrylo.Otazka ci to tak vyzera aj skutocne ako je na foto ze potrebujes az tak vysoke stromy teda aspon 8m..lebo to bude roky nez ti tak narastu alebo ta fotka skresluje😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
kriky, nech zamaskuju ten hnusny beton a pomedzi to stromy. Ozdobne jablone, ozdobne slivky, mozno nejaky ihlicnan
Odpovedať
@rado220 ano niečo vysoké s tým počítam🙂 no pozemok sme kupovali podľa možností🙂 ono to na zivo nieje také hrozné ako na foto,len teda sme na kopci na rovnom pozemku,ostatne pozemky majú cca 3m prevysenie cize stále lepšia voľba bola pre nás takato🙂 zmyslala som nad niečím takýmto len teda co by bolo vhodné použiť.. výška by tam stačila v reále tak 4 až 5m max.
Odpovedať
@zita19 ten plot ma najmenej serie🙂 vysadia sa kvety a kríky a bude to iné..
Odpovedať
Profilova fotka
@karmenocka paci sa mi to, co si pridala na foto, len zase ak vam tam casto fuka, tak neviem, ci je to dost stabilne, ze ci to vydrzi kazde podmienky.
Odpovedať
@karmenocka no take stromy aj pekne stoja ale ze pekne..Mne sa hen ten styl vobec nepaci.Pri stlpovitych musis dat vela kusov ak to chces huste a vacsina rastie pomaly.Aj ked kupis akoze vyssi 3-4m to bude riedke a nez to zhustne aj tak budes cakat.Stlpovych ti mozem napisat aj 5 ktore su pekne.Klasicke stromy ten isty problem ze to nez ti zahustne trva.Mozes kupit aj 4metrovy ale to bude drahe a nez zhustne cakaj aj 5rokov a viac.Ak to potrebujes hned tak nesnivaj ak tak ze zasadis a o 5-6r aspon aby to zacalo zakryvat tak sa da
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Prajem pekný deň Mám na Vás skúsených otazku. Ktoré stromy môžem sadiť ku smreku? (Listnaté,kri, ihličnate,tuje atd) Poraďte prosím
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hankastuchla:

Dobrý večer, viete mi prosím poradiť čo najviac r…
@hankastuchla ja by dom odporúčal paulovniu, narastie za rok 2-3m ,krasne velke listy , drží tieň už po druhom roku, a mám tiež na konci záhrady vyše 50ks, skvelý medík,pekne rozvitnuté, fialové,biele, nádhera keď kvitne, posedieť pod nimi..
Odpovedať
1
6
7
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?