Poprosím o radu ohľadom tohto stromčeka

Prosím vás pekne Neviete náhodou Ako sa volá tento stromček a viete mi prosím poradiť teraz na jeseň ma byť takto sfarbený a na jar ozelenie alebo mi Vyschol? 🙏😢Ďakujem
Odpovedať
1
2
No toto vyzera ze uz vyschol. I ked sa priznam, az tak sa do toho nerozumiem, ale neviem ci by mal takto vyzerat. Snad sa mylim
Odpovedať
Profilova fotka
Podla mna vyzera, ze vyschol. Aj ked uz som si to o jednom tiez myslela a bola som vyvedena z omylu, ze tak vyzera bezne.
Odpovedať
Počkaj do jari a uvidíš. Ja mám dve tuje, ktoré menia v každom ročnom období farbu a v zime sú vždy vyfarbene do hneda ako keby boli uschnuté
Odpovedať
Profilova fotka
nevyzera veru najlepsie. pochybujem, ze je to nejaky opadavy druh a skor si teda myslim, ze vyschol. treba zistit, co je to vlastne za strom. hadam sa ozve niekto, kto bude vediet
Odpovedať
Ahojte Takže už som sa dopátrala bola som aj pozrieť stromček nevyzerá vôbec vyschnúto zvnutra, ževraj takto na jeseň mení farbu do bronzova takže uvidíme na jar, vetvičky sú krásne zelené zvnutra, iba z vonka má takýto oranžový nádych
Odpovedať
@zuzcek1988 prosim vas viete mi odfotiť o ake tuje sa jedna?
Odpovedať
@lenieta25 moje sú takéto,iné ako vaša. Bohužiaľ nemám ani len štítok odlozeny, čo je to za presný druh. Mám ich dva roky a menia farbu od zltkastej, ces odtiene zelenej, od oranžova až na zimu zhnednú akoby vyschli
Odpovedať
@zuzcek1988 a na jar ich mate znova zelene?
Odpovedať
@lenieta25 áno na jar sú svetlo zelené
Odpovedať
Profilova fotka
Suseda má tiež nejakú takúto tuju a vyzerá podobne a to rok čo rok takto na jeseň, na zimu, pokiaľ nie je suchý ten stromček, tak sa nemáš čoho báť. On zase na jar zmení farbu a bude vyzera zdravo 😄
Odpovedať
Ako sa poznam, tak by som to brala, ze uz je po nich a zrusila ich. Ale dobre vediet, ze aj tujky a podobne stromky sa mozu takto spravat.
Odpovedať
@lenieta25 páči, našla som aj fotku z mája, keď je tuja krásne zelená
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zuzcek1988 tak tu je paradna
Odpovedať
@dasena82 tak som zistila že má takto vyzerať, na jeseň zhnedne a na jar znova zozelenie. Je to jedna z mala druhov akokeby tují neviem presne Už aký druh ktorá je takto špecifická
Odpovedať
@jacks101 je to taký chameleón. Teraz sa mi dobre radí, ale prvý rok som tiež myslela, že je po nich 😀
Odpovedať
Profilova fotka
suhlasim, uplne chameleon, to su zaujimave porasty, ked sa to takto v priebehu roku meni.
Odpovedať
@zuzcek1988 No ja ich už mám druhý rok ale mám ešte jeden takýto podobný stromček a ten tiež začal teraz hnednut 😆Minulý rok som ich prikrývala tak som vôbec nevedela aké boli tak preto som sa opýtala
Odpovedať
@lukino77 vnutri je zeleny, len vrch mu zhnedol
Odpovedať
😄
Odpovedať
@lenieta25 ja neprikryvam nič 😀 sadím len to, čo si poradí samé
Odpovedať
@zuzcek1988 a kde byvate?
Odpovedať
@lenieta25 pri Žiline
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@jaroonkel @whitema @zuzcek1988 @tamarka_32 @jelaspis @dasena82 @lukino77 Veľmi sa teším, stromček je teda chameleon, byvame na Orave, ešte sneh u nás a stromček už krásne zelenie, žiadne vyschnutie 😉🙏❤️
Odpovedať
@zuzcek1988 Ďakujem hlavne vy ste mali úplne pravdu že je to takýto typ stromčeka a je to normálne 🙏❤️teším sa
Odpovedať
@lenieta25 rado sa stalo, nech robí radosť
Odpovedať
@lenieta25 noooo tak super potom
Odpovedať
Profilova fotka
@lenieta25 tak to by som nebola povedala, ze to bude takyto betar. hlavne, ze sa mu dari a pekne rastie a zo zaciatku to bola teda zbytocna panika 🙂
Odpovedať
aky je to strom prosim ta?
Odpovedať
@jerry44 My sme ho kupovali v Poľsku ale názov je nejaký takýto: Żywotnik olbrzymi 'Kagers Beauty'
Odpovedať
@tamarka_32 ano zbytočne, ale tak uplne zoranžoviel už som naozaj myslela že je KO
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?