Obyvatelny zahradny domcek

Chcem poprosit o radu. Chcel by som postavit zahradny domcek na sposob drevodomu s pultovou strechou ale zatepleny aby sa tam dalo aj prespat (navstevy ...). Bude pripojeny k domu. Nevychadzy mi vsak vyska pretoze som obmedzeny oknom na dome vid. obrazok. Na jednej strane vychadza vyska 230cm a na druhej 200cm. Ale ked odratam zlozenie strechy (cca 20cm) a podlahy (cca 5cm) mi ostane vyska v domceku 205 a 175cm. Nie je to malo na obytny priestor? Ako by sa to dalo vyriesit aby som ziskal vysk? dakujem.
Odpovedať
Toto je priestor kde by ten domcek mal byt.
Odpovedať
No ja ti neviem Karle,... :-) A nebolo by jednoduchšie tej návšteve zaplatiť izbu v blízkom penzióne? Neviem teda ako často to chces využívať, ako často návštevy u teba prespávajú. Lebo za cenu domčeka máš predplatených dosť veľa noci v lacnom penzióne. A aj kvalita toho ubytovania bude na inej úrovni. Lebo to vychádza na veľmi nízky strop. To im môžeš skúsiť navrhnúť nech prespia v stane u teba na dvore a nebude to drahe :-) Alebo je ešte varianta, že ten domček dáš do hĺbky, cca 0,5 m
Odpovedať
@isimuth Cez okno bude vstup do domčeka.
Odpovedať
Nejaký lepší nápad?
Odpovedať
Nechcem ti kazit vianoce ,ale bude to vyzerat ako prilepeny hajzel...
Odpovedať
@isimuth však výška tam vyzerá dostatočná veď podlahu nemusíš dávať do roviny daj tam zopár schodikov aj strmšie
Odpovedať
@isimuth jaj to okno tam chceš zachovať ja ze bude tadiaľ vstup ale to písal iný. Pri tej výške by som sa na to vysr.. Jedine z pir panelu strechu aby to bola aj izolcia ako sa robia fabriky len pri dome to bude vyzerať na h....
Odpovedať
Takže to vyzerá že nič z toho nebude
Odpovedať
@isimuth a potrebujes tam mohutne zateplenie? Potrebujes tam niekoho dlhodobo ubytovat v treskucich mrazoch? Na vacsinu roka mohutne zeteplenie nepotrebujes, ked tam aj v zime niekto bude, tak zas vykurit to nebude stat majetok. Ale aj pri tej vyske stropu co ty vychadza sa da spravit pouzitelny priestor, len treba spravne rozmiestnit zariadenie. Nad postelou plnu vysku stropu nepotrebujes. A mozes zvolit varianku, ze "zakopes" podlahu hlbsie ako je reraz teren? Aj tam mozes ziskat nejake centimetre
Odpovedať
@zita19 Možno keby som fakt upustil od zateplenia podlahy by som získal nejakých 10 cm k dobru. Strechu ale asi zateplim cez leto by tam bol úpek,
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?