Novy travnik

Profilova fotka
Ahojte. Mame novy travnik. Pred vysevom sme naviezli kvalitnu zem, vitahum. Travnik sme vysiali 15.5. krasne vzisiel, bol ukazkovy. Odvtedy bol vcera koseny 4ty-x. Po koseni som si vsimla taketo flaky. Je to plesen, suchy travnik? Nie je travnik prilis husty? Zalievame vecer rozstrekom, nie prilis ani malo. Dakujem za vase skusenosti 🙏.
Odpovedať
nemate psa? vies ze by to ocuraval a preto je to take. nemyslim, ze je to plesen.
Odpovedať
Skusil by som tie miesta znova vysiat
Odpovedať
ahoj, vidim, ze tychto travnikovych tem nejak pribuda 😄 ja som mal presne tvoj pripad, po par koseniach stale husta, pekna, ale uz sa mi zacali robit tieto veci ako tebe. Ale co som zistil, intenzivne mi tam chodia macky. Ked sa mi tam vystia, tak to vyzera ako keby bol ten travnik vypaleny do zlta az biela. Dam tomu silnejsiu zalievku, potom po 2 dnoch pokosim a mizne to postupne.
Odpovedať
Profilova fotka
Nename psa, macku ano, ale je to maciatko, malo je vonka a ak ano, po trave nebeha, skor po drevach a tam ma svoj ukryt. Ti co maju macky mi potvrdili ze ti nemaju. Ja uz neviem. Je mi to luto. Tolko sme aa natrapili.
Odpovedať
@didamt Večer v žiadnom prípade nezalievať, vtedy je pôda prehriata z celého dňa. Zalieva sa ráno. Aj keď ti tu budú "odborníci" tvrdiť, že pleseň to nie je, tak nepoteším... Je a je to spôsobené nesprávnou zálievkou (hlavne časom zálievky). Je to micélium. Ak sa ti neukázali hríby, tak ich tam za chvíľu budeš pri tomto počasí mať... To je prvý príznak hubovitého ochorenia, potom nasleduje pleseň, ktorá sa rozšíri ďalej. Zmizne to buď samé, keď nočné teploty klesnú pod 20C a denne sa budú držať tak cca do 30C a hlavne zálievka sa bude realizovať o 4 hodine rannej. Postreky na to nezaberú, pretože Bumper sa už nepredáva a aktívna zložka pôsobí iba raz. Stačí pravidelne kosiť (aspoň 1x týždenne) a používať kvalitné hnojivo s dlhodobým účinkom, napr. Proferti Univerzál alebo Profertil leto.
Odpovedať
@didamt a ešte jedna rada... Pýtajte sa nabudúce radšej realizátorov vo vašom okolí, skutočných odborníkov čo zakladajú trávniky. Tu na modrej streche Vám každý povie niečo iné a len minimum je tu z nich takých, ktorí sa tomu profesionálne venujú. Realizátori Vám poväčšine poradia zadarmo - je to ich prestíž a ukážka toho, že tomu skutočne rozumejú.
Odpovedať
Profilova fotka
nepovedal by som, ze travnik bude suchy. nemoze to byt sposobene tym, ze polievas aj vecer, ked je trava po celom dni vyhriata a rozpalena?
Odpovedať
@didamt nemyslim, ze je to plesen. skor to vyzera ako vypalene od slnka, skus zasiat na tie miesta este raz travu a uvidis ci to bude robit aj potom takto 🙂 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@didamt skús ho častejšie polievať a keď nebude pomáhať ani to, tak môžeš ísť do záhradníctva a vypýtať si nato nejaký postrek
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?