Nemá niekto zasadený javor červený alebo dub močiarny?

nema niekto javor cerveny?
Odpovedať
Áno mam krik javor. 🙂
Odpovedať
Nemam, no chcem, no az na jar pre istotu aby nezamrzol pri prvych mrazoch
Odpovedať
Mám červený veľkolistý strom aj červený kríčkový malolistý. Aj ďalšie dva iné, farebné. A čo potrebuješ vedieť?
Odpovedať
@zuzcek1988 mas klasicky ceveny javor?Kde si ho zohnala?Nemas foku prosim?
Odpovedať
@zemie a aky chces ty strom? @zuzcek1988 to aj mna zaujimava kde si zohnala javor cerveny?Je to skuticne obrovsky strom?Ake mas javore este?
Odpovedať
Mame červeny javor aj dub močiarny. Javor je velmi citlivy, skor uz jeden rok skoncil, ale nejak zboku este ozil. Dub je krasny, ale za 5 rokov vyrastol len malicko.
Odpovedať
@martinke01 dub vyzera pekne.Ja som kupil na zaciatku roka ked este nemal listy a strasne mu vyrasili.Dufam ze sa spamata a v maji mu vyzenu nove ak nie tak vyhodene prachy. K javoru ja som myslel klasicky javor cerveny.Velky strom.toto su kriky nie?
Odpovedať
Mám tieto. Prvý je kupovaný u nás v záhradníctve, ostatné v poľsku
Odpovedať
@zuzcek1988 ta druha fotka je co?
Odpovedať
@rado220 všetko sú to javory. Je to javor, zle sa mi fotil, ale má také bordove vyfarbenie, na jar je červenší
Odpovedať
@zuzcek1988 je to takyto strom javor cerveny?
Odpovedať
@rado220 nie vobec. Je tmavo červený
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@rado220 Nieje javor ako javor.Tento na fotke vyzera ako Cerveny javor October Glory Ja ho este sice nemam,ale uz ho mam objednany zo stranky dovoz-drevin.cz. Vozia ich na jeseň uz bez listia z Holandska a su to uz vacsie stromy.Tak snáď sa moj nákup vydarí. A to ziarive vyfarbenie lístia zalezi aj od použitia hliny.Odporuca sa pridať ku korenom zeminu pre azalky a rododendrony,ma potom krajsie farby.
Odpovedať
@petrika141 a toto nie je taky cerveny? Chcel som toto objednat https://www.najlacnejsiedreviny.sk/ok...
Odpovedať
@petrika141 tam su dobre palky za stromy😄
Odpovedať
Profilova fotka
@rado220 Dosť dlho som hľadala, kde by som ho kúpila. Zo stránky najlacnejsiedreviny.sk mam obavy kupovať,lebo nemaju dobre recenzie a navyše nieje napisane presne,o akú odrodu javora ide, ale tá cena by ma tiež presvedčila.Keby náhodou neprežil, nebolo by mi tych 15€ ľúto.Ale určite aj ten bude pekný červený.Videla som teraz v auguste v Čechách jeden javor červený, len tak nálet medzi inými stromami (vŕbami, brezami) a už v auguste bol krásny, žiarivý a zaujímavý.
Odpovedať
@petrika141 october glory som videl aj na sk ponukat..teba kolko vyjde?Som zvedavy co pride dam info
Odpovedať
Profilova fotka
Tento,co som objednala,bude stat cca 180€+50€ doprava.A bude mat výšku okolo 4 metre.Posli mi potom foto prosím,kludne aj do spravy.Som velmi zvedava, aký ti príde.A mozno objednam aj ja a budem mať dva 😀
Odpovedať
@petrika141 mam pre teba tip za 60e okolo 2m tento october..ale asi hento zrusit uz nevies co
Odpovedať
Profilova fotka
@petrika141 z tej stránky som kupoval céder himalajsky aj figu velkoplodu a žiaden problém som nemal..
Odpovedať
@dart9 ja som cital velmi velmi zle recenzie. A tu stranku..tiez mam obavy😄 napr posledne som bol veeeelmi sklamany z obchodu lumigreen..strasny hnoj mi prisiel od nich trvaliek za 50e
Odpovedať
Profilova fotka
@rado220 Napíš ten tip 😀
Odpovedať
Nevie niekto ak by som z klasickeho stromceka javoru aleho hoci akeho ked bude rast a obstrihal by som tie vyhonky ale do 1.5m vysky a az potom nechal konare tak to je hlupost alebo tym dosiahnem to iste ako keby bol na kmienku akoze??
Odpovedať
@rado220 vyrastie ti normalny javor. S normalnou korunou, len bude vytvarovana o mozno dve sezony skor. Tie uslachtile javory na kmienku su zvycajne stepence, kde koruna je ina odroda ako podpnik
Odpovedať
@rado220 Ja mám na záhrade teraz cca 5-6 ročný javor horský. Na jeho stanovisku bude teraz na jeseň 3. rok. Najskôr to bol len prútik dlhý cca 3-3,5m. Skrátil som ho na 2m po vysadení v 2019. V 2020 sa rozkonáril a mal cca 0,5m prírastky. Teraz na jar 2021 som mu zaštipol vrcholové púčiky a cez leto sa zasa rozkonáril kde som ho zaštipol. Za tento rok má obrovské prírastky aj 1m a viac. Teraz uvažujem že na jar 2022 mu všetky letorasty skrátim o 1/2. Vraj javor zle znáša rez a nemali by sa rezať konáre hrubšie ako 5cm.
Odpovedať
@zita19 to som vobec nepochopil.Mam klasicky javor ale nechcem aby mal konare povedzme od zeme ale az od 1.6m napr..
Odpovedať
@kajo873 a preco ho stale strihas?mas fotku toho javora?
Odpovedať
@rado220 Je to klasický semenáč strom, chcem dosiahnuť aby mal hustejšiu korunu, snáď sa mi to podarí.
Odpovedať
@kajo873 sak on nema klasicky hustu?posli foto na predstavu.Som zvedavy
Odpovedať
@rado220 zacni si nieco o stromoch, ich pestovani aj citat. Staci popularno-naucna zahradkarska literatura bezne dostupna v knihkupecstvach. Potom budes rozumiet aj slovam mojho kmena.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?