Návrh záhrady

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte potrebujem poradit, chceme si dat urobit navrh zahrady s tym, ze si ju potom urobime sami svojpomocne... Chceme aby tam bola vizualizacia, presne rozmery co a kde zasadit, fotky rastlin aj s menami a popisom ake velke ich zasadit... Viem ze v TT to robia jedny kocky za 250 eur, ale to sa mi zda vela... Neviete o niekom poradit, kto by to vedel urobit za rozumnejsiu cenu? TT a okolie, dakujem za rady
Odpovedať
Mám dobré ohlasy na jednu firmu,ktorú som uz niekolkokrat posunul inym... - urobili nam 3D navrh zahrady za 200 € a nasledne,kedze sa nam navrh pacil/fakt moderny podla nasich predstav/,sme sa dohodli aj na zrealizovani zavlahy,travnika,terennych uprav,chodnika a aj vysadby,vrátane úžitkovej časti.Celu cenu navrhu nam odratali od vyslednej ceny zahrady ..bolo to naozaj profesionalne co sa tyka pristupu ...ak zaujem,tak sprava..
Odpovedať
Som rád,že mi dávate pozitívne informácie..Ak by ešte niekto chcel info,tak do súkromnej správy pošlem.Ahojte všetci. :-)
Odpovedať
@zuma21 dobry den, prosim poslali by ste mi cislo na tu firmu? dakujem
Odpovedať
Ak by ste mali zaujem,budem rada ak mi napisete, info do spravy. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
haha bud rada ze 250e :) ... aj tak je to zvlastne nizka cena za celkovu pracu si myslim... nejde iba o navrh.. vacsinou ide o obhliadky, zameranie, hodiny s klientom a cele hodiny planovania po telefonate atd...
Odpovedať
@sonakolevova Zaslané do spravy.Pekny deň.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Ahojte Ludkovia, Vedeli by ste mi pomoct s navrhom zahrady takeho tvaru a clenitosti_ Terasovost, vyskove rozdiely, orientacia,... Tu je taka zakladna vizualizacia, ako to vyzera. Hladam inspiraciu, skusenosti, a zdravy usudok. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Cena návrhu záhrady záleží na rôznych faktoroch. Ovplyvniť ju môžu hlavne rozloha a členitosť terénu, požiadavky, počet prípadných konzultácií v procese návrhu ale aj dohľad pri realizácii. Dá sa to minimalizovať a urobiť povedzme cez internet na základe fotografie. To by šlo pri jednoduchom pozemku a minimálnych nárokoch. Osobnú návštevu záhradného architekta nie je možné nahradiť a často nestačí len jedna. Ďalej je možné sa s architektom dohodnúť na stupni dokumentácie. Napríklad jednoduchá vizualizácia, vizualizácia s popisom, štúdia, realizačný projekt. Vo vizualizácii sa spravidla ukáže možné využitie priestoru, prvky drobnej architektúry, vodné prvky a základná zeleň. Po dohode vám môže doplniť zoznam navrhovanej zelene. Pre zdatných kutilov a ľudí čo zeleni trochu rozumie to postačuje. Podľa toho si už svojpomocne vedia návrh realizovať. Ceny sa pri profesionáloch môžu pohybovať niekde od 150 do 400€. Je však rozdiel vizualizácia a vizualizácia. Porovnávať výstup z Garden plánovača a fotorealistký obrázok nemá zmysel. Ďalším stupňom je štúdia. Pomocou prevádzkových vzťahov, požiadaviek investora a charakteristiky pozemku sa navrhnú jednotlivé plochy. Zväčša to obsahuje návrh spevnených plôch (materiál), prvky drobnej arhitektúry (určenie konkrétneho prvku), osvetlenie (konkrétny typ), vodné prvky, pôdorysy spevnených plôch, zelene (pomenovaná len základná zeleň) a vizualizácie. Tu sa ceny pohybujú zväčša od 300 nahor. Ďalším je realizačný projekt. Je to v podstate štúdia doplnená o vytyčovací plán kde sú vytýčené jednotlivé plochy, chodníky, tvary záhonov, osvetlenia a iných prvkov. Osadzovací plán, ktorý znázorňuje presné polohy rastlín, presný botanický názov a počet kusov. Ďalej sú obsahom projektu výkaz výmer, skladbové a technické výkresy chodníkov, schodíšť, stavieb, závlahy, elektriny, múrov a pod. Všetko je doplnené o sprievodnú a technickú správu kde sa môže navrhnúť plán údržby prípadne dosadby v priebehu ďalších rokov. Takýto projekt môže slúžiť na svojpomocné vybudovanie záhrady ale väčšinou je určený pre realizačné firmy ktoré vedia na základe výkazu výmer vypracovať rožpočet a následne projekt zrealizovať. Tu sa ceny môžu pohybovať niekde od 1000 € hore. Niekedy, ked jedna firma realizuje celý projekt ktorý sama vypracovala sa može poskytnúť zľava na projekt prípadne ho odrátať z ceny realizácie. Na návrh záhrady je dobre myslieť dostatočne dopredu. Najlepšie keď sezóna ešte nezačala. Hlavne preto, že architekti a záhradníctva majú na vás dostatok času ale tiež preto, že si viete naplánovať terénne upravy ktoré by mali byť vytvorené pred zimou. Aj tu platí Práce kvapná málo platná. Snažím sa vám týmto textom poskytnúť základnú predstavu o tom, ako my architekti pracujeme, ako vyzerá proces návrhu, čo všetko obnáša, a čo to môže stáť. Tak ako v každom odvetví aj tu sú drahší a lacnejší, lepší a horší. Môžete sa rozhodovať podľa referencií ale aj prístupu k vám.
Odpovedať
Profilova fotka
@mimahc Odporúčam Vám vyhľadať záhradného architekta. Toto je typ pozemku čo sa nedá navrhnúť podľa fotografií. Pokiaľ máte obmedzený rozpočet sústreďte sa na funkčné rozčlenenie priestoru: okrasná časť, úžitková časť, oddychové plochy, plochy na hranie, posedenie, záhony, chodníky. Poskytnite architektovi Vaše predstavy a strop ceny za návrh. Spoločnou rečou by ste môhli dospieť ku kompromisu. Niektorý z nás poskytujú aj konzultácie priamo na mieste kde pomocou jednoduchej skice Vam tento priestor rozčlení a ponúkne základné riešenie.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
@zuma21 ahoj.mozes mi pls. do spravy poslat kontakt na toho cloveka co vam robil navrh zahrady? Vopred dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuma21 dobry den, poslali by ste mi prosim info do spravy o tej firme, ktoru odporucate? Dakujem :-)
Odpovedať
@crystynka mám tiež jednu dobrú architektu + robia aj záhrady, ak by ste mala záujem, rada pošlem kontakt
Odpovedať
@zuma21 poprosím aj ja kontakt do správy. Ďakujem
Odpovedať
@mimahc to mate krasny kus zahrady aj s peknymi stromami. Tam by sa dalo veru vyhrat len prosim nechodte do klasickej nudnej zahrady.
Odpovedať
@zuma21 mohol by som poprosiť o kontakt? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@zuma21 Dobry den. Poprosím kontakt na firmu k projektu A realizácii záhrady. Ďakujem Jana
Odpovedať
@adkoalauri @zuma21 aj ja si prosim kontakt na firmu, ktora robi navrh zahrad. Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@adkoalauri @zuma21 Dobry den. Poprosim aj ja kontakt na Vami odporucanych architektov, kt. navrhuju zahrady. Dakujem 🙏🏼
Odpovedať
Ďakujem za pozitívne reakcie na moje odporúčania architekta, ktorý navrhuje zahrady :-) :-)
Odpovedať
A ďakujem dotyčnému (-čnej), ktorému vadilo moje odporúčanie na starom konte zuma21-musel som si založiť nové konto.Ale tak-stava sa😂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@dendi0 dobrý deň, bola by tu ešte tá možnosť so študentami? Bývame pri Trnave, a chceli by sme upraviť záhradu, s tým, že sú tu nejaké staré hortenzie, ruže a borovica, ktoré by sme chceli ponechat :) Ďakujem.
Odpovedať
@jg2121 Poprosím aj ja kontakt
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@zuma21 mohla by som aj ja poprosiť o kontakt? ďakujem krasne 🙂
Odpovedať
Prosím Vás vie mi niekto poradiť nejaký program na návrh záhrady vo svahu? V tej gardene neviem zadať výšky ako nám padá svah. Ďakujem
Odpovedať
Dobrý deň, hľadám niekoho kto by mi vedel poradiť ohľadom nášho pozemku okolo domu. Teda čo s nim. Aké by boli vhodné terénne úpravy, aby sa zem nezvažovala a mali sme čo najväčšiu rovinu.. A bolo to estetické. Už teraz je to tam múrik, tam múrik. Prestáva sa mi to páčiť. Pozemok mal 7 m prevýšenie pred stavbou, plus dom vôbec nie je tak ako sme chceli, kvôli plynovodu. Udelili nám výnimku kde môžme stavať. Chcem aby sme mali kde zrelaxovať a vyzeralo to pekne plus kde posadiť niečo aby sa tomu darilo. Nejaky jednoduchý návrh keď aj na papier. BB- kraj. Plus poprosím cenu a kontakt.
Odpovedať
@zuma21 mohla by som aj ja poprosit kontakt na zahradneho architekta? teda ak je to este aktualne, dakujem
Odpovedať
@zuma21
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?