Murovaný záhradný domček

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím všetkých. Chcel by som poradiť, aký veľký postaviť záhradný murovaný domček a z čoho? Zatiaľ ma napadá 5x3, z 200mm porfixu. Malo by to mať dve miestnosti, jedna menšia hobby miestnosť a druhá bicykle, náradie, kosačka.....atď. Keď, niekto niečo podobné má, prosím napíšte aké rozmery máte a z čoho ste stavali.Ďakujem.
Odpovedať
1
2
@mamakaja ahoj, mate nejaky nakres? Pripadne robili ste nejaky náčrt? Planujem nieco podobne vytvoriť.. Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@bubulka722 bolo na to treba stavebne povolenie? 3x9 = 27m2. Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Zdravim, ak by sme postavili murovany zahradny domcek 2x8metrov, kolko bude realne vnutorna sirka v domceku? Vmesti sa tam nieco pri tej sirke,? Tiez by som sa rada opytala, pri zatepleni 5cm , bolo by tam v zime pod 10 stupnov? Bez vykurovania? A neviete kolko cca by vysiel taky domcek? (Bez prace samozrejme) a tiez sa opytam, ako daleko od plota zboku musi byt postaveny? Ak by bola strecha vyspadovana dozadu Dakujem za rady
Odpovedať
@sofkabarbie "Zdravim, ak by sme postavili murovany zahradny domcek 2x8metrov, kolko bude realne vnutorna sirka v domceku? " Záleží od toho, aké hrubé by boli steny. Ľahká matematika - ak dáš tehlu 20 cm plus omietku, tak vnútri bude šírka 158 cm. "Vmesti sa tam nieco pri tej sirke,?" Určite, napr. kosačka, polica, náradie, gril,... Ja mám 2x3 m a mám tam všetko ohľadne záhrady. "Tiez by som sa rada opytala, pri zatepleni 5cm , bolo by tam v zime pod 10 stupnov? Bez vykurovania? " Bolo. Zateplenie budovu nevykúri. Len dlhšie trvá, kým vychladne. Ak bude mrznúť, tak za 1-3 dni bude mrznúť aj tam. Leda tam urobiť nejaký zdroj tepla. Ja mám napr. pod domčekom pivnicu a teplo, čo prestúpi z pivnice cez betónovú podlahu stačí na to, aby v búde bolo o pár °C viac, ako vonku. "A neviete kolko cca by vysiel taky domcek? (Bez prace samozrejme) " Toľko, za koľko kúpiš materiál. Treba si vypočítať, koľko čoho potrebuješ na výstavbu , zistiť cenu a máš to. Môže to stáť od 1000 do 3000 €. "a tiez sa opytam, ako daleko od plota zboku musi byt postaveny? Ak by bola strecha vyspadovana dozadu" Pri drobnej stavbe nie sú určené odstupy od hranice pozemku. Ale doporučuje sa taká vzdialenosť, aby si sa dostala za drobnú stavbu a vedel urobiť údržbu. Ja mám domček 0,5 m od plota.
Odpovedať
@chrobak7 dakujem, odpovedal si mi na vsetky moje otazky 🙂 Ten zdroj vykurovania bude v nasom pripade trochu problem, bojim sa ci tam potom nepohrdzaveju veci Este raz dakujem
Odpovedať
@sofkabarbie Veci nehrdzavejú od zimy, ale od vlhka. Pokiaľ tam nebude vlhko, nemajú prečo hrdzavieť veci.
Odpovedať
@chrobak7 perfektna odpoved.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?