Motorová píla cca do 300 eur

Zobraz úvodný príspevok
Bol som v Mountfielde ... a videl som tam nejaké píly za 50% ... no neverím tomu, napr. http://www.mountfield.sk/benzinova-mo... sú rôzne diskusie, kde píšu, že kvalita nič moc. prešiel som zopár diskusií a dsť často sa odporúč presne tento model: DOLMAR PS-420 SC-38 (napr. diskusia http://www.zahrada.cz/forum/motorove-... ) dá sa zohnať za 319e - stručný popis https://www.youtube.com/watch?v=xCs1r... Váš názor, alebo iná alternatíva? naozaj na občasné hobby používanie - sem tam nejaký strom na záhrade dať dole a podobne.
Odpovedať
@chumo cakal som istu alternativu v tej cene, nedostal som ju. Este uvidim, ako sa rozhodnem
Odpovedať
@atak77 nekupujte si hecht ani iné hobby hovadiny, kúpte si STIHL alebo HUSQ. a budete mať svatý pokoj 10 rokov minimálne,. okolo 250 Eur už kúpite Vám postačujúce.
Odpovedať
@gkrivanek co za 250e by ste poradili konkretne? je toho vela ... dik
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@atak77 napríklad https://stihl.sk/produkt/stihl-ms-181/ a čo sa týka Mountfieldackeho Oleo - mac tak môžem len doporučiť , tiež som bol skeptický voči tejto značke no kvalita je na vysokej úrovni . venoval som sa generálnym opravám motorových píl od hobby verzie po pofi a oleo mac sa bez problémov dal aj 2-3X zachrániť po tom čo doňho naliali čisté palivo. valce sú držiaky a nikasil sa len tak lahko nedá:) kludne by som šiel do oleo mac pri tých najnižších radách niesú velké rozdiely. osobne mám doma Stihl z roku 1999 na bežne využitie doteraz sa menil len karburátor aj to kvôly nášmu predraženému humusu čo sa tankuje
Odpovedať
@gkrivanek dik, preco nema ten zobacik vpredu? uz som to o nej pisal :-D
Odpovedať
@atak77 co by nemala a dokonca kovový mensie maju plastový
Odpovedať
Atak77 ten hecht je silnejsi a mozes s nim porezat aj vacsi priemer-30cm chlapci ho tak nicia viac rokov aj v lese lebo niekedy lutuju znicit v debre drahu stylku.A stihl 180 alebo 181 je slaba pilka -dobra na dosky a slabe konare a na 180 zvykla sa uvolnovat hadicka k olejovemu cerpadlu-mne aj po opravach stale tiekol olej odtial a dolmarku mam 5015-ta je profi ale niekedy zle startuje a potom mam aj dolmar 35 ta je OK aj dobre startuje a je relativne silnejsia ak sa nastavi karburator ale castejsie sa povoluje retaz ale inak -sikovna dobra pilka a dolmar 420 bude silnejsia a trochu lepsia a niekto predo mnou spominal,ze vymenil krovinorez dolmaracky za stihl tak tiez mam podobnu skusenost,ze krovinorezy stihl su asi jedny z najspolahlivejsich.-mal som aj kawasaky ale tam motor bol dobry ale vyzinacia hlava nic moc :-S a potom mam aj cinsky krovinorez a na tom sa pokazilo vicko-zlomilo + drziak ale inak toho uz pokosil hafo travy a funguje asi 5rok. Zhrniem to -niektora nie kazda cinska pilka vydrzi ale drobne veci na nich nie su doriesene -napriklad,ze sa ulomi packa na sytic alebo podobne a pri znackovych je mensie riziko. Inak bola tu spominana aj oleomec a kamarovi na 2 klusoch sa vylomil styft-sruba co sa nou dotahuje lista,ze nic moc podla mna .cize si vyber alebo lacnu a overenu cinu z ciech-hecht alebo strednu triedu dolmar :-)
Odpovedať
@atak77 :) No vidíš a dnes už je to "normálne" ako sa dozvedám, že musíš sledovať vtáčie výkaly na svojom aute :), toto vraj nevedel? :)))) Júj, toto sú krásne chvíle "poznania", pre ktoré sa oplatí žiť! :)) Neviem, odkedy vnímaš svet "automotive", ale to aby ti vtáčí trus zožral lak na aute je "normálne" asi odvtedy, ako sa kvôli práškovému cukru, ktorý sa vysypal babke z tašky pri ceste z potravín uzatvárajú ulice a robia policajné cvičenia :))))).
Odpovedať
@beginner7 mal som uz 5 aut a nejako to, ze vtaci trus treba dat z laku hned prec mi pride ako samozrejma vec, Proste vnimam to automaticky, ale nespomeniem si presne kde a kto mi to povedal, ale asi to bol otec, tak pred 20 rokmi mozno, ked som robil vodicak, mozno skor, vazne neviem @dodik13 vdaka za popis
Odpovedať
@gkrivanek na tu znacku som aj ja bol skepticky anakoniec som do toho ani nesiel. Co dnes asi trosku aj lutujem kupil som nakoniec stihl a to bolo pre mna celkom sklamanie :-S
Odpovedať
Hovna treba davat uz dole aj so skiel, myslim zadne okno asi s dakopu pokovenou vrstvou alebo co jedno hovno a flak neodstranitelny, okno do kosa.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@hubamilos ako je to možne aký si mal problém so stihlkou?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mám Dolmar 450 8 rokov .V porovnaní zo Stihl v podobmom výkone je lacnejšia. Stihl sa ľahšie štartuje a má dostupnejší servis nižšiu spotrebu je ľahšia. Ak chcem v TO dať opraviť Dolmar tak je problém.Zatiaľ sa na nej pokazilo len nejaké tesnenie na karburátore.Čo sa týka kazivosti nevidím v nich väčší rozdiel. Na Dolmar ani na Stihl nie sú zámerné kurvítka. Dolmarku využívam na pílenie palivového dreva a na stavbách. Na hobby vám v pohode stačí.Prepíli aj hrubé kmene bukov a dubov po celej dĺžke lišty.
Odpovedať
@atak77 To je všetko pekné, že to tak vnímaš, alebo berieš to akosi automaticky, ale ak si kúpim nový voz, nechám ho pred barakom a odcestujem na 1-2 mesiace do zahraničia, potom prídem a nájdem ho bez farby, tak toto nie je podľa mňa normálne :). To som kúpil niečo, čo nie je schopné prevádzky v exteriéri bez toho, aby nedošlo k jeho poškodeniu... A ak je to tak, prečo na to nikto nebol vopred upozornený? Ale to je škoda rečí, miera "tolerancie" populácie k "pokroku" je bezhraničná :).
Odpovedať
@beginner7 ak kupim novy voz, tak ho 2 mesiace nehybne pod stromom nenecham, aby bolo obsrate ... minimalne ho prikryjem plachtou z Lidla za 10 eur, alebo ho odnesiem rodicom/rodine niekde na dvor ci do garaze. niektore veci su proste fakt, netreba na to upozornovat, nemame 10 rokov, ze ? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek vsak tam nalej stabilizator paliva a mozes tam liat aj biohumus :)
Odpovedať
@majkoj problém je že sa oktán odparí a hnedý parafin usadí v kanálikoch karburátora a velakrát už nepomôže ani ultrazvukové čistenie.
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek ee, problem je alkohol a ten dokaze naviazat ten stabilizator.
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek Niečo o oktáne... Oktán sa stal populárny v USA uprostred 60. rokov, kedy ho benzínové spoločnosti začali pridávať do benzínu pre zvýšenie oktánového čísla. Dôvod pridávania bol ten, že zvýšenie oktánového čísla nevyvoláva v motore „klepanie“ a opotrebovanie. ZSSR miesto oktánu používalo tetrametylolovo, ale pri spálení vzniká toxické olovo (jemný prach), z toho dôvodu bol olovnatý benzín neskôr v SR zakázaný. Oktán sa prestal pridávať do benzínu v 80. rokoch počas ropnej krízy, v ďalších dvoch desaťročiach sa pridával len zriedka. Takže ten o ktorom píšeš sa už dávno vyparil....
Odpovedať
@jamk1 tak ak to nieje oktán tak sa čo označuje oktánovým číslom? každopádne ak necháš palivo na jeseň v kosačke tak je problém ju na jar naštartovať.
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek Oktánovým číslom sa označuje odolnosť benzínu voči detonačnému spaľovaniu. Toto sa kontrolovalo na skúšobnom motore v laboratóriu, Ten motor mal presne stanovený kompresný pomer a predzápal a na ňom sa skúšalo, kedy pri spaľovaní dôjde k detonačnému spaľovaniu. Detonačné spaľovanie je vlastne to, že zmes vo valci sa za určitých podmienok nezapáli od iskry, ktorá preskočí na elektróde zapaľovacej sviečky, ale sa zapáli od rozohriatej vnútornej často spaľovacieho priestoru. Najčastejšie je to nejaká ostrá hrana buď v hlave valca, alebo samotného piesta. A práve prísady, ktoré sa do benzínu pridávali (oktan , tetraetylolova a neskoršie iné) mali tomuto detonačnému spaľovaniu zabrániť. Toto detonačné spaľovanie sa u motora prejavovalo ostrým klepaním a ľudovo sa medzi motoristami hovorilo, že "klepú ventily" Čo sa týka problému ktorý popisuješ, že na jeseň necháš v kosačke benzín a na jar ju nenaštartuješ, tak nie som presvedčený, že za tak krátku dobu by sa benzín tak znehodnotil, že by nebolo možné kosačku naštartovať. Ja Ti aj poviem prečo. Osobne mám štyri motorky - chopre - ktoré pred zimným odstavením natankujem benzínom úplne do plna a do benzínu nedávam žiadny stabilizátor (hoci mnohí ho dávať doporučujú) a na jar otvorím na motorke benzínový kohút, zapnem zapaľovanie a maximálne na druhé pretočenie štartérom motor naskočí. Ak by sa jednalo o benzín, ktorý stál niekde niekoľko rokov, tak by som sa nechal presvedčiť, že dlhým stánim stratil na kvalite. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že benzín, ktorý je odložený v bandaske dva-tri roky má úplne inú vôňu, ako benzím čerstvo natankovaný. Takže určite sa časom s benzínom niečo udeje. Ale určite nie od jesene do jari. To by som osobne hľadal problém v niečom inom.
Odpovedať
@atak77 :) Ty si snáď necháš nahovoriť (pred sebou si ospravedlníš) úplne všetko :), ale de facto si šťastný človek..., nič netušiaci, ale šťastný a o to predsa ide :).
Odpovedať
Je to offtopic ale neda mi nereagovat... Pokial viem auta sa vyrabaju do exterieru... Interierove auta som si nejak na trhu zatial nevsimol... Z toho mi vyplyva, ze zaruka 2 roky na vsetko sa vztahuje aj na parkovanie auta pod holubim hniezdom... Auto ktoreho lak nevydrzi nejake vtacie hovno je vrak a tymto vsetkych verejne odradzujem od kupi auta, ktoreho lak sa po utoku vtakov odlupuje napr KIA... Ja mam moje auto osrate teda casto, parkujem stale vonku a kvoli vikendovej nepritimnosti urcite neprosim susedov aby isli auto dokladne okefkovat... Alebo nekupujem plachty z lidla.... @atak77 je zivym prikladom toho preco sa neoplati kupovat kie renaulty a ostatne peugeoty a rovnako ako hechty dolmary a ine tiez znacky... Amen
Odpovedať
@gkrivanek No neviem akú kosačku máš, ja už môžem mojej kosačke hovoriť st.slečna ako v En...a myslíš si že na jeseň alebo posledné kosenie ak ostane benzín v kosačke pracne ho vypustím??? Určite nie a ani to nemienim robiť..Na jar alebo prvé kosenie sa nestalo aby mi kosačka nenaštartovala keď nie na 1xkrát tak na 2krát určite.. ;-) Olej mením každý rok nový, či je to kosačka,centrála, WAP,čerpadlo na vodu... ;-) Dokonca som mal benzín zabudnutý asi ročný a dal som ho do kosačky...Chvíľu trošku kašľala ale potom si zvykla..Čo jej ostávalo???... :-D :-D :-D
Odpovedať
@chumo Na niektoré autá dávajú výrobcovia len na farbu-lak záruku 5.rokov.. ;-)
Odpovedať
Trošku z vlastnej skúsenosti: Doma mám Stihl 181 a maximálna spokojnosť. Má 4 roky a šlape bez problémov. V robote sme mali aj Stihl aj Dolmar. Stihl má oproti Dolmaru lepšie regulovateľný plyn. Ale inak obe boli veľmi spolahlivé. Akurát, že Dolmar má v základe dosť krátke zuby na reťazi a rýchlo sa zoderú. Čo sa týka Husqvarny, tak viem len toľko, že už to nie je to, čo bývalo. Asi preto, že si nevyrábajú všetky diely ako Stihl. Osobne preferujem Stihl, potom Dolmar.
Odpovedať
Nazdar. Problém je, že si napísal do koľko peňazí pílu hľadáš, ale nenapísal si na čo ju potrebuješ. Píla sa nekupuje podľa ceny, ale podľa toho na čo ju budeš používať. Podľa toho súdim, že ju potrebuješ na záhradu alebo prípravu dreva na zímu. Lesník by takto otázku ako si položil ty nepoložil. Napíšem ti to jednoducho. Vyhni sa zázrakom z číny a značkám ako je OleoMac. Kúp si v tej cene Stihl alebo HQ. V tvojej cenovej relácii sa už dá kúpiť slušná píla ktorá vydrží pekných pár rokov. https://stihl.sk/produkt/stihl-ms-211... Ja by som si zobral túto. 50 eur došetríš. Má ju strýko, rezali sme s ňou aj v lese, mali sme ju ako druhú pílu na odvetvovanie a pod. A nakoniec sa rezalo aj s ňou.
Odpovedať
@erytro no ako vidis tak vacsina ludi kupuje veci najma podla ceny. Nie ucelu. Je to smutne ale je to tak..skor dbame na toi kolko penazi do danej veci dame ako na to kolko nam vydrzi a ci naozaj nam bude sluzit tak ako ma
Odpovedať
@beginner7 ty si naozaj velmi jednoduchy clovek :-) @chumo hore som reagoval na to, ze niekto si NOVE auto necha X mesiacov stat na jednom mieste a ty to porovnavas s vikendom? akoze naozaj kus k veci by si nemohol? :-p Proste ked nemate napisat co k veci, tak nepiste, je to len stupidne zahlcovanie diskusie, ci Vam ide o pocet prispevkov? @erytro myslim, ze som to pisal, ze cisto na hobby zahradu, sem tam nejaky konar, sem tam nejaky strom,nic ine, ziaden les, ziadne pripravovanie dreva na zimu atd atd dik za tip ... ked dobre pozeram, za 272 ju zozeniem tu: http://www.ajtech.sk/e-obchod/produkt... (dal som ju do kosika s bonusom)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?