Likvidátor starých rastlín

Prosím radu ohľadom starých trvalých rastlín v záhrade a nejakých kríkov ..potrebovala by som ich odstrániť ale natrvalo a bez toho aby sme skopali celý dvor...už sme takto jeden kvet vyberali ale po čase začal znova rásť...plus ešte chcem dodať, že nechcem zničiť nič naokolo a aj na tom mieste kde bola pôvodná rastlina chcem potom niečo nasadiť ...nechcem otráviť pôdu...
Odpovedať
@luckab1 Tak potom buď použiť total herbicíd (napr. Kaput), alebo si požičať čarovnú paličku od Harryho Pottera.
Odpovedať
@chrobak7 skôr som myslela, či niekto nevyskúšal likvidátor ktorý sa nastrieka na listy a ževraj sa dostane až ku koreňom a rastlina zhynie...to som našla na nete ale recenzie veľmi neboli ..ale tak vďaka za radu no s Harrym Potterom veľmi niesme kamaráti tak asi z paličky nič nebude...
Odpovedať
vola sa to totalny herbicid - napr. Kaput ako vravi Chrobak alebo Roundup - ten je dostat aj vo forme gelu ktory sa len natrie na listy - inaksie sa to strieka a mozes tym zahubit aj nejake rastlinstvo nakolo. Co sa tyka "otravenia pody" - po 7-14 dnoch tam mozes sadit znovu - v pripade ak budes striekat. Ak nie, tak kludne aj hned.
Odpovedať
@marekjahoda vďaka za radu, máte s tým osobné skúsenosti? máme staré juky nasadené kade tade a snažili sme sa jednu vykopať ..i tak ostalo trochu v zemi po čse rastie ako šialená....takže musím týmto spôsobom...
Odpovedať
@luckab1 Ten Kaput naozaj zahubí všetko zelené. Stačí to zmiešať s vodou v danom pomere a postrekovačom nastriekať na zelenú časť rastliny. To potom prenikne do rastliny, ku koreňom a zabráni prúdeniu vody v rastline. Je to naozaj účinné.
Odpovedať
@chrobak7 stále nad tým rozmýšľam, už som bola odhodlaná ale potom uvažujem, že predsa len sa to nevytratí a čo keď to prenikne do pôdy a je to chémia...no ešte uvidíme či skutočne nerozkopeme pol dvora...
Odpovedať
@luckab1 najekologickejsi herbicid je ludsky pot a sadlo. Chemia je chemia. Este je moznost utrapit burinu tmou, natiahnut na plochu ciernu foliu, ciernu netkanu mulcovaciu textiliu vo viacerych vrstvach alebo vystlat plochu kartonmi a zamulcovat stiepkou. Ale utrapit burinu po tme znamena, ze poda bude zakryta aspon jednu sezonu, ked pozakryvas teraz, tak v maji buduceho roka by to mohlo byt zlikvidovane, ak nastelies skoro na jar, tak na konci leta by sa uz dalo vysadzat, aj ked niektore velmi vytrvale buriny preziju aj tak, takze na istotu to tiez nie je. Ale aspon je to bez roboty
Odpovedať
Profilova fotka
@luckab1 - Roundup je potvrdeny karcinogen 🙂 https://www.verywellhealth.com/does-r... https://www.sciencedirect.com/science... Nic ti ale nebrani pouzit klasicky permakulturny pristup (ako radi @zita19), alebo kombinaciu vriacej vody, soli a octu )pripadne vylepsit ekologickym saponatom. Ako -posledna sanca motyka a praca 🙂
Odpovedať
@mgx sol ostava v pode, to nie je najlepsi sposob
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 hej, ale ak mam zvolit beznu NACL alebo glyfosfatovu sol, asi je to jedno 🙂
Odpovedať
@mgx preto odporucam tu NaCl z ludskeho potu 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 - ja tiez preferujem krompac,lopata=tazka robota 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mgx no krása tak je jasné že je to čistý hnus...tak my ich vykopeme a ďalej sa uvidí...ešte ma napadlo že keby náhodou začala vyrastať ako tá ktorú sme skántrili..tak po tej chodíme s kosačkou myslíte že možno časom by to vzdala žeby sa stále kosila či asi skôr nie že?
Odpovedať
Profilova fotka
@luckab1 je dosť možné, že by to vzdala a ak by nie. možno by stačilo ju poliať octvom a tým by sa proste vypálila. No tiež by som ich skúsil najskôr vykopať
Odpovedať
zalezi podla toho kolko ich mate, no ak sa daju dobre vykopat, tak by som sa ja osobne chcemii snazila najskor vyhnut a by som ich teda vykopala
Odpovedať
@janeth no máme ich okolo 10, ale viete klasika - ešte babka ich zasadila ..už sú staré keď sme vyberali jednu tak veľmi hlboko sme museli kopať ostala veľká jama...a po ani nie dlhom čase pozeráme že zas rastie takže keby sme mali všetky korene vybrať neviem či by to bolo vôbec možné 🙂 vykopeme čo sa dá a potom uvidíme ...keby vyrastali ..prekryjeme na jedno leto nejakými čiernymi plastovými mechmi nech sa tam nejak udusí alebo skúsime ten ocot alebo neviem už
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?