Levanduľa mi nekvitne

Profilova fotka
Prosím vedel by mi niekto poradiť čo s levanduľou ktorá vôbec nekvitne. Nasadila som na jar z Obi. Bolo ich 6 kusov. Krásne sa mi rozrástli, su asi 4 násobne väčšie ako keď som ich sadila. No úplne bez kvetov 😭
Odpovedať
@nicicka počkaj na budúce leto, bude kvitnúť ako o dušu.
Odpovedať
Profilova fotka
ja som tak kupila v lidli trvalo im 3 roky kym zacali kvitnúť, no mam ich vcrepniku na balkone
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 @janabanana Áno? Tak super, dúfam teda...už som strácala nádej. Tak počkám. No neviem či vydržím 3 roky 🤣
Odpovedať
podla mna je to normalne, ono je to s nimi niekedy ako s orchideami, vedia byt prosto dlho bez kvetov no jedneho dna proste zakvitnu
Odpovedať
@1ufka1 presne, pri orchideach to velmi dobre poznam. Tie ma vedia dobre potrapit ale uz som sa zmierila, ze proste nebudu furt krasne rozkvitnute 😄
Odpovedať
To je aj u nas tak, ako myslim, si, ze buduci rok sa aj ta levandula pozviecha. Ono to ani nejde aby kazdy rok podla mna naplno zakazdym kvitli
Odpovedať
Profilova fotka
@nicicka levandule z marketov sú slabé na kvitnutie v prvom roku, po presadení, dávajú silu do koreňa a v druhom roku budú krásne kvitnúť, na jar nezabudnite zostrihať pre kompaktný tvar.
Odpovedať
Profilova fotka
@rastlinky_sk Ďakujem pekne. Normálne len lístočky ostrihať? Je to nutné?
Odpovedať
Profilova fotka
@nicicka na jar po zime, cca začiatkom apríla sa rastinky zostrihnú, aby boli hustejšie, nie trhať lístky, normálne nožnicami.
Odpovedať
Profilova fotka
@rastlinky_sk Ďakujem za info 😉
Odpovedať
toto aj nam sa stalo a tento rok bola taka bohata, ze sme robili dvakrat po dve varky sirupu 😄 A minuly rok ani nic dokopy. Ale tak ako sa hovori trpezlivost ruze prinasa 😉
Odpovedať
@murika nebooooj, nie si sama. tiez som sa spociatku trapila, no teraz to uz neriesim. ked su pekne s kvetami, tak sa vytesujem a ked nie, tak to beriem tak, ze aj oni si musia trochu oddychnut 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
@1ufka1 budem sa musiet k tomu aj ja tak postavit, dakujem ti za pekne slova 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som tiež kupovala levandulu v OBI a boli to fakt len také maličké rastlinky v tých viac-baleniach. Asi som mala šťastie, lebo zakvitla hneď prvý rok a o rok som každú druhú už presádzala 🙂. Boli také maličké a to ma evokovalo ich sadiť príliš blízko seba. Bola som pred 4 rokmi ešte moooc neznalá (teraz som už len neznalá). Druhý rok už boli úplne šialené a tento rok na jar (4.sezona) som ich obstrihala hlboko do dreva. Vravím si, buď to dajú, alebo nie. A oni to všetky dali a boli znova obrovské a krásne. Sirup nevarím, lebo ho nepijeme. Ale robím pre priateľov vankúšiky do skríň a mám tak vždy milý darček pre každého.
Odpovedať
Nemáš čo, ona raz môže kvitnúť a potom nejaké obdobie zas nie. No ak je inak pekná, nechala by som ju. Isto niekedy zakvitne
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
neviete mi povedat, ci levandula zakvitne aj na tienistom mieste? Svieti tam slnko iba rano asi tak do 9:30 a potom je cely den tien....to asi nebude velmi fungovat, vsak? :/
Odpovedať
@cicaaurora Kvitne všade.
Odpovedať
@cicaaurora kvitnut bude, ale nebudu to take huste klasky ako ked je na slnku
Odpovedať
@zita19 vsak toto...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?