Levanduľa mi nekvitne

22. okt 2020120

Prosím vedel by mi niekto poradiť čo s levanduľou ktorá vôbec nekvitne. Nasadila som na jar z Obi. Bolo ich 6 kusov. Krásne sa mi rozrástli, su asi 4 násobne väčšie ako keď som ich sadila. No úplne bez kvetov 😭

• @nicicka  počkaj na budúce leto, bude kvitnúť ako o dušu.

• ja som tak kupila v lidli trvalo im 3 roky kym zacali kvitnúť, no mam ich vcrepniku na balkone

• @zita19
    @janabanana
    Áno? Tak super, dúfam teda...už som strácala nádej. Tak počkám. No neviem či vydržím 3 roky 🤣

• Sponzor fóra
  • podla mna je to normalne, ono je to s nimi niekedy ako s orchideami, vedia byt prosto dlho bez kvetov no jedneho dna proste zakvitnu

• @1ufka1  presne, pri orchideach to velmi dobre poznam. Tie ma vedia dobre potrapit ale uz som sa zmierila, ze proste nebudu furt krasne rozkvitnute 😃

• To je aj u nas tak, ako myslim, si, ze buduci rok sa aj ta levandula pozviecha. Ono to ani nejde aby kazdy rok podla mna naplno zakazdym kvitli

• @nicicka  levandule z marketov sú slabé na kvitnutie v prvom roku, po presadení, dávajú silu do koreňa a v druhom roku budú krásne kvitnúť, na jar nezabudnite zostrihať pre kompaktný tvar.

• @rastlinky_sk Ďakujem pekne. Normálne len lístočky ostrihať? Je to nutné?

• @nicicka  na jar po zime, cca začiatkom apríla sa rastinky zostrihnú, aby boli hustejšie, nie trhať lístky, normálne nožnicami.

• @rastlinky_sk Ďakujem za info 😉

• toto aj nam sa stalo a tento rok bola taka bohata, ze sme robili dvakrat po dve varky sirupu 😃 A minuly rok ani nic dokopy. Ale tak ako sa hovori trpezlivost ruze prinasa 😉

• @murika  nebooooj, nie si sama. tiez som sa spociatku trapila, no teraz to uz neriesim. ked su pekne s kvetami, tak sa vytesujem a ked nie, tak to beriem tak, ze aj oni si musia trochu oddychnut 😃

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Záhrada.sk
    Bratislava
    Web o záhrade
    Sme odborný tím kreatívnych ľudí zaoberajúcimi sa komplexnými službami v oblasti záhradnej architektúry a krajinného inžinierstva.
    NZ,NR,LV, BA,TT
    Výrobcovia vonkajších dlažieb, murovacích tvaroviek, okrasných a svahových tvárnic, palisád a schodiskových prvkov.
    Články od našich partnerov
    Povalové schody do pasívnych domov
    Farebné teplo do každej kúpeľne
    Vyberte si osvedčenú kvalitu na vašu strechu!
    Archív článkov od partnerov