Kúpacia kaďa s pieckou

Zdravim, mate prosim niekto skusenost s drevenou kadou s pieckou ? Chcel som to ako alternativu maleho bazenu + sa to da vyuzivat celorocne. Nenasiel som ale nikde recenzie... ci su s tym ludia spokojny alebo je to uplna hovadina. :-) Dik
Odpovedať
1
2
@peetak Je to luxusna vec, znami to maju. Naozaj vyuzitelne celorocne ;-) Hodia sa do toho kludne aj na Vianoce.. Nevyhody - cena (kada + vodotesne kachle) a udrzba (stale zelena voda).
Odpovedať
Profilova fotka
mne to pripomína prastarú piecku, čo v kúpeľni zohrievala vodu do vane. Predstavte si, že sa to zase dá normálne kúpiť. Ľudia si to kupujú na chalupu. http://www.kupelne-sanita.sk/predaj/e...
Odpovedať
O vodu v kadi sa musite starat,ako o vodu v bazene. Kontrolovat ph atd. Popripade,ak mate studnu, vypustit a napustit novu. Je to super vec.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
tak toto ma dnes napadlo ze este nemam doma :-D a celkom by sa mi to pacilo, len ta cena.... neda sa to nejak doma zbuchat? :-D
Odpovedať
dá :-)
Odpovedať
kúp vyradený sud od vinárov ale ako tú pec do vody si už neviem predstaviť
Odpovedať
https://www.youtube.com/watch?v=C8kcd... mas toho plny internet, tak si len vybrat a sup sup kupit IBC za 50E na bazosi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@y2k ak si zrucny,da sa. Kamarad robil znamym, vyuziva sa najma v chladnych dnoch. Kludne sa zmestime 8. Posledne sme tam Silvester travili. A voda nezelenie, je v nej dost morskej soli 😉. Piecka je mimo kade.
Odpovedať
Riesim nieco podobne. Staviam dom. Vykopal som na terase jamu 2x2x1m vylozil s dt a zalial. Plan je vylozit jamu s xps do neho urobit rozvody,presietkovat a vykachlickovat. Chcel by som sa kupat celorocne alebo aspon vacsiu cast roka.. Otazka znie ako riesit ohrev? V dome sa bude kurit s TC alebo peletkovym kotlom. Natiahnut rozvody do jamy alebo riesit ohrev inym sposobom uplne samostatne?
Odpovedať
Profilova fotka
@dimec116: co tak ohrev podobne ako v tej kadi?
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba: toto je skor jacuzzi ako ta vyhrievacia kada...chce to lepsi navod :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jankazb: vypytaj od kamosa navod 8-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@y2k spytat sa mozem 😉
Odpovedať
@y2k pozri si v archive na joj.sk myslim ze relacia na chalupe tam bol panko co si doma robil welness a mal tam aj tuto kadu plus aj solnu jaskynu atd.
Odpovedať
@y2k to asi nie skor nieco pohodlnejsie co nepotrebuje obsluhu..
Odpovedať
Táto kaďa je s plast.vložkou. Vyhodou je ,ze po kupani alebo po odchode z chaty, jednoducho kadu vypustite. V čisto drevenej kadi musite nechat vodu ,aby bola stale napuchnuta,starat sa o vodu . PH,riasy,zozelenie vam.
Odpovedať
Profilova fotka
@mipos: cena?
Odpovedať
Takato t.j. 160cm priemer,plast vaňa / 1650€
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Určite odporúčame všetkými prštekmi. S manželom je to fakt veľká romantika a deti sa zabavia v zime aj v lete. My sme kupovali kúpaciu kaďu približne pred 5timi rokmi a dlho sme sa rozhodovali či si kúpime drevenú alebo s plastovým vnútrom. Nakoniec sme sa rozhodli pre plastovú aby nám za tie peniaze fakt vydržala. Konkrétne máme typ Basic z tejto stránky https://vikings.sk/plastova-kada/ , teraz ju tam majú už trošku drahšiu ale tak u nás sa osvedčila :) ale určite splní účel aj klasická drevená kadička.
Odpovedať
Spravte si ju za 200€ z ibc kontaineru a piecky s plynovej flase s turbom :-) (fen na vhananie vzduchu) Na nete toho mate az az a material na to bude stat ako som pisal ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
@jankazb ahoj prosím ťa v tej Kadi dávajú morskú soľ a tým pádom im voda nezelenie??majú rám aj filtráciu?ďakujem za odpoved
Odpovedať
Profilova fotka
@andraska ahoj, nemali žiadnu filtráciu, voda nezelenela, viem že veľa soli dávali. Kaďu ale predali, vysoké náklady na vykúrenie, veľa dreva zožralo to a trvalo hodiny než sa vykúrila. Teraz už iba bazén a vírivka celoročne vyhrievaná je vonku.
Odpovedať
Zdravím, ja vlastním jednu kaďu a momentálne vyrábam 2 ks. Ku kadi je pripojená filtrácia a dávam 25kg morskej soli alebo klasické bazénové tablety 4in1. Vodu mením cca 4 krát v roku, samozrejme aj ju vydenzifikujem savo+voda. Ak sa chcem kúpať tak treba už večer pred tým naložiť do piecky. (Ja mam piecku ponorenu v kadi.) Ak má voda cca 2 stupne tak to trvá aj 12 hodín kým sa nahreje na 40 stupňov. Najlepšie je mäkké drevo (ihličnan), rýchlo zdvyha teplotu.
Odpovedať
@andraska my máme vyhliadnutú kaďu s plastovou vložkou a integrovanou pieckou. Vraj vyhreje vodu za 2 hodiny. Má kartušovú filtráciu. Vodu však plánujeme vypúšťať, keď sa dlhšie nebudeme zdržiavať na chate.
Odpovedať
Profilova fotka
@karadic ahoj, krásna práca. Mam otazku - nerobíš aj udrzby/opravy? Ak by sa dalo dohodnúť, napis mi prosím do SS 😉. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj
Odpovedať
Mne ostane bazenova folia, tak uz viem co s nou spacham :-) Drevo je drevo, ale mam radsej moderny plastovy dizajn :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
@karadic zdravim otazka ake drevo sa na to pouziva prosim vas a dakujem za odpoved skusil by som si doma urobit 🙂
Odpovedať
Ja používam sibirsky smrek (konštrukčný hranol C24) ja kupujem od tatranskyprofil.eu
Odpovedať
@karadic dobrý deň , a aká je cena pls?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?