Ktorá lazúra na drevo je najlepšia do exteriéru?

Zobraz úvodný príspevok
ahoj, akú značku a typ lazúry odporúčate do exteriéru na záhradný domček? vodou rieditelné alebo rozpúštadlové? Značku: helios - bori? xyladekor? Johnstones? Luxol? belinka? chemolak? Slovlux? Remmers? Ide o to aby som to nemusel každý rok natierať. Ďakujem.
Odpovedať
@okro1 Ja som spokojný s lazúrou Slovlux - je s obsahom ľanového oleja a veľmi dobre sa vpíja do dreva a ak treba natrieť väčšie plochy tak nie je drahá - v merkury stojí cca 14€ 2,5l balenie. Zatiaľ mám ňou natreté povrchy, na ktoré aj svieti slnko cca 2 roky a drží. A ešte je tam písané, že staré nátery pri obnove netreba brúsiť. Odhadujem to na 5 rokov životnosti bez údržby.
Odpovedať
Profilova fotka
Kamarat mi nuka tuto lazuru, ze tiez s nou natieral a ostala mu este 1 pixla, ze ci ju nechcem. Je kvalitna?
Odpovedať
Profilova fotka
@okro1 myslim, ze by to mohlo byt, ja pouzivam ich oleje a som spokojny, myslim, ze lazura bude tioez v dobre kvalite. je to uz len na tebe ci ju kupis alebo nie
Odpovedať
Profilova fotka
@moravsky este stale rozmyslam, tento tyzden na o aj tak nemam dost casu, tak si chcem este zistit, ci su aj ine moznosti, chcel by som tuto znacku, no viem, ze su aj ine lazury od nich, tak by som si ich rad pozrel. Popripade sa s niekym poradil, ci naozaj ist do lazury alebo radsej olej.
Odpovedať
Profilova fotka
@okro1 moznoti su vzdy 🙂 treba si ujasnit co od toho nateru ocakavas ci ho chem opakovat alebo nie. Tenkovrstvovu lazuru je dobre davat na makke drevo, co je pri tvojom pripade vhodne, zase hrubovrstvu je lepsie davat na tvrde drevo. To je taky nahlavnesi rozdiel by som povedal
Odpovedať
Profilova fotka
@moravsky dakujem za vysvetlenie 🙂 takto som to potreboval 🙂 tvoj nazor je teda, ze ta lazura co mam k dispozicii bude dobra? A bude vobec stacit ta jedna pixla alebo mam kupit este jednu?
Odpovedať
Profilova fotka
@okro1 to sa tazko odpovie, ked neviem kolko je v tej pixlicke a hlavne kolko toho potrebujes natriet. Ale vzhladom na to, ze sa ta lazura da lahko kupit, tak by som minul tuto co mas a ked nebude stacit dokupis.
Odpovedať
ja odporucam toto
Odpovedať
Profilova fotka
@santos950 uz som kupil a pouzil drevolux. @moravsky minul som tu jednu a este jednu som bol kupit a ostalo z nej dost. To by som chcel pouzit este na jeden nater toho domceka, nie je to stale podla mojich predstavy. A este by som chcel minut na taky svietnik, com sme so synom robili cez vikend 🙂 Uvidime co z toho vznikne 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@okro1 a kolko si dal vrstiev, ked to stale nie je podla predstav? Aj si ho obrusoval predtym? A ako si bol spokojny s lazurou, ci odtien sa ti nepaci. Ci ako?
Odpovedať
Profilova fotka
@moravsky uz som dal 2. vrstvu a vyzera to tak ako som si predstavoval, ta jedna tomu nestacila. ale bolo to celkom pohoda to natriet, len som sa bal aby prsat nezacalo
Odpovedať
A čo hovoríte na exteriérové moridla Milesi hydrocrom XHT ? Mate s nimi niekto skúsenosť?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@okro1 no ono treba aspon 2, ja som tiez daval 2 ale nechal som to poriadne zaschnut. Ono niektore tie lazury sa neoporucaju davat na drevo ktore je vystavovane dazdu :/ Treba si potom vzdy precitat popis na plechovke.
Odpovedať
Profilova fotka
@moravsky hej uz som sa poucil, robil som to prvakrat v zivote 🙂 Ale celkom dobre to je, tie popisy mi dost pomohli aj kamarat ma usmernil 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Ahojte, kupili sme malu zahradnu chatku a drevenou terasou, terasa je v dobrom stave, len jej treba vdychnut novy zivot vo forme nateru. Absolutne neviem cim je natreta teraz no nater je popraskany. Poradi ako to spravit aby to vyzeralo dobre a nestalo ma to ako nova terasa? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@kordo3 napisal si malo informacii o tej terase. Aka je stara, z akeho je dreva je. Stary nater treba dat rozhodne dole, obrusit to pekne co to da a potom uz len vybrat vhodny nater
Odpovedať
@moravsky nie som si isty, no asi to je smrekovec, terasa ma podla byvalych majitelov 5 rokov, bola uz raz osetrovana, no zjavne nie dobre, nie je to tak ako by malo byt. Neviem ci je to lak alebo lazura ale ten nater sa lupe. Rad by som to dal dokopy este pred zimou, bojim sa, ze by tomu zima nespravila dobre.
Odpovedať
Profilova fotka
@kordo3 nejake podklady k tomu nemas? Projekt podla ktoreho sa robila? No skratka dokumentacia, pokial nie je to cierna stavba nie? Tam by malo byt napisane aj z akeho materialu je, pohladaj to a daj vediet, podla toho najdes spravny druh nateru
Odpovedať
@moravsky ta tersa je tam odkedy stoji chalupa, oni ju len prerobili ale parametre zachovali, tak ze nic nebolo treba riesit papierovo. Je nieco uviverzalne na kazdy typ dreva? Olej najlepsie? Videl som tu fotku oleja na terasy od drevoluxu, myslim, ze by bol vhodny aj na to? Nestudoval som opis k nemu este, to ma len teraz napadlo
Odpovedať
Profilova fotka
@kordo3 nemam vsetko az takto prestudovane, ale myslim, ze by mohol byt vhodny. Pozri, nic nepokazis tym, ked zajdes do predajne a tam sa na to popytas. Pripadne si budes moct pozriet aj nejaky vzorkovnik, aby si mal lepsiu predstavu, ako to bude vyzerat uz hotove. To tiez nie je na zahodenie.
Odpovedať
@moravsky bol som sa pytat, ale bola tam taka nejaka predavacka, ze mi moc k tomu nevedela povedat. To som bol mudrejsi z toho, co som si precital na stranke a na pixliach. Takze este som nekupil a chystam sa do inej predajne. Teraz pocasie aj tak za vela nestoji, tak musim vyckat chvilu, kym sa do toho pustim. Za tie roky to uz vyzera ozaj o nicom, tak by som to rad dal na poriadok este teraz pred zimou, nech je ochranena nejak pred mrazom a snehom.
Odpovedať
Profilova fotka
@kordo3 ako pozeram ani jeden z nas sa tu dlhsie neukazal. Tak zreferuj ako si na tom teraz. Uz to budes mat hadam porobene. Pekne bolo, aj celkom teplo, tak sa dalo porobit.
Odpovedať
@moravsky no hej, zase nejak pravidelne sem nechodievam, raz za cas a to vybavim vsetky resty, co tu mam a co potrebujem. Takze ale k veci. Nedaval som nakoniec olej, ako som spominal predtym, ale kupil som lazuru. Reku nech to chyti aj nejaky smrnc, ked sa to uz bude robit. Horsie bolo to brusenie a tieto prace vsetky co predchadzaju tomu nateru samotnemu. Tak ale je to hotove, len neviem este, ze ci bude treba tento proces cely absolvovat aj buduci rok alebo ako sa o to stara, ci v nejakych pravidelnych intervaloch alebo podla potreby, ze ako to vyzera po case.
Odpovedať
@kordo3 lazura na terasove drevo nie je dobre riesenie.. tam ma ist iba olej, lebo ked to budes vzdy natierat, tak to musi ist dole, pri oleji iba pretieras
Odpovedať
@tonyblair stryko ich pouziva roky a chvali ja som si pouzil na zrub sikkens novatech ale ktovie poviem o 2 roky
Odpovedať
Profilova fotka
lazura je ako ockovanie.., ked raz zacnes uz neprestanes........
Odpovedať
Ono tazko sa rozhodnut, ked jeden povie tak a druhy inak. Tu je to dobre vidno aj na komentaroch. Tak som skusil tu lazuru a uvidime, co to spravi. Vsak da sa druhy raz pouzit olej, nie? Akoze ja si myslim, ze aj toto nieco vydrzi, zalezi isto aj od toho, ze co sa pouzije, aka znacka. Mne bol tu aj predajni poradeny Drevolux, tak som kupil ten.
Odpovedať
@kordo3 ak ti v predajni poradili na terasu lazuru, tak ti moc dobre neradili..ak chces dat druhykrat olej, tak lazuru budes musiet znova brusit..ak by si dal olej, tak staci iba pretierat.
Odpovedať
prečo prebrusovať do nemoty? máme u rodičov "šopu" z bavorského profilu, drevo bolo namorené, natreté s klasikom a na to S Extra. O pár rokov sme len prešmirgľovali vrchnú vrstvu lazúry a fukli na to ďalší náter (2x) áno ten odtieň je o pár stupňov tmavší ale inak sa tomu nič nestalo, ani na dreve nebadať žiadne problémy.
Odpovedať
@sousedekovci89 ale to je sopa, nie terasa, kde voda stoji..vsak ja hovorim, ze neprebrusovat a dat olej a nie lazuru..ja hovorim o terase..na zahradnom domceku mam tenkovrstvu olejovu lazuru Adler a tam sa ani brusit ani pretierat nechystam..terasa je nieco ine
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?