Ktorá lazúra na drevo je najlepšia do exteriéru?

Zobraz úvodný príspevok
ahoj, akú značku a typ lazúry odporúčate do exteriéru na záhradný domček? vodou rieditelné alebo rozpúštadlové? Značku: helios - bori? xyladekor? Johnstones? Luxol? belinka? chemolak? Slovlux? Remmers? Ide o to aby som to nemusel každý rok natierať. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@maros_get Vieš čo to bol drevolux tuším, nejaký decor alebo tak, odtieň by som ti ale musel pozrieť ešte na plechovic presne ak ju ešte nevyhodili. Ale to si aj tak potom už prispôsobíš podľa seba. Tiež to je tenkovrstvá, logicky keď to má ísť do exteriéru a bola rozpúšťadlová @sidzej No pokiaľ viem tak ak chceš dávať novú vrstvu nezáleží na tom či je hrubo alebo tenkovrstvá, zvyšky by sa mali odstrániť pre každým ďalším náterom, to je vždy aj na plechovici napísané
Odpovedať
@maros_get Pre uvedený prípad by som mohol odporučiť, z portfólia zn. Sikkens, impregnovať drevo s Sikkens Cetol VW885 BPD+ a následne aplikovať tri vrstvy lazúry Sikkens Cetol WF 771 (náterový systém 3v1) v požadovanom odtieni https://bliss.sk/portfolios/farebna-k...
Odpovedať
@sidzej Cetol BL Opaque je hrubo vrstvový krycí náter s zvýraznením štruktúry dreva. Teda nie je to lazúra, ktorá zanecháva "viditeľné" drevo
Odpovedať
Profilova fotka
@blissfarby Chapem, co chces povedat, ale samotny sikkens pise, ze to je lazura. Mam to len vo FR: https://www.sikkens.fr/fr/produits/si... https://prdakzodecodocumentssa.blob.c...
Odpovedať
Profilova fotka
Mne je v podstate jedno, ci to je lazura alebo nieco ine, ide mi o postup, ako to renovovat 🙂 Francuzi pisu, ze to je lazura. Anglani uz ze to je wood stain....Takze na renovaciu mam robit co? Brusit, odstranit cele (ak ano, ako?) alebo mozem pretriet novou vrstvou priamo...technical sheet moc nehcapem, tu je to v anglictine: https://prdakzodecodocumentssa.blob.c...
Odpovedať
@sidzej Cetol BL Opaque je to krycia farba. ako lazúra pomenovaná lebo zachováva reliéf dreva, ale kryje kresbu/štruktúru dreva. čo sa týka riešenia tvojho problému, neviem o čo ide. reagoval som iba na tvoj posledný príspevok, že či je Cetol BL Opaque lazúra.
Odpovedať
Ahoj, mam chatu natretu behom 6 rokov 2x hrubovrstvou lazurou Johnstones. Cena 5l pixle uz vyskocila na 98€,co je vela pri spotrebe 15l na jeden obnovovaci nater. Mohol by som pouzit odteraz hrubovrstvu lazuru Belinku bezfarebnu na stary nater? Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@pfabry dlhsie som tu nebol ale chcel som ti napisat, ze sme ju nakoniec kupili. odtien sme si vybrali aj tak podla seba takze to mi nebolo treba. aj tak som siel rovno do chemolaku a tam maju normalne vzorky na dreve natrete a tak sa to najlepsie vybera. ani to neblo take drahe nakoniec takze to ma len potesilo. takze dodatocne dakujem za radu
Odpovedať
Profilova fotka
@maros_get V pohode ja sem tiež nestíham chodiť moc často. Väčšinou teda iba vtedy keď potrebujem ja s niečím poradiť. Tak som rád, že som pomohol a nech vám to čo najdlhšie vydrží ako nové. Veď na to tie lazúry vlastne sú
Odpovedať
Profilova fotka
@pfabry hadam hej, ved vyzera to dobre aj odtien sme trafili tak, ze sa nam to hodi uz len aby to fungovalo tak ako. len este mi teraz napadlo, kolko vrstiev ste vy na to davali?
Odpovedať
Profilova fotka
@maros_get Tak to nie je ťažké keď vidíš v obchode vzorky, to si už vieš potom napasovať. Vieš čo my sme davali pre istotu asi dve vrstvy ale už si nepamätám presne čo bolo na pixle napísané, či stačí jedna alebo nie
Odpovedať
Profilova fotka
@pfabry Cauko vedel by si prosim ta poradit aj mne? Potrebujem natriet nejake veci vonku. Odporucil by si skor nejaky lak alebo bude stacit aj lazura?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@moravsky zvaž podle toho, co potřebuješ natřít. Velmi přibližně, pro laika, lak sice déle vydrží, ale když budeš (po nějaké době) obnovovat nátěr, budeš muset ten původní celý odstranit a celé to natřít znova. Olej (olejová lazura) nevydrží tak dlouho, ale když potřebuješ něco opravit nebo přetřít, opravíš jenom ten kousek, co je potřeba. Je-li to něco velikosti třeba včelího úlu, tak lak. Je-li to třeba stěna domu, tak určitě olej
Odpovedať
@moravsky ja som teraz dokoncil zahradny domcek a natieral som tenkovrstvou olejovou lazurou znacky Adler Silverwood, chcem od zaciatku taku patinu, aby to uz potom nesivelo nerovnomerne..dal som dva odtiene Graualuminium a Silver, podla mna to vyzera super, ale nie kazdemu sa musi toto pacit..daval som 2x nater Graualuminium a 3x nater Silver. Podla vyrobcu, by som sa toho teroreticky uz nemusel ani dotknut, ma to v sebe zaroven aj fungicidnu a UV ochranu, 3 v1..pripajam obrazok ako to vyzera
Odpovedať
Profilova fotka
@esmeralda2 Dakujem za radu 🙂 Potrebujem natriet cerstvo postaveny altanok, plus sme este so svokrom spravili lavicku a dve take mensie taburetky a samozrejme stol aby sme tam mali na co davat veci. Chcel by som aby to vsetko bolo natrete rovnako aby to nejako vyzeralo @maracana99 Dik za inspiraciu ale ja prave chcem aby bolo vidno, ze je to cele drevene a takyto sedy odtien by sa nam ani nehodil
Odpovedať
@moravsky tak ono je vidiet, ze to je drevenne, ale uz s patinou ma to v sebe strieborne pigmenty, mne islo aj o bezudrzbovost, ale jasne chapem, chces farbu dreva, tak tam, ale budes musiet casto natierat aspon raz do roka, mozno raz za dva roky, pokym chces blede drevo, cim viac pigmentu, tym lepsia ochrana..vonku nic ine ako na baze oleja by som nedaval..lebo potom sa to tazko obnovuje, ked treba brusit dole..drzim palce s vyberom 🙂 este mam na fasade profi olejovu lazuru znacky Colorlak a tam to je odtien dub a to vyzera velmi dobre aj po 3 rokoch
Odpovedať
Profilova fotka
@moravsky to chapem, ja som tiez chcela vlastne aby to vyzeralo co najviac prirodzene aby bolo vidiet ze je to drevo. ked uz clovek do toho investuje tak aby to aj bolo vidiet vsakze. ale nesuhlasim s tym, ze to treba natierat aj kazdy rok. ved ked si vyberies napriklad lazuru, ktora je odtienom velmi blizka tvoju drevu tak to ani nemusi byt moc vidno a napriklad ta drevolux lazura co som dal ja nakoniec, ta je tenkovrstva a mala by vydrzat nejakych 5 - 6 rokov, ale zalezi to od toho samozrejme s akymi podmienkami sa bude musiet popasovat. ale je pravda, ze cim tmavsi odtien tym menej je vidno ked sa ta vrstva uz nejakym sposo bom zacne poskodzovat
Odpovedať
Profilova fotka
@moravsky Čauko, prepáč dlhšie som tu nebol ale vidím, že ti už poradili aj ďalší ľudia a lepšie by som to asi nenapísal 😄 Dokonca niektoré veci som ani sám nevedel tak hádam si už niečo vybral. Ak by si ešte potreboval s niečím poradiť tak sa kľudne ozvi
Odpovedať
Profilova fotka
@maracana99 jasne to chapem. no ja by som chcel aby nam to co najviac hodilo takze zostanem pri tom klasickom dreve a vdaka za rady 🙂 @maros_get ale ty s nou este asi nemas skusenosti ci vydrzi tak dlho ako si pisal, ci? @pfabry hej hej, aj tak diki , ozvem sa keby cosi
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Prosim o radu. Cim natriet novy dubovy stol ktory bude na slnku a dazdi celorocne Cim ho prikryt na zimu, aku tkaninu? Vopred dakujem za cenne rady Eliska
Odpovedať
Dobrý deň, má niekto skúsenosti s FINKOLORA IMPREGNANT - MORIDLO NA DREVO S VOSKOM? V predajni mi tvrdili, že stačí aplikovať 2x náter a hotovo. Je to takto v poriadku, alebo by to bolo vhodnejšie ešte pred tým niečim natrieť? Myslím hlavne kvôli hubám, plesniam atď. Pôjde to na nové smrekové drevo na altánok. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@louis_boston mám natretú terasu jedným náterom už 2 roky a žiadny problém
Odpovedať
Profilova fotka
@diabetolog Zdravím. Ak to bude celoročne vonku tak to máte ako záhradný nábytok nie? Minule keď som bol kupovať ešte nejaké lepidlo lepšie tak som videl, že ten drevolux má aj olej na záhradný nábytok tak skús možno ten. Ešte ho nemám vyskúšaný ale máme v pláne zase na sezónu s ním skúsiť natrieť stoličky na balkón. Len tie sú čisté, neviem či už ste to pred tým niečím natierali
Odpovedať
Profilova fotka
@pfabry to staci len nejaky olej na to? ked to bude vonku stale?
Odpovedať
Profilova fotka
@moravsky Keď je to na ten záhradný nábytok určené tak prečo by to nemalo stačiť? Ono to normálne vsiakne do dreva chráni ho pred vlhkosťou, slnkom a udržiava ho zdravé. Jasné, že ak proste chceš aby ti zostala nejaká vrstva na tom tak asi je lepšie zvoliť nejakú lazúru alebo lak ale na základnú starostlivosť by postačil aj takýto olej
Odpovedať
Profilova fotka
@moravsky nie ved som ju pouzil len tento rok ale ved tu mas inych ludi, ktory s nou maju uz aj take skusenosti, ze ju maju dlhsie. ale mas to normalne aj na plechovke z toho vlastne napisane a ja som si z internetu stahoval aj nejake dalsie informacie a tam bolo vlastne tiez, ze by mala vydrzat viac rokov. samozrejme dlhsie to vydrzi ked je dana vec v interieri
Odpovedať
Profilova fotka
@pfabry @maros_get vdaka za rady teda, skusim asi teda ten olej. ale ked mam pravdu povedat tak by som radsej pouzil nejaku lazuru alebo lak, alebo take nieco
Odpovedať
@moravsky lak, alebo lazuru budes neskor musiet brusit ked to budes obnovovat..urcite olej, alebo max tenkovrstvu olejovu lazuru, najlepsie Adler, alebo profi olejova lazura Colorlak najlepsie s pigmentom, ta je super , su rozne odtiene https://www.colorlak.sk/sortiment/det...
Odpovedať
Profilova fotka
@moravsky nie je za co. vies co to mas zbytocne. ako pisal maracana to by si musel potom zakazdym obrusovat dole to je zbytocna robota. tieto oleje su fajn a staci to ja neviem aj raz za rok natriet a mas svaty pokoj
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?