Je lepšie nasadiť maliny alebo čučoriedky?

Zobraz úvodný príspevok
Pestuje niekto maliny cucoriedky mam volnych ale 25m2 a rozmyslam ze by som tam nasadil maliny alebo cuvoriedky alebo oboje ale oplati sa na taky rozmer vysadit oplati sa to nebude tych malin malo?
Odpovedať
@chrobak7 vyzera,ze tam mam nejaky trojboj 😂😂 slimaky(o tych viem,tie mavaju navnadu),dnes som objavila mikro zelene vosky a biele. A tie flakate listy na ribezli s voskami su u nasich,tam to tiez musim poriesit,aj cierne. Len musim vycestovat do zahradkarstva,kde maju aj tie biopostreky,lebo u nas je to bieda. @zita19 dakujem velmi pekne za rady 😊
Odpovedať
@zita19 ahoj,mali len rockeffekt. https://www.lacnepostreky.sk/pripravk... To asi nieje take ucinne,ako ta Karanimba,ze?
Odpovedať
@zuzana838 nie, nie je. Aspon ked som to pouzila predvlani mali to vsetky skodce uplne v (presne tam kde myslis). Mala som pocit, ze sa v tom radostne rochnia a len zvolavaju kamaratky z okolia, ze bude wellness Karamimbu som naposledy kupovala v Hornbachu. Este je na trhu cisty nimbovy olej https://eshop.ekoclovek.sk/pouzitie-p...
Odpovedať
@zuzana838 @zita19 Ten RockEfect som dával pred 2 rokmi aj ja. Je to asi tak účinné, ako keď si dáš celaskon na chrípku. S voškami to ani nehlo.
Odpovedať
@rado220 Cez víkend som si dal tú námahu a pretrhal a prečistil tie maliny. Teraz to vyzerá takto - síce stále husté, ale aspoň sa tam dá chodiť. Ešte budem musieť pár konárov vystrihať. Inak zaujímavé - nechal som aj staré konáre (na všetkých malinách). Tie staré výrastky vyhnali nové konáre a na nich sú skôr kvety, ako na úplne nových výrastkoch, čo rastú zo zeme. Čiže nie je pravda, že staré konáre už nedajú úrodu. Samotné konáre nie, ale nové konáre, čo z nich vyrastú áno. Takže ak chcete mať skôr maliny, treba nechať pár (1-3) starých konárov. Tie sa potom môžu vyrezať a pokračujú potom tie nové konáre.
Odpovedať
@chrobak7 ale ano, daju aj vlanajsie konare urodu, aj ju daju skor ale nie je to uz ono, aj celkom rychlo tie konare chytia kadeco a potom tie nove dost meskaju s kvitnutim. Pre netrpezlivych sa oplati nechat par vlanajsich pre skorsi zber ale urcite nie vsetky
Odpovedať
@chrobak7 ja som davala vcera toto https://www.lacnepostreky.sk/pripravk... @zita19 za kolko to zabrie? Po akej dobe opakovat postrek? Zatial tam mam aj vosky,aj mravce 😁
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 Ale super, ze si to precistil, my sme akurat vcera boli vycistit zase jahody, lebo ta burina rastie jak zblaznena a pod maliny som aspon vodu pustila, nech maju, ale budem musiet tiez ich takto preriedit, nech sa aj lepsie oberaju potom.
Odpovedať
@zita19 Mala si pravdu, na tých starých konároch bola síce úroda skôr, ale bobule boli menšie ako minulý rok a bolo ich podstatne menej. A niektoré korene ani vyhnali nové konáre. Maliny zo starých konárov so už obral a vlaňajšie konáre som vyrezal. Takže je asi lepšie na zimu všetko zostrihať, čo už raz urodilo. Viac to podporí korene na obnovu vegetácie.
Odpovedať
@hosmanikova toto ma caka cez vikend. uz je zahod dost zarasteny, tak s tym musim spravit poriadky. dva roky dozadu som to zanedbala a ked som sa do toho pustila, nemalo to konca kraja :/
Odpovedať
@chrobak7 aj ja už mám jarné maliny ostrihane, teraz začínajú rodiť tie neskoré. No a tie skoré ma mimoriadne milo prekvapili koľko sa ich urodilo
Odpovedať
Profilova fotka
@slavka7_7 My uz to mame nastastie za sebou, moc sa mi do toho nechcelo, ale dobre som urobila, ze sme sa do toho pustili, lebo neviem si predstavit ake by to bolo vsetko teraz po tych dazdoch.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Tiez sme to stihli chvalabohu este pred. Teraz ako tolko prsalo a asi este aj bude, by sa to este viacej na zahrade rozrastlo.
Odpovedať
@hosmanikova obdivujem ludi, ktori dokazu robit veci nacas. ja si mozem aj do kalendara zapisat a aj tak to bude odkladat, kym nebude neskoro.
Odpovedať
Mam zasadene maliny od minuleho roka a ktore som vsetky pred zimou odstrihol az pri zemi.Tento rok vyrastli a boli maliny az neskoro na nich a ze by nejak vela sa neda povedat na niektorych vyhonkoch nic.Mam to teraz vsetko zase odstrihnut pri zemi??
Odpovedať
@rado220 este nie, aj po prvych mrazoch. Este budu dozrievat, mas tam kopu plodov nahodenych. Inac mas tam mozno 15 vyhonov, hadam by si neocakaval 20 litrov malin. Ked bude viac vyhonov bude aj vacsia uroda. Druha vec je, ze bol studeny koniec augusta, preto jesenne maliny meskali asi tri tyzdne. Ak bude teplejsie leto zarodia skor. Ked chces skore maliny co rodia na prelome juna a jula, musis posadit aj tie co rodia na vlanajsom dreve.
Odpovedať
@zita19 ale tieto vsetky mam zase ostrihat za mesiac?budem musiet zasadit aj take.Toto su asi neskore vsetky
Odpovedať
@rado220 Ostrihaj tie, na ktorých boli tento rok plody. Ale strihaj až keď spadnú listy. Tie konáre, ktoré nemali plody nechaj, budú mať na budúci rok.
Odpovedať
Dajú sa ešte aj teraz vysádzať maliny? Čítala som, že sa môžu na jar a na jeseň. Len teda neviem, že dokedy v tú jeseň.
Odpovedať
@chrobak7 dik za konkretnu radu
Odpovedať
@silvia_peterr az kym poda nezamrzne a ty vies vykopat jamu
Odpovedať
@rado220 vzdy sa striha "stare drevo", vyhony, ktore vyrastli tento rok musis nechat, na tych bude uroda na buducu jar, na tych ktore vyrastu v priebehu tohto roka od jari, budu na jesen atd. Tiez sme sa ucili na vlastnych chybach, ale su o tom clanky. Ked vsetko na jesen ostrihas, budes mat urodu len na novych vyhonoch, cize az v lete a na jesen
Odpovedať
@silvia_peterr Kontajnerové môžeš sadiť kedykoľvek.
Odpovedať
Pytas sa kvoli nedostatku miesta alebo coho? Ak sa ti da, tak vyskusaj aj aj, ak by sa ti nieco z toho nechytilo 🙂
Odpovedať
@gklin ale kde ved vsetko vyrastlo tento rok ale na niektorych boli aj maliny a niektorych nie
Odpovedať
@gklin su dva druhy malin, skore, ktore rodia na vlanjsom dreve a neskore, ktore rodia na tohtorocnom dreve. Podla toho sa aj strihaju. Tie neskore, ktore rodia na tohtorocnom dreve sa pred zimou vystrihaju az pri zemi, tie co rodia na vlanjsom dreve sa vystrihaju len vyrodene vyhony a tohtorocne sa nechavaju
Odpovedať
To ste ma potešili, som myslela, že už bude pomaly chladno na to. Tak už mám teda plán na víkend. Nebudem to odkladať ešte na neskôr.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Tieto pruty uz mozem asi odstrihnut?Neviem ci uschluale uz mali byt olistene nie?
Odpovedať
@rado220 Tie si mohol odstrihnúť už vo februári.
Odpovedať
@rado220 Môžeš, aj my sme to štikali. Ako to máš urobené? Ten špagát máš aby sa pekne rovno držali?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?