Hliníkova pergola s polykarbonátovou strechou

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den ,chceli by sme si dat spravit hlinikovu pergolu s polykarbonatovou strechou (6x4 m2.) Vase skusenosti,plusy a minusy,na co si mame dat pozor. Viete my aj odporucit nejaku firmu na realizaciu (najlepsie TT a okolie ) +cena. Skusenosti s firmou sunsystem? Pripadne robil si niekto aj sam doma? Prikladam ilustracne foto Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahojte, snáď nevadí, že sa pridám. Hľadám firmu ktorá by nám postavila na záhradke pergolu pri Bratislave o veľkosti cca 5x4m. Máte niekto skúsenosti, poprípade viete ako dlho by to trvalo a koľko by to stálo? Ďakujem za tipy.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@leopoldovi Koľko ste platili?
Odpovedať
My máme čerstvo novú hliníkovú pergolu s priesvitnym lexanom 3,5x4 a sme zatial veľmi spokojní. Vyzerá to super a vychytali sme akciu od Hobbytecu, čiže aj cenovo to vyšlo parádne.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Ja si prosím fotky, cena sa mi zdá fajn, bála som sa že keď si to nepostavíme sami tak to bude v rámci niekoľkých tisícov eur.
Odpovedať
@leopoldovi Tak to je dobrá cena, píšem spravu, dakujem.
Odpovedať
@pallacinka Ake su Vase skusenosti po 2 rokoch pouzivanie? Nezateka pocas dazda?Udrzi sneh? Dakujem 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@michal_siska reklama na MS má jasné stanovené pravidlá 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
ahojte, v com je prosim vas lepsia ta bioklimaticka pergola od takej klasickej. akoze drevenu, to rovno asi mozeme vylucit. ked uz, tak by som chcela nieco, co nevyzaduje nejaku extra starostlivost. lebo paci sa mi ta bioklimaticka, ale ze ci to nebude viac menej len taky komercny tah.
Odpovedať
@japupi jediný rozdiel je v tom že to má "otvárateľnú" strechu. S tým súvisia aj fičúrky prispôsobovania počasiu, ovládania na diaľku a ďalšie keci. 90% času používania aj tak budeš mať lamely zatvorené lebo slnečný úpek bude neznesiteľný. 🙂
Odpovedať
@japupi ak bioklimatickou myslis s otocnymi lamelami a klasickou s polykarbonatom/sklom, tak potom vyhoda bioklimatickej je asi hlavne moznost tienenia/netienenia jednoduchym otocenim lamiel, pricom u klasickej musis vymyslat nejaky dodatocny sposob tienenia. Niekto tiez tvrdi ze pod polykarbonatom je v lete prilis horuco... Kazdopadne bioklimaticka mava na druhu stranu oproti napr sklu nizsiu nosnost, takze v pripade vaciseho mnozstva snehu treba lamely otocit aby sneh na ne netazil a neposkodil ale tym padom mate mokru terasu, takze to je zase jedna z jej nevyhod.
Odpovedať
dakujem za rychle reakcie. napada mi este taka otazka, ci sa to da aj nejak dialkovo ovladat. viete, ze nie som doma, odrazu zacne snezit, zabudli sme to otvorit. tak da sa to aj nejak cez aplikaciu ovladat?
Odpovedať
@japupi tak ako skoro u vsetkeho aj tu plati ze "vsetko sa da, len to musis zaplatit". Cize od najlacnejsich jednoduchych rieseni manualnym ovladanim klukou, cez dialkove ovladania, ovladanie cez aplikacie az po automatizovanu prevadzku pomocou roznych senzorov. Ale teda detailne to nastudovane nemam, lebo to uz su ceny v desatisicoch
Odpovedať
@japupi my sme pergolu riešili drevenú a zakryli sme ju plným polykarbonátom to bolo v roku 2018. Nič by som nemenil, terasu máme orientovanú na jz a cez leto je na tej strane samozrejme teplo. Preto sme tienenie poriešili tieniacou plachtou, ktorú zavesíme vždy keď začne bývať teplo-máj, jún a máme ju zavesenú do septembra-októbra. Počas leta tieniacu plachtu nemáme potrebu dávať dole, preto bioklimatická pergola mi príde ako zbyročný luxus. Keď použijete sušené kvh a bsh rezivo na konštrukciu tak to nepopraská a dá sa to natrieť hrubovrstvou lazúrou, ze to bude vyzerať ako oceľ/hliník. Náklady by boli zlomok oproti hliníkovej a efekt rovnaký. Akurát ju bude raz za 5 rokov pretrieť.
Odpovedať
@tomasr1 mozem poprosit foto 🙏
Odpovedať
@sofkabarbie @japupi už som to tu raz pridával ale tak pridám sem čo máme u rodičov. oceľová konštrukcia, prestrešená dutinkovým bronzovým polykarbonátom (tuším 10 mm). Orientácia dlhá strana juh, kratšia bližšie k fotografujúcemu západ. Tým pádom vystavená na totálnom úpeku. Celé leto je na terase znesiteľne, výrazne znesiteľnejšie než na priamom slnku. Nakoľko ale slnko po večeroch býva nižšie ako strieška, dnes už máme boky zaclonené klasickými závesmi na takých miniatúrnych garnižiach a na zimu ich demontujeme. Panely z vyrážaných plechov sú demontovateľné pre prípadnú budúcu údržbu. Foto má cca 3,5 roka.
Odpovedať
@sofkabarbie našiel som len takéto, my sme to natierali tenkovrstvou lazúrou. Nie je problém to urobiť aj v takomto štýle ako je na tom vrchnom obrázku, teda nemusia tam ísť žiadne šikmé vzpery: https://www.ptcsystem.sk/drevene-perg...
Odpovedať
@pallacinka prosím Vás o kontakt na firmu čo Vám robila pergolu so žalúziami na diaľkové ovládanie. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
teraz to bude tusim nejaky treti stvrty rok, co sme si davali robit tuto bioklimaticku pergolu, co sa spominala aj vyssie od Isotry. nevolil by som inak, dobre rozhodnutie. tiez som hladal nejake ine moznosti ako by to islo, lebo drevenu sme nejak nechceli. tato, co mame vyzera podla mna tak modernejsie, co nam pasuje celkovo k domu a prostrediu.
Odpovedať
dakujem za ohlasy a aj za fotky. zial mne sa taketo drevene nejak nepacia a neviem si predstavit take nieco u nas. samozrejme nemyslim to v zlom. kazdy mame proste iny vkus. ohladne tych inych materialov, to by asi nebol problem, keby sa pouzili. radi by sme si dali pergolu ale niekomu zhotovit, nechceme sa do toho pustat sami. vyskusam si pozriet toto odporucanie na tu bioklimaticku a uvidime, co bude dalej.
Odpovedať
Profilova fotka
@lucia140389 skus pozriet aj Isotru, co som spominal, tiez sa u nich daju dat zaluzie na pergolu. @japupi pozri, podla mna by sa ti mohla zapacit. je to take sikovne, moderne, jednoduche.
Odpovedať
@majcco pozerali sme to spolocne doma a rozmyslame, ze by sme si dali spravit rovno aj cenovu ponuku, aby sme vedeli vlastne, ze co by nas to cele vyslo a co vsetko tam bude treba objednavat vlastne. viem, ze sa aj po stranach zvykne davat este nejake tienenie.
Odpovedať
Profilova fotka
@japupi ved jasne, to by bolo najlepsie, aby ste sa vedeli rovno zorientovat, lebo povedzme si, ta cena je v mnohych pripadoch rozhodujuci faktor. pisala si to uz davnejsie, tak aj ste nejak teda pokrocili? napadlo mi, ze oni mali vlastne minuly mesiac akciu co sa tyka screenovych roliet na tieto pergoly, tak reku ci sa vam to podarilo nejak aj vyuzit. to by bolo presne to tienenie, co si spominala, ze po stranach sa zvykne davat.
Odpovedať
@majcco nooo aj ano v podstate, sme sa dohodli, ze to bude riesit muz, ze nech dvaja to iste zbytocne nerobime. tak ale zakazdym to vsetko prediskutujeme, zase to nemame tak, ze bez vedomia toho druheho by jeden nieco taketo kupil. mame dve cenove ponuky, medzi ktorymi sa rozhodujeme este. ale nie, to minuly mesiac sme len tak viacej sa zacali tomu venovat. ale co sa tyka toho tienenia, tak to sa mi celkom pozdavaju tie screenove rolety, tie mame aj v ponuke nahodene.
Odpovedať
Profilova fotka
@japupi vsak zijete spolu, tak by bolo asi divne, keby ste nieco taketo alebo vlastne hocco riesili bez vedomia toho druheho, to je pochopitelne. podla coho teda vyberate?
Odpovedať
@majcco vies co, mame uz aj vybrate aj zamerane, nakoniec sme sa rozhodli pre Isotru. tak hadam sme sa dobre teda rozhodli. este koncom maja sme to doriesili, tak pocitam, ze tento mesiac by to hadam mohlo byt niekedy.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?