Dlhodobo pôsobiace hnojivo na trávnik

Ahojte, Máte niekto dobré skúsenosti s nejakým dlhodobo pôsobiacim hnojivom na trávnik? Aký druh používate a koľko týždňov vydrží ? Ďakujem pekne.
Odpovedať
Pouzivam toto: https://www.mall.sk/hnojiva/bohata-za... Funguje perfektne a aj dobre tlmi rast buriny. Bacha na prehnojenie lebo nebudes stihat kosit :-). Prvy krat som na voziku nastavil vacsie davkovanie a potom som ako debil musel kosit kazde tri dni lebo po tyzdni bola trava 15cm vysoka. Odhadom, posobi takych 6-8 tyzdnov. PS: Tento vikend idem na to, kosacka -> vertikutator -> hnojivo a dej se vule bozi :-).
Odpovedať
@danculd ahoj, dakum za radu. ja som kupoval eurogreen olympia p56, 25kg vreco za 80 eur. dobre hnojivo ale strasneeee draheee. vydrzi 9 tyzdnov. ako dlho pouzivas toto hnojivo? cena je velmi dobra. dakujem
Odpovedať
@mesiac1 Pouzivam ho dva roky (vyskusal som aj ine). Tiez som si najskor myslel, ze to nebude nic moc ale bol som prekvapeny, ze "porazilo" aj drahsie hnojiva co som mal. Nakoniec aj recenzie ma slusne a cenu tiez :-).
Odpovedať
prave preto to asi skusim a uvidim, drahsie nie je vzdy lepsie. Dakuje za radu a pekny vikend.
Odpovedať
@danculd ahoj ake velke granule ma to hnojivo? Su rovnomerne velke?
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_boksansky dominik, v recenziach je pisane, ze su rozne velkosti granul a je problem pri rozhadzovani rozmetavacom.
Odpovedať
@dominik_boksansky Vacsina ano ale vsetky nie. Ja aplikujem vozikom a tam je to v pohode, najvacsie co ostanu tak rozhodim rukou. Ale to je fakt minimum.
Odpovedať
mne sa najviac osvedčilo hnojenie samotnou trávou , no môže sa to len tam kde sa nechodí hlavne pokiaľ je mokrá , vtedy sa lepí a všade roznáša, no po uschnuti sa vrastá a nová rastie pomalšie
Odpovedať
Profilova fotka
@danculd ja by som chcela vediet aka je vydatnost tohto 20 kg vrecka. aby som mala predstavu, kolko kupit :-)
Odpovedať
@kamilka22381 dik, takze ako vsetky ostatne hnojiva - rozna velkost granul. Dost to rapci v posyp. voziku.
Odpovedať
máš trapenia....
Odpovedať
@kamilka22381 ahoj. odporucena davka je 30gramov na /1m2, ja som to rozdelil na polovicu 10kg a mal som to na 350m2.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Zdravím viete mi poradiť aké hnojivo najlepšie na nový travnik ktorý sme teraz ešte len prvý krát kosili ?dakujem
Odpovedať
@antonionr ahoj, kontaktuj ich,poradia ti ja pouzivam od nich HNOJIVO OLYMPIA PLUS P56 https://www.eurogreensk.sk/kategoria/...
Odpovedať
@mesiac1 dakujem idem nato
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravim skúsim zas troska pre niekoho banálnu otázku ale idem aplikovať tekuté hnojivo čo sa aplikuje hadicou že sa hned zmieša či je potrebné potom trávnik hned zaliat poriadne vodou ?ďakujem
Odpovedať
Ahoj
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Obnovim trochu temu. Momentalne dobre hnojivo na trhu? Myslim skor dlhodobo posobiace ale ked je nieco dobre na kratsiu dobu nieje problem. Travnik som sial na jesen. Uvazoval som zobrat profertil 20kg https://www.prorain.sk/zahrada/hnojiv... Je dost drahe... vcera stalo 55 dnes 69... ceny dost lietaju.
Odpovedať
@marlo teraz už nepridávaj nič , len ak niekde všetko nezíde po daždoch, má začať všade pršať, môžeš dosiať , no hnojivo môže poškodiť mladé korienky
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?