Altánok - ohlasovacia povinnosť

Dobrý deň, Mám otázku: Chcem postaviť altánok 5x3 m, výška 2,5 m, ukotvenie škrobmi (oceľovým tŕňom - 30 cm). Je potrebná ohlasovacia povinnosť?
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@maros987 ak na pozemku, kde to chces stavat, mas hlavnu stavbu a toto bude iba doplnkova stavba, tak ano, potrebujes ohlasit stavbu. Ak altanok chces stavat v zahrade, kde hlavna stavba nie je - potrebujes dokonca stavebne povolenie.
Odpovedať
No zachvilu budete musieť ohlasovať aj psiu búdu.. @kaktusik007 vy budete určite nejaká dôležitá úradníčka...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@modrak26 to bolo neslušné, ale nás tak odchovali v socializme.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@modrak26 nemas sa zaco ospravedlnovat.
Odpovedať
My sme ohlasovať museli, no nebolo to nič, čo by nás nejak zabilo. Hlavne, že sme mali všetko na poriadku a žiadny neprajný sused na nás nič prípadného nemal
Odpovedať
@modrak26 rešpektovať nezmyselné zákony nie je vychcanost. Staviam na svojom, @jan45 za socializmu platilo všetko ,teraz neplatí nič.... @silvia_peterr čo je to neprajny sused? Čo Vám pomohol ten úradník? @modrak26 základ socializmu bolo správať sa slušne k cudzím ľuďom a neznámym nenadavat....a zákony sa dodržiavali, úradníkov bolo zopár a altánky sa nestavali lebo ľudia nemali kedy zahalat..
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@modrak26 dobre si sa charakterizoval...
Odpovedať
@daralbajda V tom socializme som prežil takmer polovicu života. Základom socializmu bolo naučiť sa kedy držať hubu,urobiť si čo najviac známostí,vedieť komu koľko dať do vačku/to som sa učil už ako 10ročný ako strčiť doktorovi desaťkorunáčku aby ma vypísal/,kritizovať komunistov,ale len opatrne v šenku,kde ísť nakradnúť ďatelinu,kukuricu,repu...atď. Altánok postavil tatko už v osemdesiatom roku,stôl bola železná obruč z kolesa vyliata betonom a koleso skončilo ako ozdoba altánku. Rúrky k viniču boli šľohnuté zo stavby,čapičky zo zinku odliateho do žufanky v práci. Sledovalo sa kto čo si kúpil a keď sa to nezdalo tak sa písali anonymi. Socializmus je ako vojenčina-na zlé sa zabudlo a ostali len pekné spomienky podporené našou do nenávratna uplynulou mladosťou...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
@dodok je mi ťa ľúto..ja som nikomu nedával do vačku,teraz museli kvôli takým založiť NAKU.teraz skús kritizovať Naďa,dá na teba trestné oznámenie,skús kritizovať matelka....neviem nič z toho som nezažil čo píšeš,nepotreboval som kradnúť datelinu,mali sme svoju....neviem asi som žil v inom socializme....z práce sme šli na pivo,cez víkendy gulase,krčmy plné,každý s každým kamarát,altánok si postavil za pomoci suseda (to bolo viac ako úrad)...veď aj v telke teraz hovorí vacvalova:zlaté časy..
Odpovedať
@modrak26 zažil si to?či veríš tomu čo kto natara..ozaj aby som nezabudol:bozaj ma v ryt.. to za ten hajzel..
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Plati to, co pise kaktusik
Odpovedať
@modrak26 neverím tvojim rokom,a napísal som to preto aby to nevyixkovalo ,ale to by si musel mať svoj rozum,čo žiaľ vidno nemáš....no ty si hádzal kocky a altánok sa bojíš postaviť na vruty....joj ale "prášis " ,ale to je taký znak tých ktorým režim "ubližoval" ,žiaľ bolo to.....som ročník 1958...tak ma neobracaj..
Odpovedať
@kamilka22381 ďalší úradník s kopou zbytočných pečiatok...sa tu množite ako spermie...
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda neznizuj sa na uroven cloveka ktory ta uraza. Drzte sa temy pani, ta bola uplne ina aku tu vediete.
Odpovedať
K čomu sú takéto urážky dobré
Odpovedať
@frantisekbako ten @modrak26 začal, najskôr hádže kocky do tankov, potom mne napíše že som hajzel... Potom sa tu @dodok vychvaluje ako kradoldatelinu a kukuricu, či kupoval marodku a všetko je kóšer...
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda chýba im súdnosť, ale to predsa nie je tvoj problém 😉
Odpovedať
@dominik_galaba nepíš tak, bo si budú myslieť ze mam 2 nicky, tu totižso mnou málokto súhlasí..
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda určite si to nebudú myslieť, ja som jedinečný. 😄 späť k téme
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda komunisti stavali tie ,,Kollárove ,,byty asi takým tempom aj preto , že také byrokratické stavebné konania neboli... Dnes ti treba papier už aj na psiu budú a kopu papierov , stavebné konania u nás a v ČR trvajú najdlhšie vo svete ... Takže aj preto sa stavia tak pomaly a preto su také drahé nehnuteľnosti a v konečnom dôsledku mladí ľudia pomaly nemajú kde bývať a keď už maju ta s takým dlhom na krku , že to budú splácať ešte ich vnuci ... Ale to je na dlhšiu polemiku, samozrejme že zákony aj stavebné sú v našom bananistane na hlavu ...
Odpovedať
Profilova fotka
@dexter89 všetky postupy majú svoje opodstatnenie, problémom nie je veľké množstvo procesov a dokladov. Máme dva problémy ktoré keď vyriešime, tak to bude znesiteľné, a to: - dlhé čakacie doby na vyjadrenie inštitúcií. Pokiaľ by sa čas na vyjadrenie skrátil z 30 kalendárnych dní na max 14 kalendárnych dní tak by ľudia ušetrili veľa času. Problémom je, že niektorí úradníci by museli začať pracovať nad mieru toho ako sú ochotní. A niektorí ktorí majú už dnes na hrane tie 30 dňovky (napr. stavebné úrady), by 14 dňovú lehotu za ten "královský" plat, nerozdýchali - digitalizácia ktorá je nám k hovnu - je to spisovné slovo, pretože prídem tam a pošlú ma tam že mám doniesť tamto od toho, ten od ktorého chcem to tlačivo ste ale potvrdenie od hentoho, a celé zle. Človek musí behať hore dole dodávať tlačivá podklady, pri tom sa obrovské peniaze lejú do digitalizácie všetkého možného, ale veci ktoré by urýchlili procesy, tie nie sú na pláne - lebo je to "too expensive" - hlavne, že úrady práce komunikujú online so sociálkou 😄 tam veľmi rýchlo vedia vyzistiť všetko potrebné... možným riešením by bolo nekradnúť - až tak moc, a netunelovať - každú dieru. To ale už načíname politiku a tá na tejto streche nemá svoj komín 😄
Odpovedať
@dominik_galaba jasné môžeme sa baviť o rýchlosti úradov, ale keď na úradoch majú kopec ľudí zamestnaných na sprostosti a na to čo treba iba poddimenzované stavy tak to potom vyzerá 😄 navyše za 800 € v hrubom, tak fakt nejakého ako tak odborne zdatného človeka z oblasti stavebníctva fakt nedostaneš. 🙂 Potom aj tie konania vyzerajú tak ako vyzerajú 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_galaba nepochybne máš aj pravdu, najmä s tou digitalizáciou je to u nás ako za prvej republiky... myslím prvej ČSR z roku 1918! lajstra, papiere a pod... Ja by som ti o tom vedel písať hodiny... nám trvalo stavebné povolenie dva krát dlhšie ako výstavba domu, nekecám naozaj! chodili sme i po súdoch, bo na nás aj sused žaloby podával.... pritom námietky samozrejme boli neopodstatnené ... suma sumárum problém je v tom, že v našom bananistane sú zákony ako trhací kalendár a čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi, či jak sa to vraví... napr. taký pamiatkový zákon je jednoznačne v rozpore s ústavou... radil som sa o tom s človekom z oblasti justície... Nám teda nariadil pamiatkový úrad vykonať archeologický prieskum, za ktorý sme museli vysoliť nemalé "zbytočné" peniaze, lebo jeden úradník sa tak rozhodol... bez toho sme nemohli stavať... ale dopadli sme aj tak lepšie ako kamoš, čo je v pamiatkovej zóne a musel stavať ako mu povedali, nemohol si dať ani strechu jaku chcel a suma sumárum ide o to, že vďaka tomu ho dom vyšiel o 20 000€ viac! Problém je v tom, že vlastníctvo je tvoje ústavné právo, a ak je ústava nadradená všetkým zákonom, tak by malo byť aj nad pamiatkovým zákonom! Vlastníctvo ti samozrejme môžu úrady obmedziť a zasiahnuť do tvojich práv len vo vyššom záujme samozrejme čo je bez pochyby aj povedzme ochrana prírody a krajiny, ja nie som proti tomu, ale čo je podstatné, v ústave je napísané, že toto právo ti môžu obmedziť len za primeranú náhradu ! ... a toto žiadne úrady neriešia, proste keď mi naridaili archeologický prieskum, mali ho zaplatiť! áno taký je zákon.... ale už sme si zvykli, že v našej krajine zákony platia len pre vyvolených a z ústavy sa v posledných dňoch robí trhací kalendár 😄 Apropo tu riešime altánok, či treba povolenie niekomu na vlastnej záhrade a pritom toto video hovorí asi za všetko: https://www.youtube.com/watch?v=TkOcN...
Odpovedať
@dexter89 vlastnícke právo nad pamietkovou ochranou nadradené nesmie byť, lebo potom by žiadna pamiatková ochrana nebola 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 pravda, ale ak je tam potencionálne archeologické nálezisko a on si zacvaká archeologický výskum, a niečo nájdu tak nech si to zoberú do prdele alebo nech si všetko financujú sami ak tam niečo našli. Je to na hlavu postavené. Žijeme len raz a času na zvyš niet.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?