Aký kultivátor na kamenistú pôdu?

Zdravim Vas. Chcem kupit kultivator na oranie,vyoravanie apod. No podu na policku mame dost kamenistu. Neviem akej znacky kupit,aky vykon atak. Uz sa mi nechce vzdy zhanat niekoho na dedine co mi pride orat,ci riadkovat,vyoravat. Preto chcem kultivator. Nic Cinske lacne skor nejaku zlatu strednu cestu. Cena-vykon-kvalita-dostupny servis-prislusenststvo Aky mate Vy,ako ste spokojny atd. Dakujem za seriozne odpovede.
Odpovedať
1
2
@pavol2010 načo ti je kultivátor? Kultivátorom samo o sebe nič neurobíš.
Odpovedať
Profilova fotka
Bud AGZAT, alebo ceske VARI alebo DAKR
Odpovedať
@pavol2010 Predchádzajúci používateľ @viktor811 ti povedal dobre. kultivátorom toho veľmi neurobíš. Na to potrebuješ rotačné brány s frézou, ktorá ti kamene zatlačí naspäť do pôdy. Na klasickom rotavátore by si vylámal nože. Vari a Agzat sú slabé a dnes už dávno prekonané. Dakr upadá tiež. Dnes máš značky ako BCS a v rámci tejto značky Ferrari, Pasqualini, Etesia a podobne. Z profesionálnych strojov aj Koppl, ale ten je mimoriadne drahý. Osobne by som išiel do Ferrari. Na Slovensku to predáva Adacom, alebo aj Ivan Fašanok (ten je ich obchodný zástupca). Cena je okolo 2500€ ale výkon je okolo 10HP čo Vari, Agzat nedosiahnú ani omylom.
Odpovedať
@pavol2010 Ja som kúpil toto a v jeseni som s tým vybral za pol traktorovej vlečky kameňov a neublížilo mu to.
Odpovedať
Chlapi dik zatial za odpovede. Pytam sa aj preto,lebo mal som v schranke letak od Mountfieldu a tam maju akciu na taky traktorik kultivator. No recenzie na neho boli dost zle,tak som sa radsej tej myslienky kupit ho rychlo zbavil. Potom som bol nezaväzne pozriet aj v jednom obchode so zahradnou technikou. Nukal mi tam za cca 3500€ dvojkolesovi benzinovi kultivator,kde mozu dat podla zelania zakaznika motor Honda,ci Mitsubishi,ci Suzuki. Plus da sa k nemu doobjednat rozne prislusenstvo. No zalezi vraj aj na prevodovke,ci ma uzavierku diferencialu ci nieco take. Neviem,lebo nevyznam sa v tom no cena sa mi zdala vysoka,ked mi zacal tvrdit, ze mi ho vedia posklad podla potreby. No nejak tym skladackam celkovo neverim. @mamato @viktor811 a potom aj ostatny,takze co navrhujete? Lebo nejaky mini traktorik moc nevyuzijem za cely rok. Potrebujem v jeseni poorat. Na jar to porotavatorovat,porobit riadky na zemiaky. A potom ich vyorat. A zbytok roka bude masinka stat. Lebo take ako kosacku, drvicku,mulcovac mam cize moc v tomto smere ho nevyuzijem.
Odpovedať
Este doplnim na upresnenie. Mini traktorik som myslel taky ten mini Zetor,ci Johndeer s kabinou apod.co obcas vidim v reklamach.
Odpovedať
@pavol2010 Ja používam Koppl, ale to je pre profesionálov. Ferrari má aj lacnejšie verzie. Nie je to žiadna čína ale taliani. A kto sa v tom vyzná mi dá za pravdu, že taliani sú na toto machri. Veď všetci trávnikári berieme od nich stroje na vyrovnávanie pozemku (ak nerátam teda nemecký Koppl). Ešte ma napadlo, že existuje lacná varianta Kopp je to Jansen - majú ho aj v DC Slovakia. Osobne neviem aká je to kvalita, ale z pohľadu výkonu je to určite bezkonkurenčná cena. Prípadne skús ukrajinský motolux. Tí sú tiež lacní, ale neviem ako je to s kvalitou, ešte som od nich nebral.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@ruren ahoj čo je to za model? Si spokojný? Tiež nieco take by som kúpil + pluh a prekyprit pôdu pred sadenim trávnika. Potom budem využívať na záhrade. Diky
Odpovedať
@peto125 Kúpené v Monfilde. Boli dva druhy. Ja som kúpil ten silnejší. V jeseni pooriem záhradu a na jar kolesá vymením za kultivator a všetky hrudy rozomeliem úplne na drobno. Ušetrí to kopu roboty. Som s ním nadmieru spokojný.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Používate niekto záhradný kultivátor? Ako vybrať čo možno najlepšie? Vôbec neviem, potreboval by som radu, náročný nie som v týchto veciach, hlavne aby spravil dobre svoju robotu.
Odpovedať
@brubos pokial ide o elektricky, kupil som parkside z lidlu. Pomer cena/ vykon nema konkurenciu. Na to aby zaberal, musi byt hlina aspon trochu vlhka. Do suchej stvrdnutej nema sancu. Robil som aj so starsim modelom, v ktorom sa rozpadli plastove koliecka v prevodovke. Tento novsi (cena 100 eur ked nie je v akcii) ma prevodovku kovovu a o poznanie robustnejsiu. Ako bonus som na neho primontoval asi 15 kg zelezne zavazie, aby sa zahrabal do zeme, pretoze mal tendenciu sa len smykat po povrchu a utekat mi spod ruk 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@brubos akoze ja osobne sa moc nevyznam, bolo by asi nezvycajne, keby ano 😄 ale kultivator sme kupovali spolu s muzom minuly rok od Fieldmannu a vyuzival ho celu sezonu a vsetko s nim bolo ok. celkovo si myslim, ze maju cenovo dostupne produkty a na tu obcasnu pracu okolo domu to rozhodne staci.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@janulienicka3 Vidíš a my máme akurát dilemu, že by sa nám taký kultivátor bol zišiel. Akú verziu máte? Benzínovú alebo tú aku na baterky
Odpovedať
@cincila11 my sme mali na vyber od suseda aj akumulatorovy, ale ten sa mi vobec neosvedcil, nevydrzalo mi to vobec dlho, tak som sa nastval a kupil si benzinovy. nemenil by som veru. tamtem som mu vratil a teraz cumi 😎
Odpovedať
hmm to bude predsa len ina sila v benzinovom motore ako v tych bateriovych verziach. pritom sa opytam, aky silny by mal aspon byt aby teda co to aj uvladal?
Odpovedať
@brubos odporúčam tento, mám ho už 12 rokov, do menšej záhrady ako stvorený (nemá spiatočku - jediná nevýhoda) https://www.jarkop.sk/kultivatory/524...
Odpovedať
ja mam taktiez doma od Fieldmannu, nemozem povedat nic zle. vies co, ono to je asi rozne, ale tak ten moj to ma takto - 139 cm³/vykon 2,2 kW, povedal by som, ze mame dost kamenistu podu, ale ide to s nim uplne v pohodicke. absolutne postacuje.
Odpovedať
@daxxor noo a to je v celku dost. u nas nie je ako u vas, kamenista tak to by mohlo byt v pohode. opytam sa na rozmery, je taky akurat alebo vacsi?
Odpovedať
@dlhan neviem co mas na mysli pod pojmom vacsi/mensi 😄 povedal by som, ze priemernemu chlapovi staci, pre mna je akurat 😄 presne rozmery v hlave nemam. no a co sa vahy tyka, tak moze mat nejakych tych 30kg cca. to tiez len odhadom samozrejme 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@daxxor tak myslim si, ze ked s tym zvladne narabat aj zena, tak uz asi ktokolvek 🙂 nie je to nic extremne tazke. beriem to ako take moje male osobne fitko 😄 kazdopadne je to asi len o zvyku, lebo najprv mi prisiel celkom tazky, ale teraz uz uplne bez problemov.
Odpovedať
@janulienicka3 zvladas to teda v pohode aj ty? ako ja nechcem aby s nim narabala zena o takych veciach nejak nema sajnu a na co ju zatazovat, no len tak ma to zaujimalo, lebo chcem aby sa mi v pohode zmestil do kumbalu, kde mame taketo veci poodkladane
Odpovedať
Od minulého roku mám tento: https://kultivatory.heureka.sk/gude-g... Dnes akurát prišlo nastavovacie teleso a pluh. Na jeseň som oral s otcovym pluhom bez zaváhania. Rovnako rotavator. Za mňa spokojnosť.
Odpovedať
Profilova fotka
@dlhan tak myslim si, ze nikto nema kumbal 1mx1m, takze by to malo byt v pohode 😄 ved tiez som nemala ani paru o nicom, co sa naradia a takychto veci tyka, ale chcela som byt aspon trosicku napomocna. potom nam vlastne sused odporucil Fieldmann, lebo on sam je uz taky starsi panko, ze moc toho neporobi, lebo uz tak nevladze, ale s tymto sa mu to este ako tak da.
Odpovedať
vies co mi sme sa s touto znackou uz stretli a manzelovi sa co to aj pacilo, len sme nepoznali zatial nikoho, kto by ju mal doma. takze vravis, ze vsetko funguje tak ako ma
Odpovedať
@juliana434 nepoznali? tak to som dost prekvapeny, popravde. myslim, ze to je dost rozsirena a znama znacka. mne sa nestalo, ze by sa nieco pokazilo alebo tak, fungujem s produktmi od nich uz pomerne dlhu dobu.
Odpovedať
hej hej tak byvali sme v byte, nebolo nam taketo veci treba. no videli sme ju napriklad aj v planeu, tam mali zopar kuskov vystavenych a zaujala nas ta cena. hej to rada pocujem, lebo po pravde nechceme kupovat zbytocne predrazene veci
Odpovedať
Profilova fotka
@juliana434 no ved jasne, to ked clovek pride byvat do domu, tak spozna, co je to ozajstna robota 😄 my sme mali takisto fraj na byte, potom to zacalo. ale tesime sa z toho, ved sme vkuse sedeli doma. takto vyjdes von a si stale doma 😄 vies si pekne aj porobit okolo domu, proste tam nie je priestor nudit sa. a hej, odtial sme kupovali aj my. lepsie ked si to takto pozries na vlastne oci podla mna, vyskusas.
Odpovedať
@janulienicka3 no vyskusat si ho asi moc v obchode nevyskusas, ale ano 😄 chapem, viem uplne presne, co si tym myslela. taktiez som za to, ze je lepsie to realne aj vidiet. na byte som sa neskutocne nudil takisto, no asi to tak malo byt 😄 niekomu proste mozno vyhovuje to nicnerobenie na byte, ja by som sa zblaznil.
Odpovedať
@janulienicka3 presne ako ja sa moc z domu tesim a tak isto aj zo zahrady. tak nejak sa cely styl zivota pomaly meni, no mam z toho radost
Odpovedať
Profilova fotka
no nakolko je to presne takto isto aj u nas, konecne sa da aj nieco spravit okolo domu, zaujimalo by ma z vasej vlastnej skusenosti ako to s tym kultivatorom vlastne je, ci ho vobec treba, ako casto by sa to malo robit a tak? doteraz sme ani nemali moznost nieco take vyuzivat, ale kedze uz mame vlastne policko, tak uz sa bude treba o to starat.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?