Akumulatorova kosacka z Mountfield - minirecenzia

Zdravim, ako nazov napoveda, chcel by som napisat par dojmov s pouzivanim akumulatorovej kosacky https://www.mountfield.sk/aku-rotacna... Mam ju od Jula tohto roku, cize 3 mesiace, kosil som odhadom 20x. Predtym som mal vretenovu Fiskars Momentum, ale ako som casom zistil, potrebujem aby kosacka aj dobre zbierala popadane listie a to vretenova az tak dobre nerobi. Za kosacku+pomalsiu nabijacku+ 40V 4Ah bateriu som dal spolu cca. 240€, teraz uz je trochu drahsia. Stale je cena v porovnani so “znackovejsou” konkurenciou (Bosch, Stihl, Makita...) celkom dobra. Tym nechcem povedat, ze je to lacne, kablova elektricka sa da kupit za polovicu. Ale ja by som taku nechcel ani zadarmo. Co sa tyka konstrukcie, je to plastak, aj telo aj kolieska. Ale nijak mi to nevadi, kov som ani necakal a iba by to bolo zbytocne tazke. Takto to dokaze potlacit kazdy. Zberny kos tiez v pohode, dostatocne velky, po zacviku sa aj lahko vybera a dava naspat. Noz som nabrusil na zaciatku, zatial je stale ostry, dalsie brusenie odhadujem na jar. Kosenie ma 5 stupnov vysky, ja kosim bezne na 3 a teraz na zimu som dal o jeden stupen kratsie. A teraz to hlavne – kolko zvladne bateria. Ako som uz pisal, kupil som jednu 40V 4Ah, este je v ponuke aj jedna mensia a jedna vacsia kapacita. Kosim celkovo 250m2 travnika a po dokoseni mi vacsinou ostanu svietit na ukazovateli dve diody zo styroch. Ked som kosacku pouzival na zber “bordelu” po vertikutacii, dostala viac zabrat, vtedy ostala svietit uz len jedna dioda. Rovnako aj ked som znizil vysku kosenia o jeden stupen, tiez si viac zamakala a ostala svietit jedna dioda. Takze na moju plochu je tato bateria tak akurat. Tazko povedat, aka bude degradacia kapacity, zatial som ziadnu nespozoroval. Clanky su Samsung, tak snad aspon 3-4 sezony vydrzi. Nabijacka mi staci ta pomalsia, ci sa bateria nabije za hodinu alebo za dve, mi je uplne jedno, pre bateriu je aj tak lepsie pomalsie nabijanie. Celkove zhrnutie v skratke: Pozitiva: - nema kabel - nema kabel :-) - nepotrebuje ziadnu udrzbu, staci 1-2x za sezonu nabrusit noz - lahka na tlacenie, kosi v pohode aj strme kopce - netreba nalievat/skladovat benzin/olej... - pokosi vsetko, pozbiera vsetko (ten vretenovy Fiskars mal s tymto problem) - a pisal som uz, ze nema kabel ? Negativa: - naozaj som nic nenasiel, snad len otaznu degradaciu baterie, v tomto je to trochu loteria - nemulcuje, nema pojazd (to by bolo ale pre tento typ kosacky skor na skodu, ako osoh) Cize za mna zatial VELKA SPOKOJNOST.
Odpovedať
No ešte aby si bol nespokojný... pri tolkej chvále, o 3r. daj koľko si platil za nový akumulátor. A fakt nemá kábel?
Odpovedať
to nemas co rozumnejsie a cinorodejsie ako kosit tak casto? , ,?
Odpovedať
@jarosujo moj nazor je ze kde netreba baterie tak volit alternativu. Aj hilti ma super najsamlepsie baterie a kapu po dvoch rokoch a drahe su jak svina. A s benzinom az taky problem nieje, kupit 10litrov na sezonu.
Odpovedať
@matoztt Priamo na strankach sa o baterii pise: "Pri štandardnom zachádzaní vydrží pracovať aj 10 rokov. Po 300 nabíjacích cykloch (priemerná frekvencia nabíjania je asi 30 cyklov ročne) dosahuje kapacita batérie stále ešte 90 %." Osobne tomu neverim, aj ked clanky Samsung by mohli byt zarukou akej takej kvality. Ked vydrzi len polovicu, aj tak budem spokojny. Kamarat ma akumulatorovu kosacku uz 4. rok a stale mu slape povodna bateria. Ja mam vyzinac Gardena na akumulator a po dvoch rokoch mi pride, ze je kapacita stale rovnaka. Ale je pravda, ze ho pouzivam o dost menej. Podstatny udaj z tej recenzie je podla mna to, aku velku plochu dokazem s 40V 4Ah bateriou (cize 160Wh) pokosit na jedno nabitie. Tento udaj sa da +- pouzit aj na ine kosacky s inymi bateriami.
Odpovedať
@jarosujo v pohode, nech ti sluzi. Ozaj, to kosi po tichu?
Odpovedať
@matoztt Uplne potichu nie, pocut noz, ako sa otaca. Je to niekde v polovici medzi rucnou vretenovou (napriklad spominany Fiskars Momentum) a motorovou.
Odpovedať
@jarosujo pekná recenzia. Pre mňa by to síce nebolo, lebo kosím podstatne väčšie plochy, ale za to mám už druhú sezónu benzínovú kosačku s akumulátorovým štartom Husqvarna LC353VI a zatiaľ maximálna spokojnosť. Na jedno nabitie zvládne vyše 50 štartov. Hlavne, že ma stará neotravuje, aby som jej išiel naštartovať motor :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dalsi rok presiel, bateria zatial taha rovnako, ako ked bola nova. Ziadny pokles kapacity som nezbadal. Na jar som poriadne nabrusil noz a potom uz len nabijal po kazdom koseni. Kosil som opat cca. 1x do tyzdna, po pokoseni 250m2 mi stale svieti jedna/dve diody zo styroch na baterii.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Opat presiel rok, bateria aj po troch rokoch stale taha ako nova. A to som este dokupil plotostrih, kde mi ta bateria pasuje. Stale maximalna spokojnost.
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo nejakych 6-7 rokov by mali baterky vydrzat v pohode. V robote mame cca 20 bateriek a nikto nehladi ci je baterka vybita. Proste dorobi a baterku da na nabijacku. A drzia tie baterky stale. No to je hilti najvyssia trieda. Boschky co mame taku strednu triedu, tie su horsie na tom. Nerozmyslal si nad robotickou kosackou?
Odpovedať
@pipulkoo Problem pri robotickej je ten, ze ja mam dva oddelene travniky, pred a za domom. Cize by som potreboval 2 kosacky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@jarosujo prosim ta je nejaky rozdiel v tej tvojej a tejto? mam 300m2 a s baterkou 6AH by to mohlo byt ok, len by som chcel, aby aj mulcovala, ta tvoja pises, ze nemulcuje..https://www.mountfield.sk/aku-rotacna-kosacka-greenworks-g40lm41-40v-1aku2010
Odpovedať
Článok sa načítava...
@maracana99 No moja nemulcuje, to bude asi hlavny rozdiel. 6Ah by na 300m2 malo stacit, aj ked zalezi, na aku vysku chces kosit.
Odpovedať
@jarosujo postačí cca na 10-15min.. ;-)
Odpovedať
@jarosujo ja chcem raz do tyzdna kosit na 4,5cm asi..nechcem golfove ihrisko, hladam lahku, bez pohonu s mulcovanim, sem-tam nieco do kosa do kompostu..dobre vediet, ze ty si spokojny..
Odpovedať
@technik007 Ja tou mojou nemam problem pokosit na jedno nabitie cca. 250m2, co mi trva tak 30-40 minut. A to mam 4Ah. Zase ak to ma aj mulcovat, tak to uz neviem. Mas to konkretne zmerane, ked to pises ?
Odpovedať
@jarosujo Syn kúpil myslím si že Hecht, ale batéria dlho nevydržala,ale to bolo aj tým že mal vysokú trávu, nemohol kosiť, nakoľko dávali mu nový trávnik na komplet, a potom prišli dažde..No uvidíme ako bude tento rok..Tak má dve batérie a tie mu zabezpečia že pokosí trávnik cca 400m2. :-) Keď bude pravidelne kosiť tak to bude ok.. 8-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Posledných par dni trochu intenzívnejšie pokukujem po aku kosačkách, tak som prelúskal aj ponuku Mountfieldu. Podmienky mám vlastne len tri – chcem aby pasovala jedna 40V baterka do kolieskovej kosačky, vyžínača aj strihača plotov. Ďalej chcem, aby vo všetkých troch zariadeniach bol bezuhlíkový (brushless motor). No a po tretie, rád by som sa na komplet zmestil do cca 500€. Všetky tieto požiadavky splnili jedine výrobky značky VeGA, kde keby som si vyskladal set Kosačka VEGA 42S ECO s pojazdom, 40V/ 4Ah baterkou a rýchlonabíjačkou (300€) Strunový vyžínač 40ST13 (70€) Plotostrih 40HT23 (70€) tak mi ešte ostane na pivo, alebo dokúpim za 100€ ešte jednu 4Ah baterku (do kosačky sa zmestia dve a dá sa medzi nimi prepínať keď sa jedna vybije). Problém je ale v tom, že som nikde nenašiel žiadne poriadne recenzie na tieto výrobky, toho tovaru je veľmi málo po e-shopoch, všade majú kde- tu nejaké posledné kusy. Keď som sa dopytoval na dostupnosť tak mi odpísali že nevedia, prípadne že tovar bude dostupný až v 2022. No a potom tu je otázka servisovateľnosti a dlhodobej udržateľnosti takejto „exotiky“, fakt by som nerád po skončení záruky zháňal zložitým spôsobom náhradné diely prípadne nové baterky, kde by prichádzal do úvahy asi len repas formou výmeny článkov. Trávnik mám okolo 250 štvorcov. Diky
Odpovedať
na aku niesu moc recenzie kazdopadne ja som kupil tu parksidovu v lidli co je 40v za 159 (v zlave na eshope 129) a v obchode mali 2 kusy tiez za 129 ale po tyzdni bola zlacnena na 80, tak som zobral, 2x4ah 20v baterky a nabka cca 70 a kosi aj vysoku burinu, vtedy ale treba ratat ze cca 100-150m2, inak cca 400 by dala ma aj auto mod a eco, auto je len eco a ked citi ze treba tak prida rodicia maju teraz v bauhausu powerwork 60v a tie ide krasne s 2ah pokosia cca 250m2 plastaky su to, ale maju vyhodu ze sa to da jednou rukou keby nebola v zlave parkside asi idem do powerworku co ma kov telo a 4ah 60v za 350 ... len tam je uz vaha vyssia a nieje to do jednej ruky a toboz nie pre zenu ked chce niekde pokosit ak niesom poruke a zvysok ? vytiahnem benzinak 😄 ten zozere vsetko 😄 a aku nieje nejako vyrazne ticha, huci ...ved ten motor ide na dost vysoke otacky ale stale je to prijemnejsie o dost ako spalovak ...
Odpovedať
@jarosujo píšeš že nerobíš žiadnu údržbu, mne zaberie čistenie i viac času ako kosenie,spodný skelet má mnoho vyčnievajúcich skrutiek, zle sa to čistí i špachtľou tento rok stále prší , mám benzínovú jedna menšia je z plastu,no i tam sa tráva lepí a tiež chcem vymeniť za AKU tam ked vyberiem baterky môžem kosačku obrátiť i celkom, benzínovú môžeš len sviečkou hore,tak o 45 st a pri čistení sa nemôže otáčať nožom, dostane sa olej do filtra
Odpovedať
@duzu benzinovu zdvihnem vystriekam vodou necham vonku vyschnut - trva to tak 5 minut s tahanim hadice.
Odpovedať
@igor256 nemám tam tlakovú vodu , vo vodovode slabý tlak wapku mám poľskú malú to je tak na umytie auta, nie na nalepenú trávu hlinu, silne znečistené auto umývam horúcou wapkou v servise vo firme
Odpovedať
@duzu aha, tak to je blbé. Ale však taká tá tenká násada na hadicu urobí silný prúd. Ja mám síce tlak nastavený na 2.5-3.5 takže to je fajn. Keď sa to robí často tak to nie je také náročné.
Odpovedať
no na benzinaku sa mi lepi a blbo sa to cisti na tej parkside sa mi nestalo zeby sa mi tam nalepilo nejake velke mnozstvo, na benzinovej, tak tam ... ale zalezi asi ako stara aku technologiu vyfukovania to ma ta parksidova na dole aj taky "ventilator"
Odpovedať
Vycistene za 2 minuty, netreba na komplet, staci len pri nozoch. Na komplet po sezone. V kazdom pripade je rok 2021, kosacka pomaly odkrutene 4 sezony a baterka stale drzi, ako nova. Nejak tie predpovede o 2 rokoch vydrze nevychadzaju 🙂 Kosacku uz inu, ako na baterky, nechcem vidiet.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?