Akú rastlinu na starý kmeň stromu?

Zdravím, máme na záhrade starší strom, ktorý chceme zrezať, ale tak aby kmenň ostal..chcela by som naňho nejajkú popínavú trvalku..je to možné aby sa to tak pekne ťahalo? Vďaka
Odpovedať
plamienok
Odpovedať
este mozes dat aj popinavu ruzu. Ruze a plamienky su take klasicke kombinacie na stare kmene stromov
Odpovedať
@zita19 vďaka..a keby som chcela stalozelenu? nejaký mach alebo niečo podobnē?
Odpovedať
Mňa napadol ešte jazmín, no ten neviem ako znáša zimu. Inak plamienok je veľmi pekný
Odpovedať
@luckab1 mach nie je popinavy. A neviem, neviem. Ten sa alebo uchyti sam, alebo nie, potrebuje velmi specificke podmienky aby prosperoval. "presadzanie" machu nie vzdy skonci uspechom. Klasicky stalezeleny je brectan, lomicera je ciastocne opadava
Odpovedať
ten mach sa mi nejak nepozdava, ked mam pravdu povedat. starka mala presne takto na starom kmeni plamienok. vsak vyskusaj, ak ta to neoslovi, tak mozes kedykolvek vymenit.
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som bol za popinavu ruzu, ked sa clovek o to vie postarat, vie kedy kde co treba pristrihnut, tak vie ozaj dobre vyzerat.
Odpovedať
Ďakujem za všetky rady, po uvážení som sa rozhodla, že tam dám brečtan aby sa ťahal po kmeni...kvety by boli omnoho krajšie ale bohužiaľ vyhrala tá stálozelenosť a neopadavosť 🙂
Odpovedať
brectan bude vyzadovat asi aj mensiu starostlivost ako tie kvetnate rastliny by som povedala. dobry vyber podla mna. napriklad ja doma tiez uprednostnujem rastlinky, ktore su co najviac zelene a nemusia ani zakvitat.
Odpovedať
vedeli by ste mi v skratke dat nejake instrukcie ako na tu ruzu? je to narocne na starostlivost?
Odpovedať
ruza ani moc nie, mozno tak na zastrih. mne by sa tam pacl aj brectan, no ten by bolo treba zoostrihavat, aby sa netahal zbytocne tam, kam nemusi, no ten zas vela znesie
Odpovedať
@marcelloo ale ruža ti kvitne tak mesiac a ostatok roka tak vidieť kmeň, teraz už i bez listov
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
aj tie popinave? som myslel, ze v tom bude nejaky rozdiel oproti tym klasickym. tak potom beriem spat.
Odpovedať
@marcelloo mas odrody popinavych ruzi, ktore kvitnu dlhodobo. Treba len dobre vybrat. A ruza je olistena od aprila az do velmi neskorej jesene. https://www.rastlinky.sk/okrasne-rast... Na druhej strane mas aj clematisy neopadava, alebo ciastocne opadave. Kombinacia plamienok a ruza je klasicka kombinacia https://www.dreviny.sk/147-plamienok-...
Odpovedať
@luckab1 zimozel. Aj kvitne a pekne to za 1 rok obrastie.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 takze ta ruza nemusi byt nakoniec taky zly napad. len teda by bolo fajn ju s niecim nakombinovat, tak si to myslela?
Odpovedať
@marcelloo ano, mozes ju nakombinovat, nemusis
Odpovedať
@mamato Furt som bola v tom, ze toto co si pisal sa vola zemolez, suseda to tak hovorievala a mi to tak ostalo a pritom sa to vola inak 😄 Tiez to mame na kmeni a pekne sa taha dolu, dokaze sa velmi rychlo roztiahnut kadetade.
Odpovedať
@ifik5 zemolez je druh čučoriedky. Zimozel je okrasná ťahavá rastlina.
Odpovedať
@mamato Uz som na to prisla, som googlila, lebo mi to neslo do hlavy, uz budem vediet, aj susedu opravim 😄 Lebo viem, ze ta to zvykne davat aj na torty ako dekoraciu.
Odpovedať
@ifik5 a tak to je normalne, ze si ludia takto zamienaju nazvy. aspon u nas doma nic neobvykle. len si potom musime davat pozor, ked sa s niekym nezainteresovanym bavime, aby nas dobre pochopil 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 aj sa odporuca s niecim konkretnym, ci to je cisto na fantazii?
Odpovedať
co by ste poradili mne? mam od suseda taku hnusnu ruru a chcem ju vizualne zakryt. mam stary rebrik co by som tam oprela a dala by som na to nieco stalozelene, co by sa po tom tahalo. pol metra od suseda je ale este jeho pozemok, tak by som najradsej nieco co sa nekope hlboko, rychlo tastie a vela znesie kedze som nezdatna zahradkarka. a idealne viacfarebne.
Odpovedať
Profilova fotka
@eeffka hlavne si ten rebrik niecim osetri, aby sa ti po case nerozpadol nadobro, ked pises, ze uz teraz je stary.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?