Ako zistím či má sused povolenie na výrub stromov?

Zobraz úvodný príspevok
Sused zacal s vyrubom stromov ktore susedia s mojim pozemkom. Existuje niekde stranka kde zistim ci sused ma povolenie na vyrub? Zn.: Bratislava, Petrzalka.
Odpovedať
1
2
Nemas svoje starosti??? Co mu zavidis trochu dreva do krbu? Ci ti stara vecer nedala??
Odpovedať
@angel1 toto sú fakt najlepší susedia, čo im všetko vadí a do všetkého strkajú svoje nosy. To ako fakt už nechápem. Môj pozemok, môžem si v rámci zákona robiť čo chcem , či?
Odpovedať
@svetlo1 teba mat fakt radost za suseda....
Odpovedať
Profilova fotka
@stretox ano v ramci zakona, jedine co chcel vediet je ci to v ramci toho zakona je.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@stretox no môžeš ak je to v rámci zákona. A o to ide, čo ti teda je..
Odpovedať
Vsetko urcuje vyhlaska v meste alebo v dedine a mozno to maju vsetci rovnako to presne neviem.Tak napr. u nas pokial ma kmen priemer 100 cm a viac tak to musime nahlasit na obecny urad ( myslim ked mam ten strom na svojom pozemku ) Vonku pred barakom na obecnom pozemku musim nahlasit zrezanie ked ma strom priemer 40 cm.
Odpovedať
@erik8989 @alik1986 pani stara téma.
Odpovedať
To len keby to nekoho este zaujimalo.
Odpovedať
@alik1986 ja by som bol rád ak by mi stromy niekto vypílil i na mojom pozemku a nie sa starať o susedove, blízo domu sú väčšie nebezpečné poškodia dom ,udrie blesk, zbytočne tienia, stromy nech rastú v hore, blízo domu tak kríky alebo len nízke na tienenie
Odpovedať
@alik1986 a tak vidis ako sa to aj pri starej teme rozbehlo. @duzu to by boli viaceri radi, heh keby im to domov prisiel niekto spravit
Odpovedať
Napr. ja by som bola rada, keby mi niekto tie velke stromy teleportoval do zahrady, pretoze niet nad prirodzeny tien, lepsia klima v lete, lepsi pocit sukromia atd... Preferujem vacsie listnate dreviny a minimum travnika... takze evidentne som tu v mensine 🙂. Aktualne zhanam konkretny vzrastly stom, min 5 m vysoky,.. a je to problem, nielen ho zohnat ale aj logisticky vyriesit jeho dopravenie do zahrady a vysadbu... 🙂.. hold kazdy sme iny...
Odpovedať
No ja by som tiez rad tujky a borovice, o ktore sa nemusim starat a netienia mi, iba vonaju 😎 Nuz, ale realita je taka, ze co si kto nezasadi, to nema.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kreola a môžem otázku, aký konkrétny druh stromu? Ja som na jar sadil brezu - betula dalecarlica, mala cca do 5m, na prívesnom vozíku som ju zviazanú previezol v pohode. Ale na miesto sme ju museli dotrepať traja.
Odpovedať
@kajo873 konkretne gledicia trojtrnova Sunburst, obvod kmena min 22 cm, vyska cca 4,5 - 5 metrov. Co sa tyka briez, kupovali sme 3 himalajske, vyska 3-3,5 metra, to bola pohoda, boli v nadobach a s muzom sme ich preniesli aj zasadili. Glediciu asi len s korenovym balom, problem je zohnat ju v pozadovanom rozmere a tiez dopravit ju za dom, kedze vedla domu je uzky priestor 🙂... zatial stale hladam.. budem musiet asi zohnat mensiu a cakat kym vyrastie... snad sa do dochodku dockam 🙂
Odpovedať
@svetlo1 tak ty chces aby suseduia dodrziavali zakony a ani si nedas tu namahu aby si si ten zakon nastudoval a vedel co v nom je... Potom takito iniciativni blbci s pravnym bezvedomim otravuju zivot....
Odpovedať
@kreola A určite chcete na záhradu gledíciu? V BA to majú na Trenčanskej ulici stromoradie. A z toho je neuveritelný bordel. Ale je to celkom dobrá medonosná rastlina sa mi zdá. Hlavne koncom leta kvitne a to len tak hučí v korunách stromov.
Odpovedať
hlavne si treba v každom prípade uvedomiť, že ak je niečo na susedovom pozemku, môže si s tým proste robiť čo chce. to je si myslím, gro tohto celého problému
Odpovedať
@kajo873 Gledicia nekvitne.. resp. velmi malo. Asi si si ju pomylil s jasenovcom metlinatym, z toho je teda fakt bordel 🙂. Napr na Trnavskom Myte zboku, ako ide bus do Vajnor, to ked opada, tak chodis len po kvetoch 😄
Odpovedať
Profilova fotka
tak ten by som rozhodne nechela. ako nemozem povedat, ze by nebol krasny, no ten bordel potom ked odkvitne, no tak s tym by sa mi babrat teda nechcelo
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?