Ako vyriešiť spád na dvore?

Profilova fotka
Dobrý deň. Chcel by som vás požiadať o radu alebo proste inšpiráciu ako za domom upraviť ten spád co tam mám aby proste voda nestekala k domu keď prší. Je tam menší spád ako vidíte na fotkách. Ci spraviť schod cez celý dvor alebo pokračovať v tom štrku aby som bol vyššie a mal menší spád alebo žľab resp. nejaké iné riešenie. Keď prší tam mi to nesie aj hlinu do toho štrku ktorý som ešte nikde ne ukončil lebo neviem ako tam pokračovať aby som to nemusel potom znova rozoberať. Vopred ďakujem za všetky rady a inšpirácie a želám krásny deň.
Odpovedať
Profilova fotka
@predaj_roznych_veci príde čas, že Vaša otázka bude povinnou súčasťou projektu ako je zbytočný EC. Najľahšie vodu zadržíte vytvorením stupňov , nemusia to byť múriky len vlny v teréne
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 takže vytvoriť ako keby schod? Osadiť obrubniky pozdĺž celej šírky? A co je EC?
Odpovedať
Profilova fotka
@predaj_roznych_veci stupne sú drahší variant, stačia stupňovité terénne vlny, ktoré vytvoria bazény, na ich prekonanie sa dajú urobiť schdíky, EC je energetický certifikát, súbor imaginárnych čísel používaných na hodnotenie kvality domu
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 tie terénne vlny chápem ale ako to tam potom bude vyzerať? Ci co tam vlastne dat a ako to urobiť?
Odpovedať
Profilova fotka
@predaj_roznych_veci záhradný architekt by Vám to plasticky nakreslil, vyzerať to bude tak, ako to urobíte. Aj záhradka 3x3 m sa dá pojednať ako park s chodníkmi a stromami, Japonci denne na nich prehrabujú piesok chodníka.
Odpovedať
Profilova fotka
Ako podľa mňa to nie je až taký spád aby si sa bál nejakej prívalovej vody. A zas ak tam zasadíš nejakú tú zeleň, tak tá sama o sebe ti väčšinu tej dažďovej vody pohltí
Odpovedať
podla mna staci ak vrch vyrovnas do akej takej roviny, od spodnej casti oddelis nasypom z hliny na ktory vysadis nejake kry, kvety aby spevnili podu a bude to v pohode. Terasovy stupen oddeleny nejakym suchym murikom, murikom z gabionov je tiez moznost, ale drahsia a pracnejsia. Tu mas XY inspiracii ako na vec https://www.google.com/search?sxsrf=A...
Odpovedať
Da sa tam nieco vysadit a tym spravit stupen alebo natvrdo nejaky ten murik, co je ale nakladnejsia moznost. No rozhodne to nie je nejaky extremny spad
Odpovedať
Profilova fotka
@predaj_roznych_veci Ja by som prístupovú cestu už pri dome riešil ako 2 pásy vyspádované smerom k sebe a medzi nimi trávový pás. Ten by plnil funkciu "trativodu".Vrchnú časť by som dal do roviny s jemným "nájazdom" .Po okrajoch znovu trávové pásy ako zachytávač vody.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Ďakujem za rady
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?