Ako opravit zahradnu hojdacku

Ahojte, videl som vela napadov ako opravit zahradnu hojdacku a najviac sa mi pozdavalo dat tam laty.. chybal tam vsak postup preto ak ste zrenovovali takto hojdacku, napiste mi ake hrube dosky ste tam dali, ci ste srob vrtali do ramu, ci ste dali do stredu priecne nejaku tycku (nazvarat?).. dakujem za napady.
Odpovedať
1
2
Kupil som novu latku na sedenie, ta stara sa roztrhla po 3-4 rokoch.
Odpovedať

Odpovedať
Ak chces zajtra viem nafotit detailne ;-)
Odpovedať
@robo_h vyborne, k tomu sa chcem dopracovat :-) ta doska v strede je ako prichytena k ramu? Ide aj zospodu? A dosky na ktorych sa sedi su prisrobovane zospodu? Ano chcem detailne foto :-)
Odpovedať
Fotky som vedel len na vecer-snad postacia :-) Do ramu som zo strany ldosiek vyvrtal 1.5-kou dieru a naskrutkoval obycajnu skrutku do dreva.V strede ta prepojovacia lata je vpredu a hore priskrutkovana len k doskam a v strede vid detail na fotke.
Odpovedať
@robo_h skvela praca chlape.
Odpovedať
@robo_h velka vdaka, hadam sa to moje dielo k tomuto priblizi :-) potom dam vediet
Odpovedať
Mám spravenú presne túto spodné laty držia samé len tým,že sú spojené priečne zospodu dvomi latkami takže určite nevyskočia a opierka má na priečnych latkách zozadu hore a dole pliešky presahujúce cez rúrky. Ten materiál je taký diétny,že som ho nechcel oslabovať prevŕtaním. Keďže mi po poslednom vetri doslúžila aj horná plachta pôjde aj tak hojdačka do ...
Odpovedať
no konečne aj takáto hojdačka vie vyzerať poriadne :) za takéto niečo by som sa teda vôbec nemusel hanbiť. skvelá práca. svokra takú mala tiež a tiež sa jej po chvíli rozpadla. aj ju skúšala opraviť, dala tam novú látku, no po čase sa zas rozpadla tak ju vyhodili
Odpovedať
Tiez som najprv objednal novu latku ale tam sa poroztrhavala nit ktorou to bolo zosite,tak som volil taketo riesenie.Prave koli strasne tenkovrstvej rure som volil 4ky skrutky do dreva aby to bolo vrtane len zhora.Je to odskusane nalozenim 180kg :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@dodok foto by sa nenaslo prosim?
Odpovedať
Profilova fotka
@robo_h Pekne prevedená práca. @vlado0991 Máličko by som uchytenie upravil - posledný obrázok.To stredné spevnenie plechom by som viedol po opačnej strane trubky.Tým by sa pri sadnutí plech oprel o rám a podoprel stred sedadla aj operadla.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Aj nám sa roztrhla ta látka na hojde, avšak aj keď som dosť zručná a technicky mysliaca, najjednoduchší spôsob renovácie záhradnej hojdačky bol pre mňa - Výplet na sánky (cca 50 M= 27€, hodina roboty a pohodlné sedenie aj bez matracov).
Odpovedať
@lenka_pechancova to je super 😀 aj je to nejak site? video z realizacie by nebolo?
Odpovedať
Profilova fotka
@tribratri Joj, video nie ani fotodokumentácia 😉 začiatok a koniec sa vždy zauzlil a ešte prešil ručne hrubšou niťou/bavlnkou.
Odpovedať
@lenka_pechancova tak toto fakt vyzera skvelo a nepotrebujes k seeniu ani ziadne matrace. Palec hore, este to aj dobre vyzera
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@lenka_pechancova Dobrý deň p.Pechancova. Vážne uvažujem nad niečím takým ako ste urobila Vy, super tip 😉 Len sa bojím aby som nekúpila malo vypletu. Vedeli by ste mi prosím zmerať dĺžku, šírku hupacky, aj opierky a šírku toho kupovaneho vypletu? Prosím 🙂 ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@janka_bednarova_pastierikova Dobrý deň, nech sa páči - šírka sánkového výpletu je 6cm. Ešte som pozrela, koľko presne som objednala toho výpletu a bolo to 70m a niečo málo nám ešte ostalo.(cena 12CZK/M).
Odpovedať
Profilova fotka
@lenka_pechancova Ďakujem pekne za ochotu 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Hmmmm vyzera to velmi dobre,no aj pohodlne. Skvela praca
Odpovedať
@lenka_pechancova myslíš začiatok a koniec tej pásky že sa prešil vždy pri nadpájaní? alebo prešiť vždy na konci "riadku"? tú pásku si kúpila dlhú v jednom kuse? vdaka za odpovede.
Odpovedať
Profilova fotka
@silvester4 Kupila som v jednom kuse, horšie sa zo začiatku prepletalo s tým veľkým kotúčom/klbkom, ale dalo sa. Začala som operadlom. Prepletať vodorovne a potom zvislo. Začiatok vodorovne sa zauzlil a ešte prešil (preistotu) ako aj koniec, už zvislý riadok. Treba to však ešte dobre ponapínať a následne koniec zauzliť/prešiť. Potom som výplet prestrihla a pokračovala sedacou časťou.
Odpovedať
Profilova fotka
Lenka ja som si podľa vašej opravila tiež, ďakujem za nápad je to paráda akurát som ju dokončila, trvalo to síce na etapy pár týždňov pri dvoch krpcoch a metóde pokus omyl ale výsledok stojí za to🤗🙏👍
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem za super inšpiráciu. Pridávam moju prácu. Použila som polypropylenovy popruh. Jedno poobedie a hojdacka je ako nová.
Odpovedať
@petulki312 Veľmi sa mi páči Tvoje prevedenie. Môžem sa spýtať či je to aj dostatočne pevné? Napríklad unesie dvoch ťažších ľudí? A ešte otázočka - v akom obchode to bolo kupované? Ďakujem pekne za INFO.
Odpovedať
Profilova fotka
@janci77 ahoj, pouzila som polupropylenovy popruh s deklarovanou hmotnostou 800kg, je to pevné, unesie aj viac ako 2 ludi, len to treba poriadne doťahovať pri pletení, nech sa potom veľmi nevysedi. Kupovala som v ehope stoklasa-sk .sk, 3 balenia po 25m, z tretieho mi ostala viac ako polovica.
Odpovedať
Môj pokus v štádiu realizacie
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Nechala som sa inspirovat...a v garazi som nasla biele popruhy, ponadpajala som ich a vysledok bol za 3 hodinky hotovy a hojdacka je nadalej funkcna....moc dakujem za napad
Odpovedať
My sme mali presne túto na záhrade, no len v inej farbe a riešili sme to tiež latami. Na to sa spravili nové matrace na sedenie. O niečo hrubšie ako boli tie pôvodné. A ušila sa aj nová strieška. Pôvodná ostala vlastne len tá konštrukcia.
Odpovedať
Ta konstrukcia je asi najspolahlivejsia cast hojdacky sa mi tak zda podla tych komentarov. Vo vacsine pripadov presla hojdacka nejakou renovaciou.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?