Aké odporúčate dvere na vstup do skleníka?

Stavam si sklenik, z jokloviny a lexanu. Rozmery bude mat cca 3,5x2,1m. Ake dvere odporucate na vstup do sklenika, aku sirku? 60cm, alebo viac, menej? Hrubku lexanu a aky odporucate? 8mm, 10mm? vdaka za rady
Odpovedať
Dvere mame 60cm a staci.
Odpovedať
@bigjamajko vdaka, kolko mate okien? dve, jedno? rozmer?
Odpovedať
Mensie okno oproti dveram a 4 stresne.
Odpovedať
@bigjamajko rozmer sklenika?
Odpovedať
@radoslavc sorry, nejako som ta prehliadol. 6 x 4 metre
Odpovedať
@bigjamajko tak to je riadny sklenik🙂
Odpovedať
@radoslavc my sme ale repasovali stary, takze rozmery boli dane. Vymena skiel aj prehrdzavenych casti konstrukcie. Miesta je dost, tak co sa trocharit :D
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko Nepridas fotku ako vyzera? Co vsetko v nom mas? Alebo planujes mat? Aj nejake citrony a nieco take?
Odpovedať
@katat2 momentalne nemam v mobile ziadnu fotku. Inak klasicky komunisticky sklenik, nic nobl. Este nie je uplne tip top. Podarilo sa nam za facku zohnat nieco ako Helios sklo na strechu, co je super, prepusta menej UV a nespaluje tak rastliny. Nic tropicke nepestujeme, vacsinou len rajciny a papriky. prave tento rok sa nie je cim chvalit, rajciny su velmi biedne. Neviem, ci kvoli pocasiu, alebo boli biedne planty...
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko tiez ma to pokusa si urobit, ale ja prave kvoli exotickym veciam, take domace citrony, pripadne mandarinky a podobne. To ma tak dost laka. Vies co my v pohode aj paprika, aj rajciny. Aj ked papriku som na dvakrat sial, lebo v prvej zemi vobec nerastla, neviem co to za zem zena dala, ale ked som to dal do inej, tak zacala rast a to som daval z tej istej.
Odpovedať
@katat2 citrony v skleniku len na zimu, aj to treba davat pozor aby tam dlhodobo nemrzlo. Inac citrony od marca do novembra mozu byvat na dvore, mandarikny, pomarance uz potrebuju vyssiu teplotu na zimovanie, takze tie v skleniku neprezimujes, jedine, ze by si ho vykuroval na nejakych 10°C a vonku sa vykladaju neskor a aj skor odkladaju dnu. Citrusy by ti v lete v skleniku zivorili.
Odpovedať
co take sa vam osvedcilo pestovat v skleniku okrem rajcin, papriky?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Moja mama ma sklenik 4x6m a dvere ma jedno kridlo 60cm a druhe 30 cm. Dvere ma z oboch stran. Pokial sa da, dajte sirsie dvere. Cokolvek vacsie ked sa tam nesie, je to pohodlnejsie
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 tych 10 stupnov v zime potrebuju vsetky citrusy? Budem si to musiet este vsetko dobre nastudovat predtym akoby som sa do toho pustil. Ale laka ma ta predstava, ze mas doma vlastne citrony, bez nejakeho chemickeho postreku alebo niecoho podobneho, ze ked ti treba odtrhnes si a vybavene 🙂
Odpovedať
@katat2 nie, su take, ktore potrebuju na zimovanie viac, ale ak sa bavime o sortimente citrom, pomaranc a mandarinka, tak tie potrebuju okolo 10. Citrony vydrzia kratkodobo aj mraz do -5 ale to asi tak, ze ta prekvapi nccny mraz skor ako ich odlozis na zimovanie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?