Aké kvety do okien

Ahojte. Poraďte prosím, aké kvety sa hodia do okien, okrem muškatov. Najlepšie modre alebo fialove a hlavne nenáročné 🙂 Vďaka.
Odpovedať
@emyly vzpriamené alebo previslé?
Odpovedať
@emyly surfinie, milión bells, petúnie
Odpovedať
@emyly
Odpovedať
@vebi34 pekné máš 😉 🙂
Odpovedať
My mavame petunie, muskaty sme mali asi len jeden rok, potom pocas dovolenky ich spalilo tak sme to uz nechali tak a teda petunie aj lepsie vyzeraju, aj su farebnejsie.
Odpovedať
@lenikkk4 ďakujem 😉😀
Odpovedať
A teraz aké okno? V, S, J, Z... Lebo také petunie neznesú priame slnko a podobne.....
Odpovedať
Vďaka za vsetke príspevky. Priznám sa ze som v tom začiatočník ☺️ okná mame na každej svetovej strane, mame novu sivú fasádu, lemovanu tmavosivym coklom. A tak ma napadlo, že krásne by sa vynikli modré alebo fialové kvietky. Sme obklopení kopcami, takže na ne nebude pražiť celý deň. @sousedekovci89 je mi jedno ci vzpriamene alebo previsle, vonkajšia parapeta je dosť hlboká na oba. A ešte - myslíte že sa oplatí investovať do samozavlazovacich truhlikov?
Odpovedať
@emyly modre su lobelky, dalmatske zvonceky. Fialova aj modrasta je aj verbena (zeleznik), osteospermum ma vela aj fialovych odtienov, balonovnik, poludnovec.
Odpovedať
@emyly určite sa oplatia samozavlažovacie kvetináče.
Odpovedať
@emyly a do samozavlazovacich truhlikov sa oplati investovat. Toto su asi najlepsie ake som kedy mala, a nepupuj dlhsie ako 60 cm, tie dlhe su tazke na manipulaciu, 40 cm su take akurat, aspon pre mna https://www.obi.sk/debnicky-na-kvety/...
Odpovedať
vy ste zlate 🙂 velka vďaka
Odpovedať
Článok sa načítava...
@emyly tiež som chcel odporučiť tie lobelky ako ako navrhla @zita19 majú síce maličký kvet ale kvitnú nahusto tak to vytvára veľmi pekný efekt 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 oni maju vyhodu, ze nie je nejaka speci starostlivost potrebna, ze su nenarocne, mama ich mavala na balkonoch 😉
Odpovedať
Teraz sa akurát rozhodujem ci zvoliť klasický truhlik alebo samozavlazovaci. Lobelky vraj majú radi občasne sucho...
Odpovedať
Profilova fotka
@emyly Obcasne sucho ano, ale ked bude teraz uz teplo, ze ozaj bude pripekat tak im to moze viacej uskodit jak urobit dobre.
Odpovedať
@emyly obcasne sucho, ale taky liter vody co do truhlika nalejes sa za tepleho dna odpari raz dva a potom uz zemina vyschne na popol. To ani lobelky neustoja. Akurat nejake kaktusy alebo iny druh sukulentu, napriklad portulaka, kalachnoe. Samozavlazovaci truhlik automaticky neznamena premokrenu podu. Na spodok sa dava keramzit aby zemina nelezala v zasobniku s vodou (dobre samozavlazovacie truhliky, napriklad od plastie ho maju prilozeny v baleni) a rastliny si tahaju vodu cez knoty, presne tolko kolko potrebuju
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?