Aké čerpadlo použiť na závlahu?

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den. Momentalne som v štádiu riesenia zavlahy a neviem ake vhidne cerpadlo pouzit aby bolo dostatocne na zavlazovanie. Budem robit zavlahu ktora jedna pojde do kopca v dlzke 30m a druha dola kopcom tiez 30m. Budem pouxivat vysvne splinkery od gardeny ktore buden zapajat zatial na 4 vetvy: 1vetva: 1x T200, 2x T100, 2vetva: 2xT100, 3 vetva 3xT100 a 4vetva 1x T200, 2xT100 tato posledna vetva pôjde do kopca zvysne su na rovine a dole kopcom. Pripadne este dake radi by velmi uvital
Odpovedať
1
2
Ja som to montoval 🙂 Tlakovu nadobu nemam, mam len cerpadlo a priamo od neho je napojena zavlaha a kohutik vonkajsi. Tlakovy spinac je navrchu hned na takom T-ecku od ktoreho to ide do zavlahy a vonkajsieho kohutika.
Odpovedať
Súhlasím s @maracana99 Na závlahu je ideálna voda z nádrže (najlepšie osadená tesne pod U.T. Nádrž sa dá umiestniť na ľubovolné miesto a taktiež môže zadržiavať dažďovú vodu. V prípade že je vody nedostatok, naplní sa zo studne voda sa trošku ohreje a tráva nedostane šok keď ju v lete keď je 35 st. polejete vodou ktorá má 10 st. Čerpadlo je ťažké navrhnúť keď nieje známa celková dĺžka potrubia (rozvodu) pretože aj v hadiciach a potrubí dochádza k treniu a stratám. To znamená že aj pri 0 rozdiele výšok nám klesá postupne tlak vzhľadom na dĺžku hadice/potrubia. Ak môžem odporučiť tak za výhodné ceny sa dajú kúpiť napríklad čerpadlá Extol. Sú spoľahlivé a za dobré ceny. Môžete pozrieť napríklad TU: https://kydshop.sk/49-cerpadla
Odpovedať
Zobral som nakoniec najvyssi model od gardeny: https://www.gardena.com/sk/produkty/z... A funguje skvele. Aj posledny sprinkler 70m od studne strieka ako blazon.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@@daniel_husar4a zdravim riesim ten isty problem. Chcem sa opytat aku hlboku mate tu nadrz na vodu? Moja je asi cc 2m hlboka a ma 5m3. Max dlzka k poslednemu postrekovacu bude 30m tak rozmyslam ci kupit ponorne ako mate vy alebo by stacilo aj slabsie nieco.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?