Aká je toto plazivá rastlina?

Profilova fotka
Dobrý deň, prosím vedeli by ste mi poradiť, čo je to za plazivú rastlinu? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@jancaba brslen 😀
Odpovedať
Nie nie jedná sa o Vincu major ´Variegata´ - zimozeleň väčšia
Odpovedať
Profilova fotka
@matuspn ďakujem. Áno, bude to zimozeleň.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
aj ja by som chcel zistiť čo to doma vlastne mám
Odpovedať
Zdravím, tak som to našiel v kolónke bazár predáva to ,,sylviah5433" a vola sa to púčikovec ak sa niekto snažil tak mu veľmi pekne ďakujem.
Odpovedať
@nikotaxi toto je strasna pliaga, len si davaj pozor aby sa ti nerozrastla vsade. Kazdy ten pucik ked spadne na zeminu, bude z neho nova rastlina. Toto je kridlatka sklenikov...
Odpovedať
manželka síce nadáva ale dlhé roky to používame na rôzne zápaly bolesti kĺbov a krížov a teraz keď som zistil názov tak posúď sama: https://mudr-alena-hamplova.cz/kalanc... desinfekce, antiseptický účinek, baktericidní účinek (šťáva z listů) různé záněty afta, afty kašel zánět dásní - parodontóza, paradonóza angína virózy vyrážky bradavice akné spáleniny, popáleniny zastavuje krvácení nehojící se rány otevřené bércové vředy revma, revmatismus, revmatoidní artritida močopudný účinek žaludeční vředy, peptické vředy, dvanáctníkové vředy
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
zdravím mám tu ďalšiu rastlinku ktorej neviem meno ďakujem
Odpovedať
@nikotaxi Tot vyzerá, že je to zmijovec. Práve tento rok mi kvitnú.
Odpovedať
hm, pozeral som na zmijovec ale nie je to ono dám aj ďalšie fotky z iného uhla
Odpovedať
tak zatiaľ tieto
Odpovedať
@nikotaxi Ako dlho to máš v tom kochlíku? A v zemi je čo? Korene, alebo hľuza? A odkiaľ to máš? Lebo to vyzerá, že nejaký kvet tam vytrúsil semená a teraz z tých semien rastú mladé rastliny.
Odpovedať
Článok sa načítava...
je to cibuľovina mám to asi 5 roky na jeseň spadnú tie listy a vysypem to do piesku ako tulipány v pivnici tam prečkajú zimu a na jar ich opäť dám do kvetináča najväčšia cibuľka ma cca4cm ako tulipán s tím že ma okolo seba plno malých cibuliek
Odpovedať
kvet som ešte nevidel, a tak som chcel zistiť ako sa vola, aby som sa mrkol, čo robím zle, že nekvitne.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
je jeseň a tak som ich vybral zo zeme. dám ich do piesku a uvidím čo na jar.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?